reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Hejka!!!
A wWarszawie też dziś pada!!!:-(...Za to wczoraj była świetna pogoda i pospacerowaliśmy trochę po lesie kabackim....super zapach i kolory jesieni...

Iguana to załapiecie się na jakąś imprezkę weselną...
A co do wesel to znajomy ostatnio był na holenderskim weselu i pierwsze danie i napoje były opłacone a później jak ktoś coś chciał to sam płacił z własnej kieszeni...:eek:

Iguana co do bucików to Clarksa chyba są dobre.Mi podpasował sklep, który znalazłam w Wawie, babka doradzi dobrze, zna się na rzeczy, duży wybór butów i nie naciąga na droższe buty.Także pewnie będę odwiedzała ten sklep bo obsługa jest super i wybór duży i są jest w nim obuwie polecane przez ortopedów.Jak używane ciuszki moegę mieć tak buty muszą być nowe i nie noszone. Ja kupiłam takie Tymkowi Kapcie buty dziecięce Superfit 9-294-71 Happy DOM MODY DZIECIĘCEJ i MŁODZIEŻOWEJ
Tymek po domu chodzi na boso bo w skarpetkach się ślizga czasami na płytkach w łazience itp.
Co do smyka to wybór jest niesamowity, lubię jeszcze 5-10-15 ceny nie są wygórowane tak jak w Cocodrillo, które też jest fajne.
 
reklama
Dzien dobry!
I co tu znow na obiad robic,,,,moj Alex jakos nie chce ostatnio za bardzo jesc.Wiec musze wymyslac.

Iguana ja tez mysle ze lepiej chyba tu sie zestarzec,,w Pl ludzie ok 50 badz wiecej siedza w domu i patrza przez okno badz zastanawiaja sie czemu sasiadka zrobila pranie w niedziele,,bo nie wypada.A tutaj dopiero wtedy zaczynaja zyc,spaceruja,badz graja w szchy w domach kultury jakies fitnesy itd.... .A co do lekarzy to w Pl jak masz pieniadze ti Ci pomoga bo na NFZ nie ma co liczyc-kolejki ,na najblizsze 5 lat wszysto pozajmowane.Tutaj coprawda tez troszke to kosztuje ale jak Ci naprawde cos jest to pomoga jesli placisz odpowiednie ubezpieczenie.

Iskierka ja tez mysle ze lepiej nie szukac nie wiadomo jakiej szkoly,,,chociaz fajnie by bylo jak by moje dziecko umialo tyle jezykow---ale nie od 1 grupy.Ja posle Alexa do najblizszej szkoly .

Nie pamietam o czym pisalyscie jeszcze.mam problemy z pamiecia ostatnio----przepis na ciasteczka dodalam w odpowiednim watku.milego popoludnia
 
A z tą szkołą to ja tez chciałabym żeby moje dziecko do dobrej chodziło, nie mam zamiaru posyłać Tymka(jeśli to będzie w NL) do szkoły gdzie sami czarni i arabowie chodzą.

A starość jaką spędzimy to zależy wyłącznie od nas...Na wsiach w PL to zgadzam się żę tragedia jest najczęściej.
 
Sorki ze tak napisze ale czarni i arabowie to tez ludzie i wsrod nich sa dobrzy i zli tak jak wsrod nas bialych,ja mam zamiar uczyc mojego dziecka szacunku dla wszystkich ludzi niewazne skad sa i jakiego koloru.Tak samo moga o nas powiedziec holendrzy ze beda szukac szkoly gdzie nie ma polskich dzieci-bo wiadomo jaka przewaznie mamy opinie*(nie zawsze),dla mnie to dziwne.....ale to moje zdanie.a kazdy moze miec inne.
 
Zgadzam się z Tobą anp.
Ale zauważ że w NL tam gdzie są skupiska Polaków, Arabów,Czarnych jest i patologia i dużo gorszy poziom szkół.
Dużo zależy od zdolności dziecka, tego ile czasu poświęcają rodzice dziecku ale równiez wpływ ma otoczenie w jakim się uczy młody człowiek na dalszy rozwój i możliwość podjęcia w dalszym czasie dobrego kierunku studiów, lub jakiegokolwiek...
 
Iskierka a ja chce by moje dziecko umialo pare jezykow. W domu juz ma zalatwiony polski, holenderski i angielski, ale chce by umiala jeszcze niemiecki, francuski i hiszpanski, to zle??? Nie chce by moje dziecko bylo jakims tlukiem i gdy pojedzie byle gdzie na wakacje sie nie dogada ;) sama wiesz jak ciezko jez jezyka w swiecie, bo z tego co pisalas to po angielsku mowisz troche, a po holendersku jeszcze mniej, i z praca nie masz kolorowo. Ja nie chce by moja corka kiedys musiala stac przy maszynie czy pracowac na holenderskiej szklarni :-) tylko zeby mogla godnie zyc i zarabiac godne pieniadze, a nie 1200e.. co to jest? najnizsza pensja krajowa, to cos jak w polsce 1000zl, pooplaca sie rachunki, kupi jedzenie, troche ciuchow, raz w roku na wakacje. Mowisz ze Twoj maz nie dostanie fazy C, a ma faze B. Jak slysze jak pracodawcy wyzyskuja Polakow i innych cudzoziemcow, no to nuz mi sie w kieszeni otwiera! Ja jestem adwokatem i znam baaaaardzo duzo przypadkow kiedy Polacy do mnie przychodzili z prosba o pomoc, i w wielu sprawach wygralismy, bo takie cos jesst kary godne! Macie dzieci, dom na utrzymaniu, walczcie o to co wam sie nalezy, a nie po lebkach:tak: chyba kazdy ma prawo zyc godnie, i niewazne czy Polak czy Holender, czy Anglik, kazdy moze miec tutaj faze C!

