reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile mleka dla 6 tygodniowego niemowlaka?

Kasia2523

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Kwiecień 2019
Postów
162
Cześć dziewczyny. W grudniu urodziłam córkę w 34+6 z wagą 2800. W szpitalu byłyśmy 10 dni bo córka na początku miała problem z oddychaniem, była pod respiratorem i w inkubatorze. Była karmiona sondom moim odciągniętym mlekiem. Dziś ma 6 tygodni i po wyjściu ze szpitala straciłam pokarm i jest karmiona mm. Moje pytanie jest takie, ile wasze maluchy w 6 tygodniu wypijały? Moja raz wypije 70 ml raz 35 ml co 3-4 godziny. Boję się że to trochę mało. W zeszły czwartek ważyła 3700 a wczoraj gdy ją ważyłam miała 3800. Pediatra mówi, że ważne że pije. Jak miały wasze dzieci? Dziękuję za odpowiedzi 😊
 
reklama
Cześć dziewczyny. W grudniu urodziłam córkę w 34+6 z wagą 2800. W szpitalu byłyśmy 10 dni bo córka na początku miała problem z oddychaniem, była pod respiratorem i w inkubatorze. Była karmiona sondom moim odciągniętym mlekiem. Dziś ma 6 tygodni i po wyjściu ze szpitala straciłam pokarm i jest karmiona mm. Moje pytanie jest takie, ile wasze maluchy w 6 tygodniu wypijały? Moja raz wypije 70 ml raz 35 ml co 3-4 godziny. Boję się że to trochę mało. W zeszły czwartek ważyła 3700 a wczoraj gdy ją ważyłam miała 3800. Pediatra mówi, że ważne że pije. Jak miały wasze dzieci? Dziękuję za odpowiedzi 😊
Już sprawdziłam u siebie bo od poczatku notujemy, z tym że miej to na uwadze, że mój urodził się w 38t a twój 34t więc jest różnica.
Mój jadł od 40 do 100ml , +/- co 2-4godziny.
Łącznie na dobę wypijał 800-850 ml.
Dodatkowo dzieci nie jedzą tyle samo.
Jedno je mniej a waży dużo, a drugie dziecko je ponad normę wiekową a waży poniżej 50 centyla.
Mój jeśli chodzi o jedzenie to naprawdę je bardzo dużo, a od poczatku plasuje sie w 30-40centylu.
 
Cześć dziewczyny. W grudniu urodziłam córkę w 34+6 z wagą 2800. W szpitalu byłyśmy 10 dni bo córka na początku miała problem z oddychaniem, była pod respiratorem i w inkubatorze. Była karmiona sondom moim odciągniętym mlekiem. Dziś ma 6 tygodni i po wyjściu ze szpitala straciłam pokarm i jest karmiona mm. Moje pytanie jest takie, ile wasze maluchy w 6 tygodniu wypijały? Moja raz wypije 70 ml raz 35 ml co 3-4 godziny. Boję się że to trochę mało. W zeszły czwartek ważyła 3700 a wczoraj gdy ją ważyłam miała 3800. Pediatra mówi, że ważne że pije. Jak miały wasze dzieci? Dziękuję za odpowiedzi 😊
Moje dziecko jak miało 6 tygodni to piło od 60 do 110 ml mm co 3-4h. Czasem zdarzało się, że wypiło np. tylko 35 ml mm, wtedy przerwa do następnego karmienia była krótsza niż 3h.
Ogólnie myślę, że to też zależy od mleka jakie dajesz.
Ważne, że dziecko przybiera :)
 
Moje dziecko jak miało 6 tygodni to piło od 60 do 110 ml mm co 3-4h. Czasem zdarzało się, że wypiło np. tylko 35 ml mm, wtedy przerwa do następnego karmienia była krótsza niż 3h.
Ogólnie myślę, że to też zależy od mleka jakie dajesz.
Ważne, że dziecko przybiera :)
Podaję mleko NAN 1, podobno jest najlepsze...
 
Podaję mleko NAN 1, podobno jest najlepsze...

Moje dzieci były na tym mleku. Córka nie pamiętam ile piła, tyle lat minęło...
Syn pił okolo 90ml, szybko przeskoczył na 120ml i na tym jest do dzisiaj. A niedługo skończy 7 miesięcy. I rzadko pił naraz. Potrafił wypić 30ml i za jakiś czas resztę.
Teraz głównie mleko jest na noc, na rano, w ciągu dnia przez sen moze sie uda. Woli juz stale pokarmy. Ale jak kolezanki mi mówiły to dziecko, dziecku nierówne. Syn kolezanki ma 3 miesiace i podobno wypija jej 150ml, innej jest tydzien mlodszy od naszego i wypija 220ml, mimo rozszerzonej diety.
 
Moje dzieci były na tym mleku. Córka nie pamiętam ile piła, tyle lat minęło...
Syn pił okolo 90ml, szybko przeskoczył na 120ml i na tym jest do dzisiaj. A niedługo skończy 7 miesięcy. I rzadko pił naraz. Potrafił wypić 30ml i za jakiś czas resztę.
Teraz głównie mleko jest na noc, na rano, w ciągu dnia przez sen moze sie uda. Woli juz stale pokarmy. Ale jak kolezanki mi mówiły to dziecko, dziecku nierówne. Syn kolezanki ma 3 miesiace i podobno wypija jej 150ml, innej jest tydzien mlodszy od naszego i wypija 220ml, mimo rozszerzonej diety.
Zobaczymy jak będzie u nas. Córka ma narazie smoczek 0 dla wczesniakow bo strasznie się krztusiła podczas picia mleka i jak wypije te 60-70 to jest zmęczona. Myślę, że im będzie starsza to więcej będzie piła..
 
Zobaczymy jak będzie u nas. Córka ma narazie smoczek 0 dla wczesniakow bo strasznie się krztusiła podczas picia mleka i jak wypije te 60-70 to jest zmęczona. Myślę, że im będzie starsza to więcej będzie piła..
Czas pokaże. Mleko teraz jest na życzenie dziecka. Ja na początku chwile prowadziłam zapiski, ale stwierdziłam, że to nie ma sensu. Przybiera na wadze, wszystko jest dobrze. Jak chce zażyczy sobie. U niektórych dzieci co 3 godziny jedzą, u nas wcześniej było to o wiele częściej, ale i na raty jedzenie bylo więc siłą rzeczy tak mogło być.
 
Mój ma 7tyg. Pije 100ml co 3-3,5h. Czasami zrobi sobie 4h przerwy. Średnio wychodzi siedem posiłków na dobę. Urodził się w 36+2, też na początku był pod respiratorem i karmili go sondą. Myślę, że całkiem spoko je Twój maluszek. Pamiętaj, że trzeba korygować wiek, więc obecnie Twój maluch ma po korekcie 3tyg. Mój w tym czasie zjadał jakieś 70ml. Istotne jest, żeby dziecko przybierało na wadze. Prawidłowy przyrost to około 30g na dobę.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
P.S.
Może warto pomyśleć o innej buteleczce? Mój na początku też mało jadł, męczył się, karmienie trwało godzinę żeby zjadł wszystko co miał przygotowane. Metodą prób i błędów przypasowały mu buteleczki Avent. Od około 4-5tyg. jest już na smoczku 1+ a nie 0.
 
Do góry