reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Homocysteina w ciąży poniżej normy

Radikos

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Grudzień 2020
Postów
34
Cześć,
Mam mthfr heterozygote677CT oraz a 1298AC.
obecnie 3 trymestr, suplementacja wyłącznie femibion 2
Wynik homocysteiny poniżej normy 4,7 ( norma od 5,1), o czym to może świadczyć?

dodatkowo kwas foliowy 16 (normy:4-19)
Witamina b12 790 ( norma do 770)
Witamina d3 41

jesli miałyście doświadczenia będę wdzięczna za opinie.
 
reklama
Hej
Jak masz FB to napisz na gruncie MTHFR Polska. Tam ludzie dużo widzą :)
Ja z kolei mam wysoka homocysteine ( zbijalam z prawie 16 i w między czasie miałam 3 poronienia ).
 
Cześć,
Mam mthfr heterozygote677CT oraz a 1298AC.
obecnie 3 trymestr, suplementacja wyłącznie femibion 2
Wynik homocysteiny poniżej normy 4,7 ( norma od 5,1), o czym to może świadczyć?

dodatkowo kwas foliowy 16 (normy:4-19)
Witamina b12 790 ( norma do 770)
Witamina d3 41

jesli miałyście doświadczenia będę wdzięczna za opinie.
U mnie witaminy metylowe: folian, wit.b12, complex witamin z grupy B powodowały spadek homocysteiny (do 3.5). Dr kazał odstawić
 
Ja z kolei biorę metykowe i homocysteina spada baaaaaardzo powoli... Ciągle jest powyżej 10.
 
Cześć,
Mam mthfr heterozygote677CT oraz a 1298AC.
obecnie 3 trymestr, suplementacja wyłącznie femibion 2
Wynik homocysteiny poniżej normy 4,7 ( norma od 5,1), o czym to może świadczyć?

dodatkowo kwas foliowy 16 (normy:4-19)
Witamina b12 790 ( norma do 770)
Witamina d3 41

jesli miałyście doświadczenia będę wdzięczna za opinie.
Miałam podobny wynik homocysteiny w II i III trymestrze, hematolog się raczej cieszył niz martwił. Brałam femibion a potem prenatal. Miałam inne wyniki witamin niż Ty. Mam tylko c677t ale homo.
 
Miałam podobny wynik homocysteiny w II i III trymestrze, hematolog się raczej cieszył niz martwił. Brałam femibion a potem prenatal. Miałam inne wyniki witamin niż Ty. Mam tylko c677t ale homo.
A powiedz mi czy masz jakieś inne mutacje czy tylko ta ? Ja mam obie MTHFR w heterozygocie i dopiero po 3 stratach dostanę heparynę. Czy Ty miałaś heparynę ?
 
A powiedz mi czy masz jakieś inne mutacje czy tylko ta ? Ja mam obie MTHFR w heterozygocie i dopiero po 3 stratach dostanę heparynę. Czy Ty miałaś heparynę ?
Mam też pai-1 homo. 5 ciąż, 3 porody. Nigdy nie brałam acardu ani heparyny. W ostatniej ciąży bym dostała, bo w wynikach krzepliwości pojawiły się 2 nieprawidłowości, ale miałam powikłanie ginekologiczne i decyzja była, że jednak nie. Regularnie robiłam badania krwi.
 
reklama
Mam też pai-1 homo. 5 ciąż, 3 porody. Nigdy nie brałam acardu ani heparyny. W ostatniej ciąży bym dostała, bo w wynikach krzepliwości pojawiły się 2 nieprawidłowości, ale miałam powikłanie ginekologiczne i decyzja była, że jednak nie. Regularnie robiłam badania krwi.
A czy mogłabyś mi napisać jakie badania można wykonać w celu sprawdzenia krzepliwości ?
 
Do góry