AnnaJ007 wiesz co kobieto, ja sie zgadzam z Toba w 100%. W szkolach gdzie jest taka mieszanina i skupisko roznych narodowosci (w tym przewazajaca czesc arabow, muzulmanow, afrykanczykow + do tego europejczycy i azjaci), nie moze byc dobrze. Moj facet DZIENNIE ma zgloszenia do okolo 100-200 przypadkow w ktorych udzial biora muzulmanie, sa to rozbije, kradzieze, pobicia. DRAMAT. Wystarczy zobaczyc w TV co sie dzieje u nich w krajach, jedna wielka sodoma i cos tam :-D No a poziom w takich szkolach nie jest za wysoki, dlatego tak latwo jest sie do nich dostac...

My kiedys bylismy na wycieczce w Turcji... Ide z moim ZA REKE (chlop 190 wzrostu, dobrze zbudowany), a tu mnie TUREK za tylek lapie :eek: No doslownie brak kultury i wychowania! Czasami sie zastanawiam czy Ci ludzie z jakiegos buszu czy dziczy nie wyszli. Mysli taki jeden z drugim ze sukienke zalozy i juz mu wszystko wolno :-D

Nie jestem rasistka dziewczyny, ale czasami niektorych zachowan nie da sie przelknac i przejsc kolo nich obojetnie... Przepraszam jak kogos urazilam, nie mialam tego na celu, jednakze wiekszosc takich ludzi powinno sie stad deportowac, obojetnie z jakiego kraju ten ktos jest..
 
ISKIERKO trzeba byc dobrej mysli no i tak jak AYNI pisze moze jakis kurs twoj maz by zrobil.Ja tez szukam pracy poki co jestem na etapie "zadzwonimy do pani "
 
Alexja nie zaintygowalas mnie swoja wypowiedzia, bo pewne tematy tu wracaja na forum jak bumerang (opieka zdrowotna, segregacja rasowa, wyzszosc polskiego systemu nad kazdym innym) ale chcialabym Cie tylko poprawic, ze mowiac, ze nie jestes rasistka troche nie prawde piszesz, o ile znane Ci jest pojecie rasizmu.

Tu Ci je przytocze :

Rasizm, pseudonaukowa doktryna głosząca, że ludzie dzielą się na rasy nie tylko ze względu na cechy somatyczne (budowa ciała, kolor skóry, kształt czaszki), ale i psychiczne. Z tej nierówności w rozwoju psychicznym wynika wartościowanie ras, podział na "wyższe" i "niższe". Mieszanie ras prowadzi do degeneracji ras wyższych i całej ludzkości, upadku cywilizacji i kultur. Według tego przekonania konieczna jest troska o czystość rasową i stosowanie segregacji rasowej.


Rasizm stał się podstawą ideologiczną III Rzeszy i działalności A. Hitlera, usprawiedliwiając politykę eksterminacji niektórych narodów. Rasizm istniał w RPA do 1991 w postaci apartheidu (ścisłej segregacji rasowej, zakazu mieszanych małżeństw). Także m.in. w krajach afrykańskich w 2. połowie XX w. pojawiła się rasistowska wrogość. Formą rasizmu jest antysemityzm - wrogość wobec Żydów (także wobec Arabów).

Dotyczy to Twojej wypowiedzi, ze wiekszosc TAKICH ludzi (muzulmanow czy afrykanczykow ) powinno sie deportowac.

Oczywiscie masz prawo miec swoja opinie nawet rasistowska i zupelnie nie rusza mnie to , mimo, ze moja rodzina jest mieszana, a moj maz MUZULMANIN pochodzacy z Tunezji ( Sousse- to tez busz?) z rodziny POLICYJNEJ (
:-D - bardzo istotna informacja:-D ) tez nie jednokrotnie mowil mi jak sie zachowuja Europejczycy (przwaznie Anglicy, Holenrzy i panie z Europy wsch.) w Tunezji i jakie incydenty sa zglaszane na policje (kradzieze z hoteli, sklepow, prostytucja, seksturystyka wzgledem dzieci-pedofilia, pijanstwo i rozne inne incydenty. Nikt jednak z mojej rodziny nie wpadl na pomysl aby mnie i moich bliskich wrzucic z reszta do jednego wora. Ale to juz chyba kwestia szacunku do innych i rozsadnego artykulowania wypowiedzi jesli sie nie ma zlych intencji wzgledem innych.

:tak:
 
reklama
Ja jestem za wielokulturowymi szkołami. Jeśli coś będzie nie halo w danej placówce, to dziecko przeniosę do innej. Nie chcę, żeby segregowała ludzi na lepszych i gorszych, bo ci są biali a tamci to "ciapate". Ją też mogą uważać za gorszą, bo nie ma rodziców Holendrów, tylko "tych pijusów i kradziei, Polaków" :baffled:.
 
Do góry