reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile kosztuje publiczne przedszkole

Ja od września prowadzam swojego malucha do Doliny Elfów na warszawskim Ursynowie. Jest to prywatny żłobek dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 3 lat, co do tych prywatnych to jakoś się nie orientowałąm. Mimo wszystko powiem coś na temat swojego żłobka. Mieści się w domu jednorodzinnym z dużym ogrodem i przyznam szczerze, że mimo niezbyt niskich opłat jestem bardzo zadowolona. Mój maluch spędza tam dziennie około 10 godzin. Za miesiąc płacimy z mężem 1100 zł bez wyżywienia. Wyżywienie obejmuje 4 posiłki za 8 zł dziennie. Czyli wraz z wyżywieniem jet to opłata około 1280 zł miesięcznie i naprawdę mimo wszystko nie żałuję. Atmosfera w żłobku jest cudowna. Polecam naprawdę! :) Oto ich stronka: www.dolinaelfow.pl
 
reklama
nie wiem czy wiecie ale wymuszanie od rodziców takich zaświadczeń jest niezgodne z prawem. Żadne przedszkole nie ma prawa żądać od Was zaświadczenia, a już tym bardziej zaświadczenia o zarobkach. Z tego co mi wiadomo ewntualnie można przedstawić dokument ale już po przyjęciu dziecka do przedszkola, bo oni nie bardzo mają prawo do przetrzymywania i przetwarzania takich informacji
 
Przecież przedszkole publiczne jest darmowe a jeżeli chodzi o dodatkowe godziny to będzie wynosiło około 2,60za godzinę + wyżywienie za jakieś 70 zł.
 
A ja sie chwale - udalo sie nam dostac.
Po podliczeniu wszelkich oplat, tego, ze dziecko bedzie siedziec w przedszkolu do ok 17:30, + pelne wyzywienie +angielski + jakis taniec czy rytmika - ok 400 zl, wiec biorac pod uwage sume, ktora placimy teraz za prywatne to jestesmy bardzo zadowoleni !!!


Pozdrawiam, Ewa
FOTOGRAFIA DZIECIĘCA
 
2,5 za godzine pobytu
5 godzin (8-13) bezpłatnych, za każdą następną płaci się to 2,50
5,8 /dzień stawka żywieniowa
10 pln/miesiąc rytmika
angielski dla chętnych 150 pln/semestr
tańce dla chetnych 70/semestr
kółko plastyczne dla chętnych 5 lub 10 pln/miesiąc (na materiały plastyczne)
do tego grupowe-25 pln/semestr
i komitet-50/semestr
70 pln/rok wyprawka plastyczna

do tego jeszcze w ciagu miesiaca jakies drobne kwoty w stylu 3 pln/teatrzyk
wycieczki dodatkowo płatne, prócz wycieczki na Dzien Dziecka (finansowana z komitetu).
 
reklama
Uważam, że warto dać dziecku dobry start w postaci przedszkola z naprawdę dobrą kadrą i programem zajęć. dlatego ja nie liczę na państwowe przedszkola, mój syn chodzi do prywatnego na Marinie Mokotów - nazywa się Tequesta. Płacę około 1200zł za miesiąc, Krzyś ma zajęcia z angielskiego, rytmiki
 
Do góry