reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"ICH PIERWSZY RAZ"- czyli nowe umiejętnosci naszych pociech

Mój Nathanek już od tygodnia codziennie rano do mnie zagaduje i się uśmiecha. A jak nie zwracam na niego uwagi to mnie woła, jak tylko się odezwę do niego to się cieszy. Nauczył się także bawić na play macie. Kładę go na niej, tupie nóżkami włączając sobie muzyczkę i się cieszy:-):-):-)
 
reklama
A mój Mateuszek to prawie "spadł" dziś ze stołu, na którym był przewijany w salonie :szok::szok::szok:. To znaczy, sytuacja była pod kontrolą :tak::-p:rofl2:, bo już od jakiegoś tygodnia tak porządnie się na boki przewraca i wiedziałam, że juz dawno potrafi, ale dziś sam siebie przeszedł :szok::szok::szok:. Stałam przy nim, a on buch i na prawy bok, a od granicy stołu zaledwie 10 cm. Muszę go już bardziej pilnować :tak:.
 
Gabrielek wczoraj przekrecil sie z brzucha na plecy
zostawilam go w lozeczku lerzacego na brzuchu i poszlam do toalety , wracam a mlody lezy na plecach z bardzo zaskoczona mina :-D:-D:-D
 
już Wam się przekręcają dzieciaki? moja jeszcze nie umie i w sumie to dobrze, bo Ona bardzo lubi leżeć na przewijaku, wtedy zazwyczaj nie płacze bo namiętnie wpatruje się w szafę :sorry2: no i wtedy mogę szybko skorzystać z toalety :-p

moja zaczyna po mału "gugać" :-)

a kiedy mniej wiecej dzieciaczki zaczynaja się wpatrywać świadomie w nasze twarze? bo Ola czasem spojrzy na kogos, ale wydaje mi się, że nie jest to jeszcze świadome...
 
Wczoraj Filip pierwszy raz..pokazał nam swój śliczny uśmiech...wydaje mi się że był w pełni świadomy.

A dzisiaj leżał na łóżku i "gadał" sobie swoje "ełeee" " łeee" i tak super pokrzykiwał :))

mamjakty u ans to samo dam młodego na przewijak to patrzy na szafe dosłownie jak ktoś by tam był...
 
no moj mysiu to w lozeczku zawsze na szczebelkach lezy tak sie kreci....klade go na srodku,a on bum i na szczebelkach....
a co do przewijaka to tak sie nozkami odpycha,ze boje sie zeby nie spadl bo glowka wszystko zwala co lezy wyzej...fakt juz nie mozna ich samych zostawiac...
w rozku jak lezy to glowa zawsze poza rozkiem z boku lezy...cos mu nie podchodzi ten rozek...strata pieniedzy:tak:
no i powoli usmiechy tez dostaje choc sa takie niepewne jeszczy i jakies guuu tez sie slyszy:tak:
no i ostatnio bardzo go karuzela obchodzi az piszczy do niej:-)
 

Załączniki

  • 4 tydz 122.jpg
    4 tydz 122.jpg
    27,6 KB · Wyświetleń: 60
Gabrielek wczoraj przekrecil sie z brzucha na plecy
zostawilam go w lozeczku lerzacego na brzuchu i poszlam do toalety , wracam a mlody lezy na plecach z bardzo zaskoczona mina :-D:-D:-D

Miloku, tak szybko sie przewraca już na plecy??? :szok::szok::szok: To wręcz niemożliwe!!! Moja córcia co prawda robiła wszystko później niż inne dzieci :-(, więc nie wiem, co jest normą, dopiero przy Matim widzę, co powinno się kiedy dziać w rozwoju fizycznym, ale to, co przeczytałam sprawdzałam nawet w necie, bo aż się wierzyć nie chce :no:. Znalazłam to:

1 miesiąc
Rozwój fizyczny
W pierwszym miesiącu życia waga większości noworodków wynosi około 3500 g, a ich długość ok. 50 cm. W tym okresie aktywność Twojego dziecka przeważnie ogranicza się do spania, jedzenia i wypróżnia się. Mózg Twojej pociechy jest maleńki, ale ma aż milion komórek. Przykre doznania fizyczne (głód, ból, pragnienie itp.) wywołują płacz lub krzyk dziecka. Otwiera usta, szuka sutka, ssie i łyka. Twoje dziecko "rośnie w oczach", nabiera sił. Spontaniczne wymachiwanie rączkami, machanie nóżkami i przeciąganie - ćwiczy i wzmacnia mięśnie. Spróbuj położyć Malucha na brzuszku. W szybkim czasie zaskoczy Cię - zacznie podnosić główkę na kilka sekund. Samo potrafi przekręcić się z pleców na bok, chwyta Twój palec, wkłada piąstkę do buzi. W tym czasie ustala się również rytm snu i czuwania a także pory karmienia.

Czytając to, co Wam tu zacytowałam, sama zgłupiałam :sorry2::confused:, kiedy dziecko powinno się przewracać na plecy. Może któraś mama mnie oświeci???

Poza tym, znalazłam taką fajna stronkę z kalendarzem rozwoju fizycznego dziecka. Wklejam link.
http://smyk.com/index.php?option=com_dlarodzicow&task=artykul&id=187&Itemid=48
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pysia napewno w pierwszym miesiacu to niemozliwe .Moja Julka szybko wszystko roibiła - przekreciła sie pierwszy raz gdy miała niecale 3 miesiace
 
Do góry