reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Iskierka, ja nie przesadzalam z wyprawka, przeciez i tak pierze sie na biezaco. MI najbardziej przydaja sie body, spiochy i pajace. Za kaftanikami nie przepadam, ale czasami uzywam, nie lubie jednak, jak sie pod spiochami podwijaja na pleckach.. A jak zaloze body, to sie wszystko "trzyma kupy " :tak: Pieluchy tetrowe sie przydaja, podkladam malej pod glowke w lozeczku, aby nie musiec non stop zmieniac przescieradelka, a jak sie jej uleje, to tylko zmieniam pieluche. Albo jak coreczke biore do odbicia na ramie, to tez podkladam, aby mnie zaraz nie zafajdala ;-)Mam ich okolo 20 sztuk, wystarcza.
Masz rację co do kaftaników, jednak chyba dwa-trzy są potrzebne, przynajmniej na początek, kiedy body cięzko jest dziecku ubrać.
Co do pieluszek tetrowych to własnie po to je głównie potrzebuję - do wanienki na pierwsze dni, pod głowkę, pod pupę, czy do odbijania. Śliniaczki są dobre dla starszego dziecka, a pieluszka pod bródkę w czasei karmienia to jest to:-D
Co do wyprawki, to musisz przemyśleć bardziej sprawę odnośnie prania, jak często będziesz je robić...co 2-3 dni, czy raz w tygodniu, wtedy Ci się rozjaśni ile potrzebujesz ubranek. Jedno co Ci moge doradzić z własnego doświadczenia, to nie kupuj zbyt dużo w rozmiarze 50-56, bo dziecko bardzo szybko wyrasta. Janek kilka rzeczy założył tylko raz. Im większy rozmiar tym dłużej dziecko nosi, więc można więcej rzeczy kupić. I zainwestuj w Pampersy firmowe, są najlepsze i nie przeciekają tak często= mniej prania;-)

Pieluszki tertrowe są mega-pomocne. Może tak z 10 sztuk wystarczy.... Ja mam sporo, bo miałam plan nie stosowania Pampersów, ale poległam;-)
Heh, u mnie pralka "leci" srednio raz dziennie więc z praniem nie ma problemu:-D. Poza tym - dostałam troszke nowiutkich kaftaników w rozmiarze od 62 do 86 (jeszcze z metkami) od koleżanki z Polski, która kiedyś tym handlowała i naprawde szkoda ich wyrzucić. Nie mam za to w ogóle śpioszków.
Pieluszki tetrowe mam chyba ze 4 więc się zastanaowaim ile dokupić... Myślę że w sumie 10 mi wystarczy...
Ech, ile jeszcze zakupów mnie czeka:-D:-D:-D
 
reklama
Madziula usg sa 2 - w 12 i 20 tyg. jesli sa komplikacje lub polozna stwierdzi, ze trzeba zrobic to wtedy jest ich wiecej.. my komplikacji nie mielismy, ale mielismy 4 echo, bo chcielismy badania prenatalne i w 36 tygodniu kolejne, bo Tomek byl dlugi i polozna chciala upewnic sie przy okazji czy na pewno jest glowka na dole. a my zadowoleni, bo 4 razy podgladalismy co i jak :D

Iskierka co do wyprawki, to powiem tylko jedno, w rozmiarze 50-56 kup sobie po 10 wszystkiego, zebys miala na zmiane i w razie czego zeby pralka nie musiala prac tylko jednych bodow i jednych spiochow, bo prad i woda tez kosztuja ;-)
ja kupilam tylko pare ciuszkow dla mojego dziecka, bo wszysciutko dostalismy od znajomych w prezencie, takze bodow, spiochow, pajacykow, kaftanikow, bluzeczek, t-shirtow, spodenek, bucikow, skarpeteczek, itd itd mam od groma od rozmiaru 50 po 80 :-D szafa Tomcia peka w szwach, takze piore sobie raz na tydzien, przebieram malucha jak tylko cos jest zaslinione albo zabrudzone kupka i nie musze sie martwic ze dopiero co wypralam i jeszcze nie wyschlo, a nie mam w co maluszka ubrac.
a co do pieluch, to tak jak sencilla i iguana napisaly, przyda sie wiecej jesli dziecko ulewa, przy wycieraniu po kapieli tez sie przydaja, bo wciagaja szybciej wode niz reczniczek :)
no i przyda Ci sie tez spiworek do spania, dzieciatko nie ma mozliwosci rozkopania sie tak jak pod kolderka.
 
