reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

III rupa cytologii, pomóżcie!!!

minka_12

Majowe mamy'08 Mama i Macocha ;-)
Dołączył(a)
26 Październik 2006
Postów
4 737
Miasto
Gdynia
Witajcie,
włąśnie wróciłam od gina, w cytologii wtszła mi III grupa, dostałam antybiotyk globulki dopochwowe...
czy któras z Was miała podobny problem???
pan doktor stwierdził, że mam wirusa wywołującego raka szyjki macicy?!
 
reklama
Witaj!
Nigdy nie słyszałam o wirusie wywołującym raka...
Wiem,że nie leczona nadżerka może doprowadzić do raka szyjki macicy.
Globulki dostałaś aby pozbyć się stanu zapalnego, po wzięciu wszystkich powinnaś iść na wizytę aby sprawdzić, czy zapalenie minęło.
Jeżeli zapalenie minęło,to lekaż zdecyduje czy musisz już zrobić zabieg (wypalanie).Możesz prywatnie zrobić to laserowo ale nie orientuję się w kosztach.
Pozdrawiam Cię !
 
Witam. Ja miałam usuwaną nadżerkę laserem. Chwila i po kłopocie. Stan zapalny musisz wyleczyć i koniecznie zrobić badania kontrolne. Najważniejsze aby tego tak nie zostawić. Samo nie minie a zrobi się problem a skutki mogą być tragiczne. Moja mama zmarła na raka szyjki macicy bo nie potraktowała poważnie badań i poszła do lekarza jak już było za późno. A akurat to schorzenie jest całkowicie wyleczalne tylko w odpowiednim czasie. Nie bagatelizuj tego i żyj długo i spokojnie. Pozdrawiam
 
Minka_12 jak zobaczyłam, że to Ty napisałaś tego posta to aż mi serce na chwilę stanęło:szok::-(. Kochana, jak tylko urodzisz swoje maleństwo jak najszybciej zrób z tym porządek:tak:. Ja niestety nie potrafie Ci nic powiedzieć na temat tego wirusa, ale napewno wszystko będzie dobrze! Czasem nie taki diabeł straszny;-). Twój ginek już napewno dobrze Cie pokieruje:tak:. Trzymaj się kochana, masz dla kogo żyć;-):-).
 
Hej.
Ja mialam po pierwszym porodzie III grupe.
Lekarz wyslal mnie na biopsje do szpitala.
Na wyniki czekalam dlugie 4 tygodnie (wiadomo rozne mysli przechodza przez glowe i te czekanie wcale nie pomaga).
Wszystko wyszlo dobrze.
Pozniej lekarz wymrozil mi nadzerke.
Dostalam tez globulki i masc.
Jak narazie jestem czysta.Ostatnia cytologia nie wykazala zmian.
Glowa do gory. III stopien nie oznacza raka!!!
Ale najwazniejsze sie badac regularnie.

Pozdrawiam.
 
Witaj!
Nigdy nie słyszałam o wirusie wywołującym raka...
Wiem,że nie leczona nadżerka może doprowadzić do raka szyjki macicy.
Globulki dostałaś aby pozbyć się stanu zapalnego, po wzięciu wszystkich powinnaś iść na wizytę aby sprawdzić, czy zapalenie minęło.
Jeżeli zapalenie minęło,to lekaż zdecyduje czy musisz już zrobić zabieg (wypalanie).Możesz prywatnie zrobić to laserowo ale nie orientuję się w kosztach.
Pozdrawiam Cię !
Oczywiscie,ze jest wirus wywolujacy raka :tak:
Brodawczak bo o nim tutaj mowa:

Jakie mogą być skutki zakażenia wirusem HPV?

Większość zakażeń wirusami HPV ustępuje samoistnie w ciągu roku do dwóch lat dzięki naturalnej odpowiedzi immunologicznej organizmu

Zakażenie wirusami “wysokiego ryzyka”, wśród których najgroźniejsze są typy HPV 16, 18, 31 i 45, jeśli przetrwają, mogą prowadzić do rozwoju raka szyjki macicy lub innych nowotworów narządów moczowo-płciowych . Wirusy HPV 16 i 18 są odpowiedzialne za około 70% przypadków raka szyjki macicy. Wirusy HPV “niskiego ryzyka” powodują powstawanie brodawek – mięsistych zmian rozrostowych bez cech nowotworzenia – w okolicy narządów moczowo-płciowych . Wirusy HPV typ 6 i 11 są odpowiedzialne za około 90% przypadków brodawek narządów moczowo-płciowych .

Zrodło: http://www.hpv.pl/
 
Dziewczynki dziekuje za wsparcie ;-) pisałam to w 2007 roku a juz dzis mamy 2008...
jestem po leczeniu, udało mi sie "zejść" do II grupy cytologicznej i jeszcze dostałam w prezencie córeczkę

Aniu już wszytsko oki :-)
 
Dziewczynki dziekuje za wsparcie ;-) pisałam to w 2007 roku a juz dzis mamy 2008...
jestem po leczeniu, udało mi sie "zejść" do II grupy cytologicznej i jeszcze dostałam w prezencie córeczkę

Aniu już wszytsko oki :-)

Nie zwróciłam uwagi na datę:-D. Zauważyłam tylko, że Ollga.d odpowiedziała na Twojego posta, więc nie przyszłoby mi nawet do głowy, że mogłaś go napisać rok temu:sorry:. Dobrze, że wszystko się wyjaśniło:tak:. Ale troszkę się zestresowałam;-).
 
reklama
Witam. Pół roku temu wyszła mi 3 grupa cin1. Brałam 3 antybiotyki i globulki dodatkowo maść dopochwowa. Dzisiaj odebrałam wynik :
Atypowe komórki nablonka wielowarstwowego płaskiego (asc) nie można wykluczyć zmiany srodnablonkowej wysokiego stopnia (asc-h) grupa 3b. Dostałam skierowanie do szpitala na kolposkopie. Proszę o opinię kobiety mające to za sobą z podobnymi wynikami... strach odbiera mi racjonalne myślenie.. :(
 
Do góry