reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ile mleka powinnam dac ?

kiciA2016

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
noworodek ma 7 dni . jest karmiony mm . podaje mu bebiko pro +1 . Noworodek duzo spi i rzadko domaga mleka . Daje mu co 3 h mleka ale pije tylko po 30 ml w sumie 7 razy dziennie w nocy nie budzi sie . Czy moj noworodek malo je ? czy mam mu budzic tez w nocy i dawac mu mleko ? Prosze o poradę

reklama

Aria1010

Moderatorka
Członek załogi
Miasto
Kołobrzeg
Rozwiązania
5
Przede wszystkim gratulacje niech maluszek zdrowo się chowa.

Jak masz napisane na opakowaniu mleka ?
Ja się nie znam bo my nadal na piersi jestesmy.
Na opakowaniu powinno być napisane ile maluch powinien wypijac. Pamiętaj że takie maleństwo ma malusienki zoladek i dużo się w niego nie zmieści.
Maluszka karmimy na żądanie chyba że nie domaagaa się to budzimy.

Jak u niego/niej z zoltaczka ? Dzieci z podwyższonym poziomem bilirubiny często przesypiaja karmienia i trzeba je budzić

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom

ewka2

Fanka BB :)
Rozwiązania
6
Przede wszystkim gratulacje niech maluszek zdrowo się chowa.

Jak masz napisane na opakowaniu mleka ?
Ja się nie znam bo my nadal na piersi jestesmy.
Na opakowaniu powinno być napisane ile maluch powinien wypijac. Pamiętaj że takie maleństwo ma malusienki zoladek i dużo się w niego nie zmieści.
Maluszka karmimy na żądanie chyba że nie domaagaa się to budzimy.

Jak u niego/niej z zoltaczka ? Dzieci z podwyższonym poziomem bilirubiny często przesypiaja karmienia i trzeba je budzić

dziecko będące na mm, nie karmi się na żądanie, bo jest ciężkostrawne, jeżeli po zjedzeniu MM okazuje się że po 1 h dziecko nadal jest głodne powinno sie skonsultować z lekarzem jeśli chodzi o zmianę mleka.

ewka2

Rozwiązania
6
noworodek ma 7 dni . jest karmiony mm . podaje mu bebiko pro +1 . Noworodek duzo spi i rzadko domaga mleka . Daje mu co 3 h mleka ale pije tylko po 30 ml w sumie 7 razy dziennie w nocy nie budzi sie . Czy moj noworodek malo je ? czy mam mu budzic tez w nocy i dawac mu mleko ? Prosze o poradę
Ja mogę doradzić tyle żebyś przeszła sie do przychodni i by dziecko Ci zważyli, jęsli waga poszła w górę będzie dobrze, jeśli sama masz specjalną wagę niemowlęcą to możesz sama sprawdzać.

Aria1010

Moderatorka
Członek załogi
Miasto
Kołobrzeg
Rozwiązania
5
dziecko będące na mm, nie karmi się na żądanie, bo jest ciężkostrawne, jeżeli po zjedzeniu MM okazuje się że po 1 h dziecko nadal jest głodne powinno sie skonsultować z lekarzem jeśli chodzi o zmianę mleka.
Haha no widzisz już polecialam jak z kp

Sasankaa

Rozwiązania
3
Moim zdaniem powinnaś budzić w nocy na karmienie ze 2 razy.
Nam w szpitalu mówili jak i położna że w dzień karmienie co 3h max a w nocy co 4h max. Do miesiąca czasu trzeba wybudzac, bo takiemu dziecku szybko spada cukier gdy długo nie je i może być problem w wybudzeniem go

Hubert 18.02.2015
Wiktoria 06.06.2017

Ostatnia edycja:

Jugosława

Rozwiązania
5
Gratuluję maluszka :)

Noworodki pierwszych dobach życia jedzą ok 20 - 30 ml na jedno karmienie. Wiem, że takie właśnie ilości MM były podawane w szpitalu. Po pierwszym tygodniu ilość wypijanego mleka zwiększa się do ok 40 - 60 ml na jedno karmienie. To oczywiście tylko teoria, bo w praktyce jedno dziecko zje 20 ml a inne 40 ml, a jeszcze inne 60 ml.

Duża była różnica w wadze dzidzi przy wypisie ? Jeśli mieszkasz w PL na pewno będzie odwiedzała Cię położna środowiskowa, więc zważy dziecko i będziesz mogła z nią porozmawiać na temat karmienia i wybudzania.

