reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile je wasze 3-miesięczne niemowlę??

Mój Filipek 11.09 skończy 4miesiące, na chwilę obecną je:

3:30-4:00 (sporadycznie) 180ml mm
7:00 -> 210ml mm
ok 11:00 -> 'słoiczek' (jabłuszko albo ziemniaczek)
15:00 -> 210ml mm
20:00 -> 210ml kaszki na mm

nie byłam pewna co do wprowadzania mu 'słoiczków', kaszki czy rozmoczonego sucharka ale za namową jego Prababci skusiłam się i nie żałuję! mały jest zadowolony po każdym posiłku, robi normalną kupkę, nic go nie boli, dobrze rośnie i przybiera na wadze. Też miałam problem z dluższym spaniem w nocy-problem minął automatycznie kiedy kaszkę z rana (po kilku dniach obserwacji) wprowadziłam wieczorem! Mały śpi od ok. 21:00 do 7 rano. Spróbuj, zobaczysz. Poza tym sama dobrze wiesz co dla Twojej dzidzi będzie najlepsze ;) powodzenia :)
 
reklama
ja kupiłam na mleku modyfikowanym i zwykłą, ale zaczęłam od tej na mleku,pierwszą zrobiłam lżejszą sporo bo jakoś tak bylo że na 150ml 45g kaszki czy coś i miałam miarkę 4,5g więc wyszłoby 10 miarek a dałam 5-6 na 150ml. Młody na początku się zdziwił nieco :) ale po drugim pociągnięciu tak zassał smoczek że nie dało się wyciągnąć ;) po 4dniach chyba przesunęłam kaszkę z rana na wieczorną szamę ;) i juz daję mu więcej bo 210ml i jakieś 12miarek (też żeby nie było za gęste)
 
własnie probowalam podac mojej malej kaszke ... i lipa wielka lipa! dałam połowe tego co na opakowaniu i w ogole nie mogla tego pociagnac mimo ze kupilam specjalny smoczek do kaszki... FilipowaMama błagam cie o pomoc bo widze ze jestes juz w temacie:):):) jaką uzywasz butle?? czy moze zrobilam za gesta ta kaszke??
 
ja używam butli z AVENTu i smoczka '3' do gęstych płynów. jaką masz kaszkę? na mm czy do mleka? ja miałam bobovitę i na opakowaniu było na 150ml 45g (mam miarke 4,5g więc byłoby 10miarek) dałam na 150ml 6miarek, nie była bardzo gęsta, może skoro Twoja dzidzia nie chce ssać to było za gęste, może lepszym rozwiązaniem będzie kaszka do mleka modyfikowanego-dosyp połowę zalecanej porcji żeby za bardzo nie zagęścić?daj znać jak Ci pójdzie. a no i według mnie to spróbuj może w dzień jak na pierwsze razy. trzymam kciuki
 
dzisiaj kolejna proba i rowniez nieudana... kaszka dobrze zrobiona ze smoczka idealnie lecialo ale moja mała pociagnela 3 razy i wpadla w taka histerie ze nie moglam jej uspokoic..z łyzeczki tez nie chce.. chyba nic z tego nie bedzie...
 
no to Ci powiem, że dla mnie szok :szok: mój młody to jakoś wszystko szamał jak popadło :) ale jego tata twierdzi, że on to w genach ma ;)
jeśli jesteś wytrwała i nie szkoda Ci wylewać kaszki do zlewu to próbuj codziennie po trochę, może dzidzia 'zakuma' o co chodzi i da się przekonać ;)
 
Mamy sukces! :) dzisiaj zrobilam małej kasze w butelce zeby przelac ja do miseczki i podawac lyzka , cos mnie tknęło i mowie sobie a jeszcze raz sproboje no i udalo sie! mala zjadla az jej sie uszy trzesly i nie byla glodna przez kolejne 5 godzin , gdzie po mleku jest glodna co dwie. Tak wiec jestem bardzo zadowolona :)
 
reklama
Do góry