reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile czasu dziennie oglądają wasze dzieci bajki?

Ja staram się ograniczać... Ale nie zawsze to wychodzi. Czasem chcę mieć chwilę tylko dla siebie i "baja" mi na to pozwala :)
 
reklama
wiadomo, ze lepiej zasiac w dziecku ziarno do fajnieszych zajec, ale czasami nie ma, jak ogladamy bajke, nawet tak dluzsza, filmowa, to ogladamy do konca, nie na raty
 
Niedawno były takie badania robione (nie pamięta teraz gdzie, ale jak będziecie chcieli to pszukam) o tym ile dziecko spędza czasu w jakiej pozycji. Okazało się, że w ciągu doby 9 godzin leży, 9 godzin siedzi, 5 godzin stoi i tylko 1 godzinę się rusza z czego tylko 15-30 min to intensywny ruch. Nic dziwnego, że nasze dzieci mają alergie, choróbska i uzależnienie od ekranu. Jeśli więc masz wyrzuty sumienia co do tv to może dobrą odtrutką będzie zabrać Maję na spacer, żeby się wyhasać:)
 
U nas nieco więcej niż godzinkę na tygodniu a w weekendy wychodzi to około 2,5 godziny jeżeli oczywiście akurat leci jakaś fajna sensowna bajka,to także staram się kontrolować na bieżąco.
 
[FONT=Calibri, sans-serif]Bajki przed telewizorem nie służą niczemu innemu jak zapychaniu czasu. Jeżeli dziecko ma ochotę na bajki, możesz zrobić z tego użytek i pokazać mu Bajkotwory. To aplikacja edukacyjna, gdzie dziecko samo tworzy swoją bajkę w 15 minut a do tego rozwija kreatywność i samodzielność. Później może oglądać przez siebie zrobione bajki. Serdecznie polecam, gdy zostawiam moje dziecko z tabletem, czy laptopem czuje się bezpiecznie [/FONT]bo w tej aplikacji nie ma agresji,a ja mogę chociaż w tym czasie posprzątać
 
reklama
To bardzo mało w porównaniu do innych wypowiedzi,u nas także bywa to różnie w zależności od danego dnia i dodatkowych zajęć,ale jest to półtorej do dwóch godzin.
 
Do góry