reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

II trymestr

Angela_Andzia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Maj 2019
Postów
1 675
Cześć, jestem aktualnie w jeszcze w 17 tygodniu, od około tygodnia czuję jakby drgania w podbrzuszu, najpierw raz na jakiś czas lekkie,a dziś poczułam mocniejsze i kilka razy na dzień. Chciałam zapytać czy to mogą być pierwsze ruchy? To moja pierwsza ciąża i jeszcze nic o tym nie wiem, dlatego chciałabym usłyszeć wasze historie :)
 
reklama
Rozwiązanie
Właśnie umówiłam się na wizytę wcześniej z tego powodu. Tak wiem,że sutki w ciąży bolą, bo miałam tak na samym początku, tylko martwi mnie to,że to nie jest ten ból i boli mnie tylko w jednym. Dokładnie kłuje i to bardzo mocno.
Ja właśnie tak jak opisujesz czułam pierwsze ruchy w 16 tygodniu i z każdym tygodniem były coraz mocniejsze. W 19 tygodniu już czułam wyraźne ruchy i nawet bylo widać jak w miejscu uderzenia się brzuch podnosi lub jak się rękę przyłożyło też było czuć. :)
 
Właśnie ja poczułam pierwsze jakoś tydzień temu i były lekkie i raz na kilka dni,a dziś prawie pół dnia coś takiego czuje i troszkę mocniej niż ostatnio.
 
Ja czułam takie coś jakby ktoś mnie gilgotal od środka , takie przelewanie to było poczatek 16 tyg, później już coraz częściej i już wiedziałam że to nasz maluch ;)
 
reklama
Odpowiedź dla autorki: tak, prawdopodobnie to są ruchy dziecka. Z każdym tygodniem będziesz czuła je coraz mocniej, a pod koniec ciąży mogą być wręcz bolesne, tak jakby maluch próbował znokautować Cię od wewnątrz [emoji6]
Odpowiedź dla dziewczyn które piszą, że nadal nic: wasze dzieci są już na tyle silne, że możecie czuć pierwsze ruchy nawet od 13 tygodnia, ale szczególnie u dziewczyn, które są w pierwszej ciąży ruchy są odczuwalne nieco później. Każda jest inaczej wrażliwa, dlatego nie przejmujcie się ruchami, w ostateczności każda ten moment wyczuje i będzie to jeden z najpiękniejszych momentów w waszym życiu.
 
reklama
Ja poczułam ruchy dziecka w 21 tygodniu można powiedzieć. Wcześniej mogłam mylić je z praca żołądka czy trawieniem. Pierworodki często myła ruchy dziecka właśnie. I mogą czuć ruchy dopiero od 20 tc. Nie wiem czy wpływ ma ułożenie łożyska. Ja mam ułożone na przedniej ścianie (nie mylić z przodujące ) i te ruchy wydaje mi się są trochę zamortyzowane przez łożysko podobno jak ktoś ma łożysko na tylniej bardziej te ruchy odczuwa.
 
Do góry