reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Idziemy na zakupy :)

Kasiek1983

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Wrzesień 2009
Postów
1 827
Miasto
Łódzkie
Bardzo proszę o pomoc wszystkie mamy, które mają już doświadczenie w tym co tak naprawdę będzie nam potrzebne dla maluszka w pierwszych miesiącach... Myślę że obecne mamy mają lepszą wiedzę na ten temat niż te wszystkie artykuły które czytałam w internecie... :tak: Z góry dziękuję bardzo :-)
 
reklama
Z tego co kupowałam w I ciazy to:

- kilka sztuk pieluch tetrowych (przydaja się czasem warto mieć)
- butelki szklane, na poczatek małe ze 2 - 3 szt. (ja preferuje NUK)
- smoczki do butelek, czasem sa w komplecie z butelkami
- smoczki ze 3, ja preferuje NUK rozmiar najmniejszy
- pudełka do smoczków, przydaja się bo wypoażony smoczek nie brudzi się.
- odciagacz do pokarmu
- wkładki laktacyjne
- podkład nieprzemakalny pod prześcieradełko w łóżeczku (czasem maluch ulewa szkoda zniszczyc materacyk)
- termometr do wody
- termometr do mierzenia temp. dziecku
- wanienka
- wkład do wanienki - zapobiega wyslizgnięciu się dziecka z rąk
- ze 2 duze ręczniki dla malucha po kompieli
- podgrzewacz do butelek no i potem przyda sie do słiczków
- glukoza (ja dawałam i będę dawała gatka w stylu, że dziecko nie musi miec nic oprócz mleka matki to bajka, czasem maluch niechce mleka, ma sucho, i płacze, wytarczy podac wodę z glukozą oczywiście bardzo delikatnie glukozy i gwarantuje 5 min. i zasypia) Glukozę kupowałam z apteki.
- paczka pieluch jednorazowych
- chusteczki do wycierania pupki maluszkowi
- kocyk jeden
- rożek do trzymania
- kosmetyki dla dziecka (kremy, pudry, oliwki, pompki do noska w razie katarku)

UBRANKA- maluchy letnie
- 3 małe czapeczki bawełniane
- 5 spioszków
- 5 body, sa najlepsze bo nerki nie wychodzą
- 3 pary skarpetek
- 2 sweterki
- buciczki oczywiscie z materiału - ale fla chętnych

oczywiście ilośc ta jest podana na pierwszy tydzień, dwa bo potem maluch tak rośnie, że koniec z tygodnia na tydzień, więc nbie warto kupowac sterty w jednym rozmiarze.

TO CHYBA WSZYSTKO RESZTA WYJDZIE W PRANIU :) Tyle co pamietam napisałam
 
Krakowianka- bardzo fajna lista, dużo pamiętasz, ja prawie nic...
Ja jeszcze dodałabym
- profilaktycznie lekarstwa- jakiś paracetamol w czopkach dla maluchów,
-spirytus i gaziki do dezynfekcji pępowinki
- pieluchy tetrowe- dla nas na ramię do noszenia maleństwa dla higieny i gdyby ulało...


nie był mi potrzebny
- wkład do wanienki- jak dla mnie mało higieniczny i w sumie niewygodny
-glukozy nie podawaliśmy nigdy :sorry:
- podgrzewacz mieliśmy i mamy nadal, ale nie był użyty ani razu... Młodego karmiłam długo tylko piersią, a jeżeli dostawał ściągnięte z butli to szybciej i wygodniej było nam butlę podgrzać w garnuszku z ciepłą wodą...
- zamiast pompki do noska używaliśmy fridy- bardziej higieniczna i "delikatniejsza"

Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę
 
- obcinaczka do paznokci
- oczywiscie frida zamiast gruszki jak wspomniala kajdusia
- nie uzywalismy spiochow tylko tzw. pajacykow
- ilosc ubranej jaka podala krakowianka czesto zuzywalam w 1 dzien a to pielucha sie przelala, a to kupa boliem wyszla, mleko sie ulalo :-D itd
- nie wiem o co chodzi z glukoza?
 
- obcinaczka do paznokci
- oczywiscie frida zamiast gruszki jak wspomniala kajdusia
- nie uzywalismy spiochow tylko tzw. pajacykow
- ilosc ubranej jaka podala krakowianka czesto zuzywalam w 1 dzien a to pielucha sie przelala, a to kupa boliem wyszla, mleko sie ulalo :-D itd
- nie wiem o co chodzi z glukoza?

malemu dziecku czesto podaje sie wode z glukoza do picia,ale ja dawalam sama wode badz herbatki hipp.
 
A widzisz, herbatki hippa to i ja dawalam ale po 6 miesiacu a tak to tylko cyc. Hania nigdy nie odmawiała
 
Dawno mnie nie było i bardzo się cieszę, że powracam, a tu taki temat :-) bardzo przydatny dla mam, które nie mają pojęcia co kupować, bo to ich pierwsze dziecko, czekam na dalsze wpisy i bardzo dziękuję, że dzielicie się swoim doświadczeniem :tak:
 
reklama
A propos wyprawki dla dziecka i mamy, to jak bedziecie kupować koszulki nocne, to kupcie sobie zwyklą rozpinaną na guziki, a nie z rozcięciami w fałdkach, chyba, ze lubicie chodzić z biustem na wierzchu. Miałam dwie i ta z rozcięciami była tragiczna, było OK, dopóki nosilam biustonosz pod spodem. Biustonosz do spania koniecznie bawełniany i luźny - potrzebny jak ktos musi zakladac wkładki laktacyjne, ja szybko zrezygnowałam ze spania w biustonoszu, bo miałam "szczelne" piersi :-)
 
Do góry