reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile czasu dziennie oglądają wasze dzieci bajki?

Mój synek ma 3 latka i ogląda już bajki, ale mając tak 2 latka bardzo lubił oglądać reklamy. W sumie to tylko wtedy udawało mi się go nakarmić.
Tak myślę, że około 2-3 godzin dziennie ogląda, ale staram się żeby było jak najmniej telewizji.
 
reklama
Mój synek ogląda bajki śednio 15-20 minut dziennie. Czasem jest tak, że nie ogląda przez cały tydzien, a czasem siedzi na jeden raz 40 minut. Do tego od czasu do czasu ogląda jakis film przyrodniczy o zwierzakach, ale to średnio raz na 2 tygodnie, jesli trafimy na cos co go interesuje.
Bardzo lubi za to wszelakie krótkie bajki w postaci słuchowisk.
 
Staram sie pilnowac zeby moje 4 letnie dziecko ogladalo maxymalnie 60 minut dziennie. Nie codziennie. Zdarza sie tak ze nie oglada 2 dni i pozniej 1 dzien godzinke. Staram sie do 5 go roku zycia jak najbardziej chronic dziecko przed TV. Glownie ze wzgledu na to zeby nie nauczylo sie ze TV jest jedyna alternatywa dla NUDY. Jest wiele innych rzeczy ktore mozna robic. Oczywiscie mysle tez o wyobrazni, mowieniu, kregoslupie itp.
Pozdrawiam.
PS kiedys bylem u pewnych panstwa i zobaczylem przerazajaca rzecz.
6 letnie dziecko siedzialo przy malym krzeselko/stoliku 2 m od ogromnego TV i jadlo sniadanie. Ja staram sie rowniez unikac spozywania posilkow przy TV. Jako ze wychowuje jeszcze jedno przybrane dziecko to mam w pamieci awantury o jedzenie kiedy postawiono obiad na stole, mlody zamiast jesc to ogladal TV a pozniej byl krzyk gdyz obiad wystygl a maly nie mial ochoty go jesc.
Pozdrawiam :)
 
moj maluszek w listopadzie skonczy 3 latka i jak pojdzie do przedszkola od wrzesnia to pewnie tylko dobranocke bedzie ogladal...a teraz....
jak pracowalam to maly byl u dziadkow i tam mial zajecia zawsze COS i bardzo malo ogladal bajki prawie w cale... od grudnia nie pracuje i maly jest ze mna i oglada co rano bajeczki przy sniadaniu, nie mam z nim problemow odnosnie jedzenia wiec oglada i sobie wcina. Pozniej oglada jak robie obiad, nie wiem ile to trwa... ale troche siedzi przed tv i nie mam zadnych problemow z tym ze oglada za duzo.
Uwazam ze przesada jest jak dziecko caly dzien siedzi przed tv, albo pol dnia a tak to looozik w ramionkach ;-) Co za roznica czy siedzi 40 minut czy 48 min czy 1 godzine..albo dwie. Bo chyba w wakacje nie przesiaduje calego dnia prawda wasza pociecha ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja niespelna 3letnia coreczka moze ogladac bajki na youtube przez godzine za ladnie zjedzony obiad:-p Jak sie domyslacie obiad zjada z prawdziwa przyjemnoscia az jej sie uszka trzesa:-)
 
Do góry