reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hydroxyzyna dla 16 miesięcznego dziecka

my2013

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2013
Postów
362
Miasto
Poznań
Witam serdecznie! Kochane mamy potrzebuje porady odnośnie stosowania syropu hydroxyzyna. Mój synek ma 16 miesięcy, od połowy października bardzo kiepsko śpi( od czasu szczepienia 3 w 1 + ospa). Budzi sie kilka razy w ciągu nocy z płaczem, oprócz tego dwa razy pije mleko, mimo że na noc wypija 230 ml. Wcześniej budził sie raz nad ranem, wypijał 150 ml i spał do 9. Zrobiłam badania krwi i moczu- wszystko w normie, nie ma też żadnej infekcji. Dzisiaj byliśmy u pediatry, który po zbadaniu synka stwierdził że jest zdrowy jak ryba. Powiedział, że prawdopodobnie szczepionka na ospę tak na niego zadziałała.
Przepisał nam syrop hydroksyzyna w dawcę 4 ml na noc, do tego magnez i melisę. Pojechałam do apteki, a pani farmaceutyka powiedziała mi, że ten syrop stosuje sie u dzieci powyżej 3 roku życia, i że ona raczej by go nie dawała. Zgłupiałam, lekarz u którego byliśmy opiekuje się Kayem od początku, raczej wie co robi. No ale sama nie wiem. Dzwonię do niego, ale ma dziś popołudniu dyżur w szpitalu i nie odbiera.
Czy któraś z Was, drogie mamy, stosowała taki lek u dziecka młodszego niż 3 latka???
Pozdrawiam
 
reklama
malaZosia dziękuje za odpowiedz, a mogłabyś napisać czy bardzo senny był synek po tym leku? Spał całą noc?
Do lekarza dzwonię, ale jeszcze nie odbiera!
Pozdrawiam!
 
Podawałam córce ten lek od 12 mies przez ok miesiąc lub dwa nie pamiętam dokładnie na noc chyba po 5 ml niestety niepomagał potem przeszlismy na neospazminę było troszkę lepiej ale i tak corcia budziła się często.Potem okazało sie ze przyczyną problemów ze spaniem była alergia po lekach antyhistaminowych problem zniknął.Jedno mnie dziwiło ze hydroxyzyna jest lekiem antyhistaminowym a niestety niepomogła.
 
anek
dziękuje bardzo za odpowiedź!
Dodzwoniłam sie do lekarza, powiedział żeby dawać tak jak napisał i żeby sie nie martwić, bo tylko w Polsce obowiązują takie restrykcyjne normy. Trochę mnie uspokoił, ale powiedział też że należy pochwalić czujność pani farmaceutki,.
Dałam połowę przypisanej dawki, bo chcę sprawdzić czy nie jest uczulony na ten lek.
Teraz śpi, zobaczymy jak długo.
Jeszcze raz dziękuje!
 
córka mojej koleżanki też zaczęła się budzić w nocy z rykiem i pomógł syrop na pasożyty. Lekarz nie zlecił badania kupki bo ponoć bardzo trudno je wykryć bo one się uaktywniają w nocy dlatego dziecko się z płaczem okropnym budzi. U nich pomogło po 2 dniach podawania Szkoda że tego nie wiedziałam jak Wiktor był malutki bo on przez dwa lata budził się z nocy z rykiem co 15-20 minut :no:
 
Witam serdecznie! Kochane mamy potrzebuje porady odnośnie stosowania syropu hydroxyzyna. Mój synek ma 16 miesięcy, od połowy października bardzo kiepsko śpi( od czasu szczepienia 3 w 1 + ospa). Budzi sie kilka razy w ciągu nocy z płaczem, oprócz tego dwa razy pije mleko, mimo że na noc wypija 230 ml. Wcześniej budził sie raz nad ranem, wypijał 150 ml i spał do 9. Zrobiłam badania krwi i moczu- wszystko w normie, nie ma też żadnej infekcji. Dzisiaj byliśmy u pediatry, który po zbadaniu synka stwierdził że jest zdrowy jak ryba. Powiedział, że prawdopodobnie szczepionka na ospę tak na niego zadziałała.
Przepisał nam syrop hydroksyzyna w dawcę 4 ml na noc, do tego magnez i melisę. Pojechałam do apteki, a pani farmaceutyka powiedziała mi, że ten syrop stosuje sie u dzieci powyżej 3 roku życia, i że ona raczej by go nie dawała. Zgłupiałam, lekarz u którego byliśmy opiekuje się Kayem od początku, raczej wie co robi. No ale sama nie wiem. Dzwonię do niego, ale ma dziś popołudniu dyżur w szpitalu i nie odbiera.
Czy któraś z Was, drogie mamy, stosowała taki lek u dziecka młodszego niż 3 latka???
Pozdrawiam
Mój synek miał ledwo skończone 4 miesiące kiedy podawali mu hydro pierwszy raz, teraz ma 7 i znowu hydro :/ tylko to ratuje nas przed bezsennością
 
reklama
córka mojej koleżanki też zaczęła się budzić w nocy z rykiem i pomógł syrop na pasożyty. Lekarz nie zlecił badania kupki bo ponoć bardzo trudno je wykryć bo one się uaktywniają w nocy dlatego dziecko się z płaczem okropnym budzi. U nich pomogło po 2 dniach podawania Szkoda że tego nie wiedziałam jak Wiktor był malutki bo on przez dwa lata budził się z nocy z rykiem co 15-20 minut :no:
O jakim leku dokładnie mówisz? Być może nas również dotyczy ten problem
 
reklama
Do góry