reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

II trymestr

Angela_Andzia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Maj 2019
Postów
1 675
Cześć, jestem aktualnie w jeszcze w 17 tygodniu, od około tygodnia czuję jakby drgania w podbrzuszu, najpierw raz na jakiś czas lekkie,a dziś poczułam mocniejsze i kilka razy na dzień. Chciałam zapytać czy to mogą być pierwsze ruchy? To moja pierwsza ciąża i jeszcze nic o tym nie wiem, dlatego chciałabym usłyszeć wasze historie :)
 
reklama
Rozwiązanie
Właśnie umówiłam się na wizytę wcześniej z tego powodu. Tak wiem,że sutki w ciąży bolą, bo miałam tak na samym początku, tylko martwi mnie to,że to nie jest ten ból i boli mnie tylko w jednym. Dokładnie kłuje i to bardzo mocno.
Ja nigdy nie patrzę i nie patrzyłam na to co jem, ale hormony w ciąży potrafią mocno obrzydzić jedzenie, stad ten spadek wagi. Tak wiec nie ma reguły. Na szczęście po ciąży szybko( bo w 2,3 miesiące) nadrobiłam zaległości i wrócił mi apetyt. Na szczęście żadne z dzieci z powodu mojego braku apetytu nie ucierpiały. Pierwszy syn urodził się mając 4010g, a drugi 3900g. Tak czy siak dziewczyny nie liczcie kalorii będąc w ciąży, jedzcie zdrowo i uzupełniajcie dietę witaminkami ( jeśli nie ma przeciwwskazań). Po ciąży ogarniecie swoj wygląd [emoji41].
 
reklama
Właśnie miałam pytać czy że względu na wagę z dzieckiem było wszystko dobrze. Ja nie liczę kalorii, cieszę się,że rosnę bo to nieuniknione, oczywiście pilnuję wagi, bo za dużo lub za mało też nie zdrowo,ale nie odmawiam sobie. Jem 5 razy dziennie, mniej, zdrowo, przyjmuje witaminy, ruszam się.
Ja nigdy nie patrzę i nie patrzyłam na to co jem, ale hormony w ciąży potrafią mocno obrzydzić jedzenie, stad ten spadek wagi. Tak wiec nie ma reguły. Na szczęście po ciąży szybko( bo w 2,3 miesiące) nadrobiłam zaległości i wrócił mi apetyt. Na szczęście żadne z dzieci z powodu mojego braku apetytu nie ucierpiały. Pierwszy syn urodził się mając 4010g, a drugi 3900g. Tak czy siak dziewczyny nie liczcie kalorii będąc w ciąży, jedzcie zdrowo i uzupełniajcie dietę witaminkami ( jeśli nie ma przeciwwskazań). Po ciąży ogarniecie swoj wygląd [emoji41].
 
Nie, dzieci były pulchne i zdrowe, 10 w skali Apgar[emoji6]. Ale tak jak pisałam, nie ma co stresować się wagą, ważne żeby czuć się dobrze. Najważniejsze są dzieciaczki żeby były zdrowe, a wagą będziecie się przejmować po porodzie. Dla wszystkich przyszłych mam dużo zdrowia dla was i maluszkow
 
Dla Was również :)
Nie, dzieci były pulchne i zdrowe, 10 w skali Apgar[emoji6]. Ale tak jak pisałam, nie ma co stresować się wagą, ważne żeby czuć się dobrze. Najważniejsze są dzieciaczki żeby były zdrowe, a wagą będziecie się przejmować po porodzie. Dla wszystkich przyszłych mam dużo zdrowia dla was i maluszkow
 
Chciałam was zapytać czy może którąś z was miała taki problem: A mianowicie od wczoraj odczuwam kłujący ból w sitku, nie boli mnie jak na początku ciazy. Gdy przycisnę sutka z brodawką również boli, jednak nie cała pierś. Boli mnie tylko prawy sutek. Nic się wokół niego nie dzieje,ani nic mi z niego nie wycieka. Strasznie się martwię,że może być to coś poważnego,A wizytę mam dopiero na poniedziałek. :/
 
reklama
Właśnie umówiłam się na wizytę wcześniej z tego powodu. Tak wiem,że sutki w ciąży bolą, bo miałam tak na samym początku, tylko martwi mnie to,że to nie jest ten ból i boli mnie tylko w jednym. Dokładnie kłuje i to bardzo mocno.
 
Rozwiązanie
Do góry