reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Humana bananowa

Różyczka75

z ogrodu...
Dołączył(a)
10 Grudzień 2008
Postów
525
Miasto
inąd...
Czy ktos z Was ma jakies doświadczenia związane z tym mlekiem? Podaję go wlaśnie mojemu niejadkowi..narazie pije:-D Martwię się tylko jakie będa skutki wypicia bo maly jest na Bebilonie Pepti i niestety już przestaje mi pic to mleko- ma prawie 3 m-ce. Mój synek ma podejrzenie skazy bialkowej, ale nie mam innego wyjścia-Bebilonu nie "trawi":-(
 
reklama
Czekaj, czekaj ...Ty dziecku z podejrzeniem skazy podajesz normalne mleko???? A jak będzie miał zapalenie oskrzeli to mu odpuścisz antybiotyk bo mu nie smakuje????Halo!!!!Smakuje- nie smakuje- wyjścia nie ma i tyle. Możesz mu do Pepti dodawać banana i miksować koktajl, ale nie podawaj mleka zwykłego dziecku choćby podejrzanemu o alergię. Wtedy podaje się HA lub właśnie PEPTI. I jeszcze jedno , zazwyczaj przy prawidłowym przechodzeniu z mleka zwykłego na alergiczne- czyli podawanie po jedej miareczce Pepti do zwyklego- dziecko się przyzwyczaja i róźnicy wielkiej nie dostrzega
Pytasz jakie mogą być skutki:
- żadne- ani za tydzień ani za rok- bo może rzeczywiście to nie skaza
- przez tydzień/ miesiąc będzie wszystko ok, a potem mu się zacznie reakcja alergiczna to nie będziesz wiedziała co mu najpierw ratować: skórę na buzi, rączkach, wymioty, czy krwawiącą pupę od żrących, śluzowatych kupek. Że o obciążeniu alergią na resztę życia nie wspomnę
- może go wysypać( albo boleć brzuszek) od razu i wtedy będziesz szybko
wiedziała czy to skaza.
Reakcje są różne bo różne są stopnie alergii u różnych dzieci. Ale tak mi się wydaje, że pepti to Ci lekarz nie zapisał dlatego, że częściowo refundowany....Więc ja bym była ostrożna
 
Saly ale on mi pije to pepti już dosyć długo-tylko teraz przestaje mi go pić-myśmy przechodzili ze zwyklego mleka na pepti stopniowo. Najpierw 3 miarki humany i 1 pepti i tak codziennie zwiekszalismy dawke pepti,.Ciagle mam nadzieję że to nie skaza tym bardziej że lekarze sami nie wiedza, ale że nie jest to skaza nie moge zagwarantować...nie wiem co juz mam robic i jaka jest przyczyna jego niejedzenia.Może faktycznie te banany miksować....Uzgodnie to z naszą pediatrą. na szczęscie wypil to pierwszy raz. Dziś nie podalam mu od razu tej samej humany bananowej tylko dodalam 2 miarki pepti i dwie humany .... Samej humany nie dam bo boje się ze sie odzwyczai calkiem i pepti juz w ogole do buzi mi nie weźmie..
 
Ostatnia edycja:
Dodam jeszcze , ze myslalam skoro juz tyle czasu pil mi to pepti z enie bedzie problemu-ze sie juz przyzwyczail, a tu patrz..Nie wiem może coś z zabkowaniem sie dzieje-bo slini sie i pociera raczkami o dziąsla..smaruję mu wtedy dziąselka żelem ale specjalnej jakiejś poprawy nie widzę...Może dlatego ten brak apetytu..druga rzecz to podajemy mu Hemofer- ma troszke za malo zelaza a w takiej sytuacji tez apetytu brak..boje sie że chlopak mi sie zaglodzi...:baffled:
 
Rózyczko Najlepiej poradzi ci pediatra:tak:Skonsultuj się z nim na temat tego mleka i moze poznasz przyczyne dzieciaczki są takie ze najpierw cos lubią a potem sie na to obrazą i koniec.... wiem to sama po sobie....Moze twoj synek wcale nie ma skazy:sorry2:
 
Justa no masz rację, mój chyba faktycznie sie obrazil i to na calego:sorry2:...jak sie nie poprawi to znowu sie przejdę, niech jakie ine to mleczko doradzi..:tak:. A co do skazy to mam nadzieję że to nie ona...
 
Zadzwoniłam do lekarki czy ewentualnie moge mu podac bebilon Sojowy, sama nie wiedziala -ewentualnie moge sprobowac...humane w zasadzie moge dac ale ona nie wie jak on zareaguje i to taka gadka..ipytam sie ją skoro ona na 100% nie wie czy to skaza skad bede wiedziala kiedy w ogole jakies zwykle mleko mam mu dac? ona na to ze no jak bedzie mial juz ladną buzie..a ja mowie ma ładną już dawno...-no to ona nie wie... mozna by mu dać...no i co Wy na to dziewczyny?:no: W ogole na lekarza nie mam co liczyć, zero jakiejkowiek rady, sama musze sie o wszystko wypytywac po kątach..na internecie itd. i jeszcze powiedziala ze mam sie spieszyc bo ona akurat ma pacjenta...Druga rzecz dochodze do tego czy on w ogole nie pije z calkiem innego powodu...moze faktycznie ma jakąs alergie i cos mu w gardelku przeszkadza? Bo kicha ciagle i troche pokasłuje..albo ząbki-ma taki slinotok że masakra
 
Ostatnia edycja:
dodam ze dzis bez problemu wypil mi 120 ml i w nocy tez tak sam dwa razy po 120 ml, glupia juz jestemm.bo gdyby mu nie smakowalo dzis by mi nie wpil
 
reklama
Saly ma racje. To niepoważne u dziecka podejrzanego o skazę białkową wprowadzać inne mleka, a jak dostanie obrzęku kratni albo skurczu oskrzeli? totalna nieodpowiedzialność. ale jak mu się nic nie dzieje, to skazy raczej nie ma i po co podawać mu to pepti?
 
Do góry