reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile dawac mleka po wprowadzeniu zupek i deserkow???

Witam! ;D. Po ponad miesięcznej przerwie i ja coś dodam. Mój starszy synek jak miał 4 miechy to już nie był na piersi, tylko na mleczku NAN. On był bezproblemowym bobaskiem, bo co mu podałam to zjadał wszystko. Jadł mleka tyle ile napisane było na opakowaniu. Dostawał też deserki i zupki. Mleko NAN tak mu smakowało, że pił je chyba ponad 2,5 roku ::). Drugi synek jest jeszcze częściowo na cycusiu (5,5 miecha) i podaję mu NAN (ale zjada 130ml za każdym razem), daję mu też kaszkę mleczno-ryżową. Ostatnio wprowadziłam deserek jabłko-marchewka... :p, ale się trochę skwasił i zjadł ok. 2 łyżeczek. Soczek jabłkowy z gerbera też mu nie smakował :(. Muszę dalej próbować, aż trafie w smak malucha ;D ;D ;D. Młodszy jest bardziej wybredny, ale każda pociecha jest inna 8). Pozdrowionka ;)




 
reklama
Maja też nie zjada tyle co jest na opakowaniu, a ponieważ nadal karmię ją piersią (oczywiście dostaje też obiadki i deserki i na noc nan2 z kleikiem kukurydzianym) nie wiem ile zjada. Wydaje mi się że troszkę za mało, bo wg waszych dzieciaczków jest kruszynką ;D
 
Anaconda ciesz się, bo grubaski często wyrastają na grubasów. Dziewczynki często są drobne ;D.
Ostatnio pediatra mi powiedział, że dziecko samo wie ile mu potrzeba pokarmu i jeśli waży odpowiednio do wieku to ok. Trzeba zwracać uwagę na siatkę centylową wzrostu i wagi. Jeśli waga i długość ciała oscyluje wokół tych samych wartości centyli to dziecko rozwija się super. Pozdrówka z Bydgoszczy ;D

 
gonia77 pisze:
Anaconda ciesz się, bo grubaski często wyrastają na grubasów.

otoz to, dlatego ja sie ciesze ze Alanek wazy mniej niz srednio waza dzieci w jego wieku......dzieki temu mial sile szybko wstac i jeszcze miesiac gora dwa i sam bedzie biegal, poki co chodzi przy meblach :)[
/b]
 
Witam!
Ja też zaobserwowałam,że moja Karolcia zwypija mniej mleczka niż na opakowaniu napisane.Wasze wypowiedzi troszkę mnie uspokoiły.
Do niedawna dawałam jej do picia wodę z glukozą lub soczki bobo fruta ale oglądałam program,w którym
pediatra tłumaczył aby dzieciaczkom dawać tylko wodę,bo cukier zawarty w soczkach czy słodzonej wodzie daje poczucie sytości i dziecku wydaje się,że nie jes głodne i nie zjada tyle co powinno.
 
Shady to wspaniale się synek rozwija. Mój starszy też nie był grubasem (choć dużo jadł, ale był bardzo energiczny) i chodził sam jak miał 11 m-cy bez kilku dni. Bardzo szybko raczkował i był sprawny. A jak skończył roczek to dosłownie biegał po ulicach, a inni mówili na niego maratończyk. Młodszy też jest bardzo sprawny i tylko czekam aż zacznie raczkować. Tak więc lepiej jak dziecko jest średniakiem moim zdaniem. Mój mąż jak miał rok to był potwór dosłownie. Nie umiał raczkować, bo pewnie nie mógł podnieść swojej dupci ;D. Chodził też troszkę później. Tak więc nie słuchajmy swoich babć czy cioć starej daty, bo kiedyś było tak, że jak bobas był tłuściutki to uchodził za zdrowego...ale to nie tak :D. Teraz mój mąż ma troszkę (ale bez przesady) kilogramów niepotrzebnych. Ponoć jak ktoś jest grubiutki we wczesnych latach dzieciństwa to tkanka tłuszczowa, która wtedy powstaje zostaje już na całe życie i taki ktoś nigdy nie bedzie szczupły...chyba, że sobie odsysa tłuszczyk :D :laugh:.
Olga.d chyba na TVNStyle oglądałaś ten program o dzidziach ;)?
Pozdrawiam.

 
ja tam sie wogole nie przejmuje ze Alanek jest szczuplutki, teraz apetyt mu wzrosl ze wzgledu wlasnie na to ze rusza sie z predkoscia swiatla......wazne zeby zdrowe dzieciaczki byly a nie wazne czy waza mniej czy wiecej...pozdrowka ::)
 
czy macie też problem z teściową, która mówi, że macie za grube dziecko?
fakt szlag człowieka chce trafić od takich komentarzy.
nie uważam, zebym przekarmiała swego bobasa, ale jak sobie radzić z takimi tekstami?
 
a ile wazy i mierzy???? moja tescioweczka na szczescie mowi ze nasz wyglada normalnie, szczuplo i ze akurat wyglada.... a teskty olewaj i rob swoje, chyba ze dziecko faktcyznie jest bardzo grube, i teksty tesciowej wynikaja to z troski o dzieciaczka
 
reklama
ostatnio ważył 6,850 , więc jak na 5 mies to wcale nie dużo :)), znam dużo większe dzieci, zresztą teraz jużnie chce ssać cycusia i od niedzieli odciągam pokarm i podaje butelką. Czy to możliwe,że przez wyrzynające się zęby?
 
Do góry