reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile min jedzą obiad wasze dzieci?

anaconda27

styczniówka2006
Dołączył(a)
5 Kwiecień 2006
Postów
14 221
Miasto
Lublin
Mam prawie trzyletnią córeczkę która moim zdaniem za wolno je. Sama jeść nie chce więc ją karmię i każdy posiłek trwa najkrócej 25min, to stanowczo za długo jak dla mnie tym bardziej że po takim czasie jedzenie staje się przeważnie zimne no i co za tym idzie nie smaczne. Dodam,że Maja zje wszystko tylko czemu to trwa tak długo? Proszę napisać ile minut jedzą wasze dzieci i czy już jedzą same czy nadal je karmicie
 
reklama
No cześć kochana.

Mój Tomaszek sam już je od kiedy miał 1,5 roczku. Byłam strasznie zdeterminowana żeby był samodzielny, ponieważ kuzynowi mojego męża rodzice nadal kroją mięsko, a facet ma 16 lat. Na dodatek muszą urywać się np z imienin tylko po to, żeby chłopakowi zrobic kolację:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Ja wiem, że 3 latka a 16 to spora różnica, ale strasznie mi to weszło do głowy:tak::tak:.

A co do czasu, to zazwyczaj kończy przed nami, leci do łazienki umyć rączki i buzię i na tym kończy jedzenie.:tak:

Anaconda, życzę wytrwałości :tak::tak::tak::-)
 
Anaconda, ale czy to nie zdrowiej, jak się wolniej je? po co pośpiech przy posiłku? Jeśli Twoja Maja wszystko zjada, to czym tu się martwić :)
Moja córka to, co może nabić sobie na widelec, je sama. Z łyżką trochę jej pomagam. Ale rwie się do samodzielnego jedzenia (i sama sobie dmucha, jak jest gorące). I zależy od dnia i humoru, ale obiad pochłania raz w 15 minut, a innym razem w 30. Zimne też jej smakuje ;)
 
moja córka tez długo je zeby jedzenie jej niestyglo kupilam talez podgrzewany wczoraj skonczyla 2 latka ale od dawna upiera sie ze ona sama je wiec niezabraniam jej a to ze to trwa ok 30 min mi nieprzeszkadza niech sie uczy
 
Moje dziewczynki czasmi jedza same ale to im zajmuje duuuzo czasu i wtedy biore osobne lyzeczki i je podkarmiam zeby to troche krocej trwalo.Jak jedza danonki to chwila moment i juz zjadaja po dwa:)
 
Anaconda- uważam ze 25 mi to wcale nie ejst jakoś specjalnie długo, szczególnie, że jedzenie w pośpiechu jest niezdrowe, dlatego uważam ze nie powinnac Mai poganiać i pozwól jej jeśc w takim tempie jakie jej odpowiada.(choć rozumiem Cię ze skoro musisz ją karmić takie długie glamania może być chwilami frustrujące, szczególnie kiedy ma się jeszcze milion innych rzeczy dozrobienia)

Moja Nadia też glamie co najmniej z pól godziny, pewnie gdyby dawała się nakarmić trwało by to krócej;-)
 
Anaconda mój synek też obiad potrafi jeść z pół godziny, z tym że on je sam... masz racje po takim czasie wszystko jest zimne... ale jemu chyba to nie przeszkadza:baffled:... czasami wstawię obiadek na chwilkę do mikrofali, żeby go choć troszkę podgrzać...
 
tez uwazam, ze 25 minut to zadna tragedia, a dla dziecka (popijajac fakt, ze obiad jest zimny) to nawet lepiej, bo bardziej pogryzie, przerzuje itd, wiec lepiej strawi posiłek, po co ma sie spieszyc a potem miec problemy z brzuszkiem.
U nas to roznie bywa, nieraz jest obiad zjedzony ekspresem, a nieraz potrafi ponad pol godziny. Fakt, dla mnie (pewnie dla innych rodzicow tez) jest to irytujace takie nagadywanie czy latanie z widelcami, łyzkami itd. No ale co na to poradzimy.... :-)
 
reklama
u mnie Hania je bardzo wolno, generalnie chce jesc sama, ale wtedy nie zjada wszystkiego i trwa to strasznie dlugo

jak ja nakarmie to je szybciej i zjada wszystko

natomiast mlodsza Helena zjada migiem sama wszystko:confused:

jak Hania byla mlodsza to tez chetniej sama jadla i jadla wiecej:baffled:
 
Do góry