reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Idealny prezent dla kobiety w ciąży

Dołączył(a)
7 Listopad 2013
Postów
3
Witam!

Jeszcze nie jestem mamą i w najbliższym czasie raczej nie spodziewam się nią zostać, ale założyłam to konto, ponieważ potrzebuję rady. Szukam idealnego prezentu dla mojej bratowej, która jest teraz w 5. miesiącu ciąży. Zupełnie jestem nie w temacie, jeśli chodzi o potrzeby przyszłej mamy, a chciałabym kupić jej prezent zarówno praktyczny, jak i nie niezbędny - coś, co się przyda, ale pewnie szkoda by jej było na to pieniędzy. Chciałabym też, żeby był to prezent dla niej, nie wyprawkowy.

Dlatego też chciałam zapytać wszystkie mamy, które czekają na swoje Maleństwa, z czego najbardziej by się ucieszyły? Do świąt jeszcze troche czasu, ale chciałabym zaplanować ten wydatek. Proszę pomóżcie! O czym marzy przyszła mama?
 
reklama
Może poduszka do spania dla ciężarnej? Ja sama jestem w piątym miesiącu ciąży i gdybym miała dostać jakiś prezent to wolałabym coś kobiecego i uniwersalnego. Może jakaś fajna torebka albo biżuteria.
 
Biżuterię dostaje od mojego brata :) A z ubraniami mam teraz problem - nawet jakieś oglądałam, ale mam problem z ciążową rozmiarówką...
A ta poduszka do spania dla ciężarnej? Zaczęłam oglądać jakieś, ale jest ich dosyć dużo na rynku, w bardzo różnych cenach... Na co zwrócić uwagę? Macie przetestowane jakies modele?
 
Ja w 5.msc pierwszej ciąży dostałam poduszkę z motherhood, w kształcie litery C długa na 150cm. GENIALNA. służy mi nieprzerwanie od 4lat, mężowi czasami również ;-)

a rozmiarówka ubrań ciążowych jest taka sama. tj, jak nosisz rozm 36 normalnych ubrań to ciążowe 36 uwzględnia już to, że brzuch rośnie.
A co będzie pod koniec ciąży tego nikt nie przewidzie, ja pod koniec już nawet w ciążowe się nie mieściłam ;-)
 
Ostatnia edycja:
Tzn. że te poduszki mogą być też używane do karmienia? Są jakieś modele, które są uniwersalne i takie, które służą tylko do spania albo tylko do karmienia? Przepraszam, że tak drążę, ale jestem zielona jak trawa na wiosnę...

Czym one są wypełnione? Da się je wyprać?

Jak wpisałam w google: jak wybrać poduszkę do spania dla kobiet w ciąży, to wyskoczyła mi strona: Przeczytaj o nowościach Poofi - konkursy, wydarzenia, produkty...
Powiem Wam, że nawet podobają mi się te poduszki szare z białym. Bratowa lubi takie kolory, mają mieszkanie urządzone w bieli... Są ładna, tylko nie wiem, czy praktyczne... Nie chciałabym kupić czegoś, co będzie wyglądać, a się nie sprawdzi. Znacie tą firmę? Czy któraś z Was ma ich poduszkę?
 
Ja mam taką:

Kojec Motherhood - poduszka dla kobiet w ciąży | motherhood.pl

W pralce - jak tylko się zmieści do tej pralki to można prać. Ja piorę w wannie i tylko odwirowuję w pralce.
Poszewkę można zmieniać, ja miałam taki stary typ poszewki, do której ciężko się wkładało poduszkę, ale zaniosłam ją do krawca i wszyłam zamek. Te nowsze modele są już z zamkiem

Używałam w ciąży, do karmienia dziecka, później do ograniczania przestrzeni dziecka na łóżku ;) do sadzania dziecka, do zabawy dla dziecka, w drugiej ciąży i teraz młodsze dziecię z niej korzysta.

Ta co znalazłaś wydaje mi się trochę inna, ale pewnie równie dobrze spełnia swoją funkcję
 
taka poduszka to świetna sprawa, też chciałabym mieć taką bo przydaje się w ciąży gdy ciężko się ułożyć w łóżku i potem podczas karmienia, z takich przydatnych prezentów to chciałam też chustę do noszenia szkraba, ładna i bardzo ułatwia mamie życie ;-) chusty można już dostać dosyć niedrogo, ale ta poducha to będzie faktycznie chyba o tyle lepsza że przyda się już teraz :-)
 
Lemilka, nie wiem, czy to jeszcze aktualne, ale ja mam poduszkę do spania z Poofi. Świetnie sprawdziła się w ciąży, a i teraz często "bijemy się" o nią z mężem. Przydała mi się nie tylko do spania, ale przede wszystkim do wypoczynku - podkładałam ją pod plecy czytając czy oglądając coś w tv. Jeśli jeszcze nie kupiłaś tego prezentu to szczerze polecam. Skąd jesteś? Nie wiem, jak w innych miastach, ale w Wawie jest parę sklepów, w których można ją kupić - idź, zobacz, dotknij. Miałam do czynienia zarówno z Poofi, jak i Motherhood, oglądałam też "cebuszkę" i nie ma porównania. To chyba jedyna poduszka, która nie wygląda jakby zaraz miała się rozpaść. Ja mam ją już półtora roku i ciągle wygląda jak nowa. Jednym słowem: polecam :)
 
reklama
Ja mam poduszkę dla ciezarnych z Motherhood i nie wiem jak ja wcześniej żyłam bez niej, w pierwszej ciazy miałam straszne problemy z kręgosłupem, teraz w 4 miesiącu kopiłam poduchę i na razie odpukać jest ok.
Moj synek tez ja uwielbia i mi podbiera.
 
Do góry