reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile miesięcznie kosztuje dziecko przez pierwszy rok życia.

Mamuśka011

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
28
Witam ponad połowa ciąży za mną więc ostatnio duzo rozmyślam na temat tego ile tak właściwie kosztuje maleństwo dlatego tez zakładam wątek i jeśli któraś z was ma ochotę się podzielic ile to u was wychodzi miesięcznie byłabym wdzięczna. Chodzi mi o podstawowe wydadki mleko pampersy, kosmetyki itp. Jak to u was wychodzi w przeliczeniu na miesiąc ;)
 
reklama
Rozwiązanie
Jaasna dokładnie :) 3.5 tysiąca za wózek oczywiście nikt nie zabroni wydać, ale ja tyle na całą wyprawkę nie wydałam. Póki mały był na samej piersi czyli do 5 miesiąca to nawet się nie odczuło żadnych wydatków :)
Aniuska lepiej nie kupować za wczasu zwłaszcza przy pierwszym dziecku jak się nie ma doświadczenia ;) zawsze można dokupić jak będzie potrzebne :)
 
reklama
Ja zrobiłam już wstępną liste wyprawki i wyszlo mi ponad 12 tys i to jak się będę pilnować tej listy i polować na promocje.
Jestem w 14 tygodniu i już poszło 3 tys. Z czego duzo rzeczy kupowane w promocji "Smyk do -70%"
Wozek wybrałam może i fakt drogi ale uwzgledniłam w wycenie tańszą wersje tzw wystawową za 3.5tys. O ile uda mi sie taki kupić. Jak nie to do wyceny +3 tys jeszcze. Sam fotelik do autka i adapter to kolejne 1.5 tys. itd
Pamiętam 20lat temu ze koszt mc dzidzi rośnie wraz z dzidzią. Na początek pieluszki, mleko, kosmetyki, leki. Pozniej dochodzą zajecia w przedszkolu, jakieś dodatkowe i ciezko było sie w tysiacu wyrobić. Jeszcze jak sie choróbsko jakies przypałętało to lekarz prywatnie.
Teraz zapewne wyjdzie jeszcze wiecej. Ehh [emoji4]
 
Tez mam podobny na liście [emoji4][emoji4][emoji4]
Osobiscie jestem zafascynowana bujaczkami. Kiedyś tego nie było. Super sprawa. I jeszcze wersja na pilota, rozne funkcje kołysanka, usypiania. Rewelacja
Ja sporo dostałam, i nie kupowaliśmy dużo. Trzeba patrzeć pod siebie, co się w naszych warunkach sprawdza. Dla mnie odkrycie teraz, to kojec. Mam gdzie bezpiecznie odłożyć dziecko jak np. potrzebuję do toalety, czy coś smażę w kuchni. Dla mnie się super sprawdza. Link do: Kojec z matą niemowlęcą - America col. 242 -
 
Witam ponad połowa ciąży za mną więc ostatnio duzo rozmyślam na temat tego ile tak właściwie kosztuje maleństwo dlatego tez zakładam wątek i jeśli któraś z was ma ochotę się podzielic ile to u was wychodzi miesięcznie byłabym wdzięczna. Chodzi mi o podstawowe wydadki mleko pampersy, kosmetyki itp. Jak to u was wychodzi w przeliczeniu na miesiąc ;)
Wydatki zależą od potrzeb, chęci, możliwosci finansowych.
Przy pierwszym dziecku więcej, ale można kupić coś z promocji, coś używanego w idealnym stanie i nie bawić się w chomika z zapasami. To jeśli chodzi o wyprawkę.
Koszt utrzymania małego dziecka też nie jest wielki, jeśli sie nie szaleje z toną niepotrzebnych kosmetyków i karmi sie piersią. Powiedzmy, że miesięcznie małe dziecko kosztuje ok. 150 - 200 zł.
Przy kolejnych dzieciach z małą różnicą wieku wydatki się drastycznie nie zwiększają. I wcale to nie oznacza, że sie dzieciom żałuje lub na nich oszczędza. Siłą rzeczy coraz większe dziecko, generuje większe wydatki :)
Jak ktoś lubi dużo wydawać, to ok - jego pieniądze, ale jak chcesz być gospodarna, to niczego twoim dzieciom nie zabraknie, a ty nie wydasz na to majątku :)
 
reklama
Jaasna dokładnie :) 3.5 tysiąca za wózek oczywiście nikt nie zabroni wydać, ale ja tyle na całą wyprawkę nie wydałam. Póki mały był na samej piersi czyli do 5 miesiąca to nawet się nie odczuło żadnych wydatków :)
 
Rozwiązanie
Do góry