HEMA ma taką linię bielizny dla ciężarnych Mama Basic, tam kupisz stanik "rozwojowy", który bedzie rósł razem z ciążą i przyda sie w czasie karmienia piersią. Miseczki są odpinane. Mam kilka takich, i polecam.
voedingsbeha - HEMA
Wiatraczku dzięki, właśnie sobie zamówiłam dwa takie staniczki:-D
Iskierka co do wyprawki, to powiem tylko jedno, w rozmiarze 50-56 kup sobie po 10 wszystkiego, zebys miala na zmiane i w razie czego zeby pralka nie musiala prac tylko jednych bodow i jednych spiochow, bo prad i woda tez kosztuja ;-)
ja kupilam tylko pare ciuszkow dla mojego dziecka, bo wszysciutko dostalismy od znajomych w prezencie, takze bodow, spiochow, pajacykow, kaftanikow, bluzeczek, t-shirtow, spodenek, bucikow, skarpeteczek, itd itd mam od groma od rozmiaru 50 po 80 :-D szafa Tomcia peka w szwach, takze piore sobie raz na tydzien, przebieram malucha jak tylko cos jest zaslinione albo zabrudzone kupka i nie musze sie martwic ze dopiero co wypralam i jeszcze nie wyschlo, a nie mam w co maluszka ubrac.
a co do pieluch, to tak jak sencilla i iguana napisaly, przyda sie wiecej jesli dziecko ulewa, przy wycieraniu po kapieli tez sie przydaja, bo wciagaja szybciej wode niz reczniczek :)
no i przyda Ci sie tez spiworek do spania, dzieciatko nie ma mozliwosci rozkopania sie tak jak pod kolderka.
Dzięki za radę.
Nie zamierzalam mieć po 1 sztuce:-D:-D:-D myslalam ze po 5 wystarczy....
Co do śpiworka to wlasnie sie nad nim zastanawiam, bo widziałam u rodzion u których sprzątałam, że jest bardzo dobry dla dzieci.
Dziewczyny wasze wszelkie rady są bardzo cenne - naprawdę wam dziekuję

Spadam spać, bo coś mnie "migrena" bierze:-D:-D
 
Witam!!!
W PL chybapogoda sie troszk\epoprawiabo jak do tejpory byla brzydka:-(.

Iguana jak bedziesz w PL to warto zajrzec do Smyka po ubranka bo maja bardzo fajne...a jeszcze 2lata temu mieli strasznie drogi badziew,terazpomysleli i majafajna liniecococlub.Polecam!
 
Iskierko alternatywa dla kaftanikow moga byc takie body "kopertowe" mialam takie na 56 i mmusze przyznac ze nie bylo problemu z ubraniem malenstwa zaraz po porodzie. Tylko 2pary za 10e to troche drogo, bo w Hema za ta cene masz 5par tylko akladane przez glowke, ale sa dobrej jakosci.
Product Detail | H&M NL
Mi pani z kraamzorg polecila do wycierania dzidzi po kapieli pieluszki flanelowe i przyznaje ze to super pomysl bo nie sa tak szorskie jak tetra i niektore reczniki.
 
Pisze na "raty" i bez odstepow ale wazne ze pisze...;-)

Iskierko tak jak doris pisze sądo kupienia body kopertowe..ja mialam jedna szt. tego...reszte zakladalam prze glowke i nie bylo dla mnie problemu...
Ten spiworekdo spanie todlatroszkejuz wiekszego bobaska...tzn ok.3 miesiecy.Fajny jestotulaczek ale Ty rodzisz latem to za gorąco bedzie maluchowi...

