reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

II trymestr i wyprawka

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Dziewczyny na was zawsze mozna liczyc wiec pytam :-)
Kiedy(od ktorego tyg) zaczyna sie II trymestr?
I kiedy zaczynalyscie kupowac juz ciuszki?Jestem w 14 tyg i tak sie zastanawiam,czy moglabym juz powoli kupowac ubranka,bo lozeczko i wozek mam po synku...:-D
 
reklama
Witaj. Drugi trymestr jest od 14 do 26 tyg ciąży. Ja ubranka z córka kupowałam 2 tygodnie przed porodem. Z synkiem mialam termin na koniec maja a kupowałam już w marcu i całe szczęście bo mój wczesniaczek urodził się w kwietniu
 
Ja uważam, że 14 tc to za wcześnie na kupowanie ubrań i wyprawki, ale to tylko moje zdanie. Ja rozpoczęłam kompletowanie po 30 tc a i tak długo przed czasem miałam wszystko gotowe...
 
To Twoje drugie dziecko wiec powinnaś wiedzieć kiedy drugi trym :)
Uważam ze na wyprawkę za wcześnie ale na ubranka dlaczego?
Mozesz sobie kupować po troszkę jak cos Ci się podoba
Potem wszystko na ostatnia chwile.
Malaja cala ciaze trzeba się cieszyć bo to wcale nie tak długo
No chyba ze Ty cala ciaze mialas czarne myśli i myślałas ze jak kupisz ubranko to coś się dziecku stanie.
 
Haha a co ma jedno do drugiego? To, że się nie kupuje ubrań PÓŁ ROKU przed czasem to oznacza, że się człowiek nie cieszy albo ma czarne myśli? Kapci i plecaka do szkoły też dziecku w marcu nie kupuje...

Ja nie lubię niepotrzebnie gromadzić w domu rzeczy, które nie są mi potrzebne na dany moment. Nie kupowałabym też ubrań nie mając względnej pewności co do płci, orientacyjnej wielkości dziecka itp. Takie jest moje zdanie...a przecież każdy robi jak sobie chce...
 
Ja np nie miałam głowy do kupowania wyprawki wcześniej i cała ciążę właściwie myślałam tylko żeby było dobrze i żeby tylko donosic więc nie zawsze można się ciąża tylko cieszyć....wiedziałam natomiast że muszę zakupy zrobić wcześniej niż przy córce bo miałam przeczucie że mogę nie zdążyć. Każdy robi jak uważa i adekwatnie do swojej sytuacji
 
Ja przez to że pracowałam to kompletowaniem wyprawki zajęłam się dopiero w 8 miesiacu. Wcześniej tylko wózek kupiliśmy bo trafiła się okazja (polowalismy na konkretny model)

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry