reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile kosztuje publiczne przedszkole?

reklama
Hej.U nas wygląda to tak: postawa programowa 8-13,
1,2,3 godzina ponad podstawę - 2,33zł
4,5 godzina -1,75zł
wyżywienie 4,30/dzień.
Do tego ubezpieczenie-37zł
Rada Rodziców 80zł/rok
Książki 65zł
Przybory 35zł
Angielski 13zł/m-c
Rytmika 9zł/m-c
Tańce 21zł/m-c
Trochę się tego uzbiera a jeszcze dodatkowo dzieci muszą przynieść: ręczniki papierowe, papier toaletowy,chusteczki higieniczne i chusteczki nawilżane.:-)
 
Kurcze nie dopytałam ale na pewno raz w tygodniu (jeśli nie 2) po 15 minut.To dla młodszych dzieci.Dla starszaków zajęcia są po 0,5 godziny i kosztują 26 zl/m-c.
 
U nas panie dostało propozycje ksiazek z ministerstwa -4 za 90 zł. Same przyznały, ze dzieciaki nie zrobią tak dużo chyba że cały dzień miałyby je uzupełniać i wybraliśmy prostszą wersję "diagnoza czterolatka" czy w coś w tym stylu za ok. 15 zł, kontynuacja tego, co mieli w pierwszej grupie. Ale w ogóle nasze panie sa elastyczne, nawet były chętne, jakby ktoś sam znalazł jakas inna, choćby w empiku, one by przejrzały materiał,a reszta rodziców się zgodziła żeby kupić taką :)
Nad zajęciami dodatkowymi się zastanawiam, bo są w czasie leżakowania, a Gabisia śpi... Koszt 0d 28zł do 35zł
 
to u nas tak podstawa od 8-13 potem kazda dodatkowa godzina 1,5
ubezpiecznie 29+1 za pobyt w szpitalu
ksiazki w zerowce 110 zł w przedszkolu 65 zł
ksiazka do religi dla zerowki 9,5zł
rada rodzicow chyba 30 zł

angilski jeszcze nie wiadomo i nie wiadomo co ze składka imprezowa
 
u mnie jest tak :
przed 8 i po 16.30 jest 1,80 zł
a od 13 do 16.30 jest 3,51 zł
i w tym czasie są zajęcia dodatkowe, więc płacę i stawkę 3,51 zł za opiekę nad dzieckiem i 30-35 zł za dodatkowe lekcje

u mnie trzeba zadeklarować w jakich godzinach dziecko będzie w przedszkolu i jeśli np ja zaznaczę 8-15 i odbiorę dziecko o13, to nie dostanę zwrotu za te 2h godziny, które są droższe

u mnie stawka żywieniowa to 8 zł....było 11,50 ale się wykłóciliśmy


bardzo to wszystko drogie
 
reklama
Darmowe przedszkole jest od 8-13.Moja na razie jest zapisana od 7-13.Musialam napisac deklaracje ile godzin dziennie i w jakich godzinach bedzie dziecko przebywało.Do tego jest opłata za wyzywienie 8zl dziennie+ rada rodzicow + urodziny 5 zl ,to sa opłaty podstawowe. Do tego 3,51zl za godzine miedzy 13-16 i 1,8zl miedzy 7-8 lub 16-17:30.Czyli gdy Klaudia bedzie np w pażdzierniku chodziła do przedszkola juz na cały dzien czyli od 7 do 16 mniej wiecej to zapłace :
22x8=176 jedzenie
30zl minimum komitet
5 zł urodziny
22x12,33=271 opłata za nadliczbowe godziny
dry.gif

30zł zajecia dodatkowe,policzylam tylko rytmikę.....a koszt innych 30-35zl. a jest tych zajec sporo ciekawych.:sorry2::sorry2::sorry2:
Razem wychodzi 482zl + jednorazowo ubezpieczenie 50zl + wyprawka i znajac z życia byłego przedszkolaka, mojej starszej corki,co chwile jakies super fajne zdjecia robią dzieciom ,koszt średnio 30zl minimum,zdjęcia te raz w mięsiacu zazywczaj. i takich pierdułek sie na zbiera jeszcze innych.:sorry2:
 
Do góry