reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile czasu dziennie oglądają wasze dzieci bajki?

Moja Olivia potrafi obejrzeć bajkę taką która trwa pół godziny i ma już dosyć... Tak naprawde to zależy od dnia, więc u niej różnie to może być...
 
reklama
Od kiedy corka poszla do przedszkola nie doczekuje dobranocki:sorry2: o 19 jest juz w lozku wiec w ramach rekompensaty w niedziele wspolnie ogladamy bajke na dvd :) Wczesniej bajeczka byla zawsze do sniadanka i do kolacji :zawstydzona/y:
 
;-)Mój synek ogląda w weekendy ok 1h - dwa seanse po pół godziny;-)
W tygodniu jak chodzi do przedszkola raz ok.30-40 minut kolacja, kąpiel i pa lu-lu;-)
 
od 6 mies. telewizor włączony jest pół dnia na baby tv, a to dlatego, że na baby tv co chwilkę grają pioseneczki. teraz bajek nie ogląda, tylko jak leci jej ulubiona pioseneczka to wpatrzona w tv i piszczy z radości:)
 
napisałam, że tv jest włączony, a nie że dziecko siedzi pół dnia w niego wlepione. poza tym u mojej sąsiadki jest identycznie. w wielu innych domach też, tylko o tym nie piszą. u mnie zawsze tv był włączony:) mój brat od maluśkiego oglądał tv - potrafił pół dnia przesiedzieć jak zahipnotyzowany. teraz ma 23 lata zero wady wzroku i jest niezwykle inteligentny!
 
napisałam, że tv jest włączony, a nie że dziecko siedzi pół dnia w niego wlepione. poza tym u mojej sąsiadki jest identycznie. w wielu innych domach też, tylko o tym nie piszą. u mnie zawsze tv był włączony:) mój brat od maluśkiego oglądał tv - potrafił pół dnia przesiedzieć jak zahipnotyzowany. teraz ma 23 lata zero wady wzroku i jest niezwykle inteligentny!

też tak zrobię :szok:
to po co masz go włączony skoro dziecko nie ogląda skoro jest dźwięk to dziecko na 100 % patrzy,chyba że siedzi w innym pomieszczeniu to wyłącz ten tv

a co ma Twój brat do Twojego dziecka ? chyba niewiele,jeśli ktoś dziecko będzie bił też będziesz ? głupie porównanie,nie chodzi wcale o wzrok-no może po małej części,a o rozwój.Ciekawe co rozumiesz poprzez niezwykle inteligentny.



Co do tematu to mój kiedyś oglądał dużo bajek tak mu zaszkodziły że jak się obudził mówił bajka,fiksacji dostał,powtarzanie ciągłe bajek jednych i tych samych też nie jest zdrowe-mój przez to sam wielokrotnie powtarzał co mówi...Potem ograniczyłam,teraz ogląda na ogół gdy potrzebuję spokoju czyli jak szybko muszę zrobić obiad czy jak chcę w spokoju posprzątać,na ogół młodziak sprząta ze mną,ale czasami wolę sama i puszczam mu jakąś bajkę na godzinę i koniec.Ma puzzle,ma kolorowanki,swoje zabawki to niech się tym bawi,a nie gapi w telewizor słuchając i oglądając ciągle tego samego,bo wszędzie powtórki są
 
anabelka - dokładnie
są domy gdzie tv jest włączony cały dzień "bo niech gra" ja nie widze w tym nic rozwijającego. Z dzieckiem można bardziej kreatywnie spędzać czas. nawet z tak małym jak twoje
Moje dziecko bajki zaczeło oglądać jak miała ok. 1,5 roku. I też w sytuacji gdy potrzebuję czasu na ogarnięcie czegoś w domu.

Niestety teraz jest jakaś taka moda na posadzenie dziecko przed tv, tylko że potem te dzieci siedza przed kompem, internetem i nie potrafia z nami rozmawiać i nie ma rzeczy robionych wspólnie w domu. Nie ma kontaktu, bo dziecko jest w wirtualnym świecie.

kasiekz - twoje dziecko jest jeszcze małe, ale jak będzie miało 2 lata, będzie wymuszać telewizor, bo taki mu dajesz wzorzec spędzania czasu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
bardzo dobrze napisane,znam nawet takie 2 przypadki (szwagier i mój facet-oj wiele nadrabialismy i wychowywałam go na nowo :-) )
Ja miałam dokładnie to samo z mężem, jego mama tv ma cały czas włączony, czy ktoś ogląda, czy nie.
A jak mój facet wraca z pracy, je obiad, lub nawet jak bawi się z dzieckiem to co najpierw robi??? - włącza tv.:baffled:
 
Do góry