reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile czasu dziennie oglądają wasze dzieci bajki?

anaconda27

styczniówka2006
Dołączył(a)
5 Kwiecień 2006
Postów
14 221
Miasto
Lublin
Zastanawiam się ile czasu wasze trzylatki spędzają na oglądaniu bajek i jaki macie do tego stosunek. Dodam że ja jestem chyba przewrażliwiona i ciągle uważam że Maja za dużo czasu spędza przed tv.
 
reklama
Moj co prawda od kilkunastu dni 3 latkiem juz nie jest, ale lubie tu wracac z sentymentu :-) Nie mamy w domu telewizji, w sensie odbiornika, i jakos malo Kubus bajek ogladal. Bo jak juz bysmy w domu to mamusia laptop okupowala i sila rzeczy sie nie dalo ;-) Ogladal zwykle wieczorem okolo 1h. Natomiast teraz bardzo sie dopomina, by mu cos puscic, chce tez korzystac z laptopa i grac w gry czy w jakies progamy (ma swoj ulubiny do nauki angielskiego mingoville, przy okazji polecam) takze w sumie przed monitorem spedza czasem okolo 3h dziennie.
 
moja Kajeczka rano z chęcią ogląda bajeczki jakie puszczają na TVP1,jestem spokojna bo sa one zupełnie dostosowane właśnie do wyobraźni takich szkrabów,wieczorem wieczorynka standardowo,a w ciągu dnia to jakies dodatkowe 30min do godziny!wiec w sumie też ok,3 h
no chyba ze pójdzą do babci........hmmmmm:szok: tam jest samowolka...ale jak to u babci:-D niech mają ,nie bronię im!!
 
Stefan, w związku z tym, że chodzi do przedszkola, w ciągu tygodnia ogląda tylko dobranocki, co nie oznacza, że się nie dopomina o więcej.. Uwielbia Mini Mini.. Wolę zdecydowanie po pracy poświecić mu maximum uwagi, bawiąc się z nim, niż włączyć telewizor i mieć tzw. spokój.. W weekend ogląda wybrane przez siebie bajeczki, co nie trwa jednak dłużej niż 1,5 - 2 godziny. Często bywa, że się na mnie obraża czy nawet kłóci po wyłączeniu telewizora.. No, ale cóż.. Maluchy muszą się uczyć, że nie można mieć wszystkiego.. ;-)
 
Krystian w tygodniu bajkę na dobranoc, chyba, że widzimy, że nie dotrzyma do 19 to puszczamy mu pół godziny bajek z dvd albo z mini mini.
Choć jak widzimy, że jest mega zmęczony po południu to nie puszczamy mu TV bo wtedy jest jeszcze gorzej. W weekend w niedzielę jeszcze myszkę miki rano ogląda i czasami domisie.
Ale dopominać to się dopomina, kłóci czasami to awantury urządza.
Ale jak mu pozwolimy więcej to się nieznośny robi to wolimy twardo trzymać się powyższego grafiku.
 
wieczorem bajka, czasem 30 minut jakieś inne bajki (nastawiam minutnik w piekarniku:-):-))
ale też korzysta z komputera, tzn rysuje, gra w gry mini-mini, uczy się angielskiego.
staram się to ograniczać ostatnio, bo za bardzo się "wciąga":-)
 
Moje dziewczynki (3 i 5 lat) oglądaja tylko wieczorem około 19tej przez 10-30min. Zazwyczaj puszczamy bajki na komputerze, bo możemy wybrać te bajki, które są naprawdę odpowiednie dla dzieci ;-) Czasem amiast bajki gra na komputerze, ale jak najrzadziej. A teraz jak jest coraz cieplej czasem zapomną o bajkach i wtedy nic nie oglądają ;-)
Wg mnie lepiej jest jak takie małe dzieci jak najmniej czasu spędzają przy tv oraz komputerze, a więcej przy zabawach, któe więcej od nich wybagają wyobraźni i komunikacji ;-)
 
reklama
Do góry