reklama

Honorowe krwiodawstwo

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez położna, 6 Kwiecień 2007.

1. położna

położna Początkująca w BB

co sadzicie o honorowym oddawaniu krwi? czy moze ktoras z was kiedys byla krwiodawca i z jakiego powodu? kiedys w szpitalach przed opoeracja taka jak ciecie cesarskie czesto ojcowie oddawali krew jak przed zwykla operacja teraz juz nie ale nie o tym temat. jaki jest wasz stosunek do krwiodwstwa mysle ze temat jest interesujacy i z chcecia bym poznala wasze poglady kochane mamusie:):)

2. mamakrzysia8

mamakrzysia8 Zaciekawiona BB

ja oddawalam krew przed urodzeniem synka moj maz oddaje do dzis regularnie. mysle ze to wazna sprawa krew ratuje zycie i nie zdajemy sobie z tego spray dopoki sami nie stajemy w takiej sytuacji kiedy ktos z bliskich potrzebuje krwi. zachecam wszystkich do oddawania krwi i do rozmowy na ten temat:)

3. reklama
  4. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Ja oddawałam swego czasu krew osobie chorej na białaczkę. To była całkiem obca dla mnie osoba, ale potrzebowała krwi, a moja grupa akurat była odpowiednia. Natomiast przed cesarką nikt nie prosił męża o oddanie krwi, ale gdyby to zrobiono, napewno by nie odmówił. Myślę, że tyle już o tym powiedziano choćby w telewizji, że nikt nie powinien mieć wątpliwości, że to ważna sprawa i należy to robić.

pozdrawiam
    nikita

5. dzustta

dzustta Mama sierpniowa'06

Ja przed ciaza chciałam oddac krew ale niestety miałam niedobre wyniki- anemia. Mój tato za to był honorowym dawcą krwi o oddawaj ja regularnie.
    Namawiam mojego meza na ten gest bo ma rzadka gr.krwi., tylko jakos trudno nma sie zebrac bo bysmy musieli jechac do miasta.

6. Nocka

Nocka Sierpniowa mama'06 Mamusia Oliwki

zawsze chcialam oddawac krew ale poki co to nie jest mozliwe...mam anemie po porodzie...nikt w szpitalu mi nawet o tym nie powiedzial dopoki sama nie przejrzalam dokumentow i wyszlo ze mam hemoglobine rowna 10...jak bede miala w normie to napewno bede oddawac krew...
    a slyszeliscie ze Polacy oddaja krew Niemcom bo dostaja za to 40 euro? ja wole zrobic to bezinteresownie, moze w ten sposob uratuje zycie jakiemus dziecku?

7. gaddula

gaddula mama Dominiki i Natalki

Moja druga połowa oddaje krew regularnie już od kilku dobrych lat i dopóki będzie mógł to robić to raczej nie przestanie.

Ja osobiście nie oddaję, bo mnie nie chcieli - a to znaczy, ze raz poszłam z Darkiem oddać krew i na samym poczatku oddaje się małą ilość krwi do przebadania i .... jak pielęgniarka zobaczyła, że u mnie nie ma widocznych żył powiedziała, ze nie mogę oddawać :( Nie wiem ile w tym prawdy, ale potem już nie próbowałam.

8. siwaq

siwaq Wrześniowe mamy`09

ja po ciąży zdecydowałam się na regularne oddawanie krwi. Robie to bezinteresownie i mam nadzieję ze moja krew uratuje niejedno ludzkie życie.

9. guuu

guuu Zaciekawiona BB

Niestety po ilości oraz ostatniej dacie wpisów widać, że temat krwiodawstwa nie jest zbyt popularny. Być może w związku z tym, że ogólnym obiegu krąży wiele nieprawdziwych informacji, np: kto raz oddał krew musi to robić regularnie albo istnienie płynów syntetycznych które zastępują krew:( Echhh a krwi ciągle brakuje:((

10. reklama
  11. Marta1981

Marta1981 Rodzyneczka

Ja oddałam 3 razy:tak: i chciałam nadal oddawać ale w badaniach coś nie tak mi wychodziło a potem zaszłam w ciążę znowu z 3 lata nie będę mogła oddać:no::-(.

12. guuu

guuu Zaciekawiona BB

3 lata??? Z tego co wiem przeciwwskazaniem jest ciąża i okres karmienia. Po zakończeniu karmienia spokojnie można oddawać.

Poleć forum