Pozdrowionka dla Was
 
Jak moge cos doradzic mamom ktore jeszcze nie urodzily i kompletuja wyprawke nie kupujcie bluz z kapturkiem w rozmiarze 56-62 to jest tak niewygodne dla dziecka ze szok! Ja rodzilam w styczniu no i mam chyba 5 bluz z kapturem ktorych mala nawet nie zalozyla :baffled: Bardzo przydatny jest spiworek do maxi cosi na zime to jest akurat super sptrawa i jest naprawde cieplo w tym dla dziecka.
Voetenzak Cabrio brown earth 011 - Accessoires Maxi - Cosi Cabriofix - Autostoel Maxi - Cosi Cabriofix - Autostoelen | Online babyspullen kopen | Baby Max Veenendaal
ja mam taki tylko czerwony i prawie nowy kupiony na markplaats za 25e :-)
 
Witam
Moj Daanek pobil dzisiaj rekord w spaniu, wczoraj jak zasnal o wpoldo szostej to spal do wpoldo 9 dzisiaj. Odespal impreze :-D
My zaraz lecimy do CB a pozniej mojego M. musimy zawiesc na stacje. Prawie trzy dni bede samotna :-(
jak bym sie mogla lepiej ruszac to bym z nim pojechala a tak w hotelu siedziec to tez mi sie nie chce.
dzisiaj mam w planach golabki robic, mlody idzie do przedszkola to moze zdaze w tym czasie co ukrecic
 
Dzien dobry :-)

Ayni jak kupuje tutaj w NL staniki znalazlam sklep hunkemuller jest duzy wybor ale cenowo nie jest za fajnie ale sama wiesz jak to jest jak sie ma duzy biust warto czasem dac wiecej bo tak jak piszesz my nie mozemy sobie pozwolic na staniczki z promocji za 5 euro.

Iskierka co do wyprawki to moim zdaniem kup sobie jedna pare spiszkow w rom 50 bo nigdy nie wiadomo czy nie urodzi ci sie dlugie dzieciatko i nie uzyjesz pozniej tego. Ja osobiscie tak zrobilam kupilam w Zeemanie paczke bodow w roz 50-56 za 7 euro tam bylo 7 szt i jedne spiochy w roz 50 pozniej wyslalam meza po wiecej bo Filipek byl malutki. Co do tetry to mam tylko jenda paczke z Hemy 6 szt i wystarcza mi. zgadzam sie co do bluz z kapturkiem ja mam 2 i nie uzylam ani jednej :-)

Mnie dzisiaj maz wyciagnal na gielde samochodowa bo przeniesli z Utrechtu do nas, niestety musimy zmienic autko bo chcemy na Nl blachy zmienic.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak moge cos doradzic mamom ktore jeszcze nie urodzily i kompletuja wyprawke nie kupujcie bluz z kapturkiem w rozmiarze 56-62 to jest tak niewygodne dla dziecka ze szok! Ja rodzilam w styczniu no i mam chyba 5 bluz z kapturem ktorych mala nawet nie zalozyla :baffled: Bardzo przydatny jest spiworek do maxi cosi na zime to jest akurat super sptrawa i jest naprawde cieplo w tym dla dziecka.
Voetenzak Cabrio brown earth 011 - Accessoires Maxi - Cosi Cabriofix - Autostoel Maxi - Cosi Cabriofix - Autostoelen | Online babyspullen kopen | Baby Max Veenendaal
ja mam taki tylko czerwony i prawie nowy kupiony na markplaats za 25e :-)

dziewczyny wasze rady sa fantastyczne. Bluz z kapturkiem mam kilka ale nic jeszcze nie kupowałam, dostałam od kolezanki, jak sie przydadza to ok a jak nie to trudno. Śpiworek maxi cosi tez dostałam wiec nie bede musiała duzo kupować. Tetry mówicie w Hemie mozna kupić, dobrze wiedzieć ;) a jak gatunkowo ciuszki w Zeeman'ie?? jestescie zadowolone?? maja fajne ceny widziałam ale zeby za szybko sie nie "wyprało " :)
 
Do góry