reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile je wasze 3-miesięczne niemowlę??

Dołączył(a)
29 Czerwiec 2011
Postów
8
Miasto
Loughborough, UK/Praszka
Witam!
Pytam, bo nie mam pojecia czy moje Malenstwo nie je za duzo, a moze za malo? Kubus (jutro konczy 15 tygodni) wypija w tej chwili po 180ml co 3.5h, rzadko co 4h a w nocy potrafi przespac nawet 5h bez jedzenia. Jego waga urodzeniowa to 4786g, a w tej chwili wazy juz ok. 8kg (jest co dzwigac) przy 68cm wzrostu. Zastanawiam sie, czy mozliwe jest, zeby spal dluzej chociaz w nocy? Dajcie znac, jesli macie podobne doswiadczenia??
 
reklama
Ja mam 7 tygodniowego synka:-)On wcina 180ml.co 3 godziny,ale w nocy tez potrafi przespać bez jedzenia dłużej:tak:Wczoraj na przykład zjadł o 22:00 i potem dopiero o 6 rano:-)Jak się urodził ważył 4270g,wczoraj miał bilans i waży 6170g:sorry2:Moja głodomorra ciągle się jedzenia domaga:-Dale pomiędzy karmieniami daję mu herbatki bo w innym wypadku jadłby ciągle:sorry2:
 
hej, moja córcia za tydzień skończy 4miesiące i je 5x 150ml co 3,5 - 4 godz. w przerwach daje jej herbatke z kopru włoskiego dziennie 100ml, a jak chce się jej jeszcze pić to daję wodę, jak zje o 21:00 to śpi do 06:00 czasem nawet do 07:00 rano. Urodziła się 3200g, a w tej chwili waży 6300g:) wczoraj dałam jej po całej przespanej nocy 180ml i zjadła ale cały dzień później strasznie ulewała, chyba po prostu jeszcze tyle nie potrzebuje. Chcę pomału wprowadzic jej zupki ale trochę się boję... nie wiem czy to dla niej nie za wczesnie... piszcie kiedy wy wprowadzacie swoim maluchom zupki. Pozdrawiam
 
Od dwóch dni podaję córci (ma 5 tygodni) po troszkę herbatki z kopru, malutka dopiero uczy się pić z butelki bo karmię ją piersią. Ile takiemu maluchowi dawać herbatki? Oliwka pije około 10ml bo i tak woli cycusia. Nie wiem czy to co ona wypija to jej wystarcza czy jej się po prostu nie chce ssać. Nie wmuszam jej nic na siłę, ale jak są takie upały to dobrze by było troszkę herbatki wypić, z resztą malutka ma czasami bóle brzuszka więc to też by jej pomogło.
 
Ostatnia edycja:
moja mała zjada około 5 razy po 120-150 ml. To zalezy czy jest gorąco czy nie. Do picia daje jej soczek jabłkowy gerbera po 4 miesiacu ale ja zaczełam jej dawać na poczatku 4 i nic złego sie nie działo. Teraz zaczynam wprowadzac jrj deserki i obiadki z gerbera.

Kiedy daje jej mleko 120 ml je co ok 3h... jeśli 150 to 4h a na noc daje jej 180 ml i śpi około 5, 6 lub 7 godzin:)
 
Ostatnia edycja:
Od dwóch dni podaję córci (ma 5 tygodni) po troszkę herbatki z kopru, malutka dopiero uczy się pić z butelki bo karmię ją piersią. Ile takiemu maluchowi dawać herbatki? Oliwka pije około 10ml bo i tak woli cycusia. Nie wiem czy to co ona wypija to jej wystarcza czy jej się po prostu nie chce ssać. Nie wmuszam jej nic na siłę, ale jak są takie upały to dobrze by było troszkę herbatki wypić, z resztą malutka ma czasami bóle brzuszka więc to też by jej pomogło.

mój synek ma 3 tyg a potrafi samej herbatki narz wypic 100 ml wiec nie wiem
 
Hej, herbatki z kopru mozesz podawac ile chcesz do 4 miesiaca, pozniej tylko 100 ml. Tak jest napisane na opakowaniu herbatki Hipp, ale byc moze sa rozne, dlatego najlepiej sprawdzic z producentem. Moj Kubus, ktory konczy 4 miesiace w przyszlym tygodniu, potrafi naraz wypic nawet 200 ml:-) Niestety mojemo bobasowi herbatka rzadko smakuje, musi byc wyjatkowo glodny, a o wodzie to moge juz w ogole zapomniec :-(
 
Mój synek je 150 ml ale zagęszczone 3 miareczkami kleiku ryżowego. Noc przesypia mi całą od godziny 21 do 8 rano:-):-D:tak: Jeśli chodzi o herbatkę to też wypija około 100 ml na dzień, podaję mu na zmianę koperkową, rumianek, mięte czasami wodę z glukozą:-D Po urodzeniu ważył 4400kg a na dzień dzisiejszy ma 6650kg.
 
Dziewczyny ze spokojem mozecie wprowadzac warzywne słoiczki;-)...ja zaczelam mojej podawac jak skoczyła 3.5 mc....jadla chetnie no a mleko zjadala zawsze proporcjonalnie jak zalecil producent:-)...zdzartuch jest z mojej Agaty...
...co do dopajania to moja do 5 mc wogole nie chciala pic procz mleka...zadnych herbatek czy wody...w koncu zaczelam podawac jej soki i zaczelo sie...dzis ma niecale 11 mc a potrafi w siebie wlac w ciagu dnia samych herbatek czy soczkow az 750ml...do tego obiadki i 3 razy mleko po 210ml :szok:
 
reklama
No niestety mała ma już 8 tygodni i nadal herbatki pić nie chce, każda próba kończy się płaczem. Dodatkowo od 3 dni nie robi kupki :/
 
Do góry