reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile kosztuje publiczne przedszkole

reklama
ja juz po spotkaniu w przedszkolu, z jedzeniem i rytmika 345,01zł, (ale za jakies 2 miesiaca prezydent naszego miasta wprowadzi podwyzke o 40zl wrrr) dodatkowo jak ktos chce angielski 35zl., no i wrzesniowe oplaty :( ubezpieczenie 40zl, rada rodzicow 60zl, skladka na przybory 60zl, dziecko moze byc od 5.30 do 17, ehh ciekawe jak to jutro bedzie
 
U nas jest stawka 2,63 za godzinę pobytu ponad pięciogodzinną podstawę.
Dodatkowo 5,50 za wyżywienie. Dziś mamy zebranie więc dowiem się o reszcie opłat ale myślę,że ubezpieczenie koło 42zł(tak było w zeszłym roku) i komitet pewnie 60zł.Rytmika była 6zł więc może wzrosnąć o jakąś złotówkę.
Za dodatkowe zajęcia nie płaciliśmy bo nasze przedszkole objął program unijny, gdzie są zajęcia darmowe ale odbywające się po podstawie programowej(czyli po 14).
 
Julietta trochę Was robią w balona bo rytmika jest w programie i przedszkole nie może pobierać opłaty za rytmikę

A co do pytania to my płacimy średnio około 400 zł, nawet mniej nie raz, ostatnio ok 360. W tym pełne wyżywienie i 25 za komitet rodzicielski. Opiekę mamy od 7-17 czyli 5 nadprogramowych godzin płatnych
 
Córka chodzi od 8j do 15j, i za te godziny płacimy łącznie z wyżywieniem (śniadanie, obiad, podwieczorek) niecałe 200 zł, a ostatnio nawet 170 (ale kilka dni jej nie było).
 
kasia ogolnie u nas jest tak, ze latwiej jest sie dostac dziecku ktorego rodzice pracuja, ale nikt tego nie weryfikuje czy rzeczywiscie pracuja, pierwszenstwo maja tez dzieci z rejonu, ale ja przemeldowalam mala do domu dziadkow, ktorzy mieszkaja w miescie w ktorym jest przedszkole mojej Coreczki i sie dostala, pierwszenstwo nad pierwszenstwami maja tez dzieci chore,

a u nas z tym unijnym przedszkolem w ogole jest paranoja bo moja wioska przynalezy do wioski oddalonej od mojej o 12km!
 
reklama
Kasiu u nas jest to dosyć rygorystycznie sprawdzane i zameldowanie i zatrudnienie(trzeba było z pracy zaświadczenie donieść). Co do zameldowania to wiem że u nas dzieci są spod miasta i jakoś to dyrektorka załatwiła, bo ona uważa że jest dla dzieci a nie dla urzędników:happy:
 
Do góry