Powodzenia :)

Flammie

Rozwiązania
4
Moge tylko podpisac sie po tym co pisza dziewczyny. Sprawdz na opakowaniu mleka ile dawac dziecku, a dziecko zje i tak tyle ile bedzie chcialo/potrzebowalo :)
Jak nie ma klopotow z waga i nie wola jesc to mleko co 3 godziny w dzien i w nocy co 4 i trzeba obudzic na karmienie takiego malucha.

kattaya

Rozwiązania
2
Też uważam, ze taki maleństwo trzeba wybudzić. Mi mówiono, ze mozna zrobić jedną przerwę 6 godzin, ale pewnie nie kazdy lekarz sie z tym zgodzi, tak to juz jest. Można orientacyjnie patrzeć na opakowanie, ale moja zawsze zjadała mniej i przybierała ładnie (też się na początku stresowałam bo chyba pisało, ze powinna 60ml, a ona góra 30-40). Własnie kluczowa sprawa to przybieranie na wadze. I tu mozesz albo porosić, zeby położna do Ciebie przyjechała, albo udać sie do przychodni. Chyba ta pierwsza wersja jest na poczatek lepsza, zeby niepotrzebnie dziecka nie targać. Chociaz i tak mieliśmy wizyte u lekarza, taka kontrolną, chyba po tygodniu od wyjścia ze szpitala., chyba zawsze jest taka wizyta.

reklama

Aria1010

Moderatorka
Członek załogi
Miasto
Kołobrzeg
Rozwiązania
5
Do mnie położna przyjeżdżala 6 razy. Co tydzień i za każdym razem ważyła mlodego. Z tym że on na piersi jest.
Niektóre dzieciaczki mm z naszej grupy zjadaly po 20-30 ml co 2 godz bo tak potrzebowały/chciały. Więc najważniejsza jest obserwacja i to żeby maluszek zdrowo rósl.
A i czasem nieprzynoeranie na wadze to nie dlatego że maluszek się nie najada a np infekcja.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Ile ml mleka jaki wiek Potrzebuję porady 9
M Enfamil - ile ml Żywienie 4
Jasmi Ile mleka dziennie wypija Wasze 8 miesięczne niemowlę Żywienie 2
M 3,5 miesieczna dzidzia, ile ml mleka? Żywienie 2
Ann17 Ile mleka musi wypijać 6 miesięczne dziecko? Żywienie 10
Montiś pomocy co mam robić? ile mleka dla niemowlaka Niemowlaki 7
P Ile powinno jeść 7 tygodniowe dziecko mleka modyfikowanego? Żywienie 4
poziomeczka ile mleka dla dwulatki? Żywienie dzieci - porady 2
arica Ile mleka w diecie 9-miesięcznego dziecka? Żywienie dzieci - porady 2
A ile powinno zjadac dziecko mleka dziennie Żywienie 5
julinkaa Ile mleka w 10 miesiącu? Żywienie 18
ewelka4ever Ile mleka potrzebuje? Żywienie 3
Gośk@ Ile powinno pic mleka 4 m-czne dziecko??? Żywienie 5
shady ile dawac mleka po wprowadzeniu zupek i deserkow??? Jedzeniowe ABC 41
M Ile kg Wam doszło ? Lipcowe mamy 2020 15
I Ile krwawienie po cc? Potrzebuję porady 7
_Anek_ Smółka brak. Ile to może potrwać. Potrzebuję porady 2
S Poronienie - pobyt w szpitalu, ile? Potrzebuję porady 13
natasza_intro USG w ciąży - ile razy można robić Potrzebuję porady 8
E Ile trwa poronienie Potrzebuję porady 60
L Poród w maju, ubranka, ile, jak ciepłe. Majowe mamy 2020 6
P Ile przed miałyście skurcze przepowiadające? Ciąża, poród, połóg 2
P Ile czasu przed porodem miałyście skurcze przepowiadające ? Potrzebuję porady 5
KociTata Temperatura u noworodka, ile i kiedy może być gorączka? Potrzebuję porady 24
martie Ile czekałyście na wyniki Nifty Pro? Potrzebuję porady 2
M Ile przytyłyscie do 11 tygodnia ciąży? Potrzebuję porady 20
A Ile dni przed miesiączka dostałyście plamienia implantacyjnego? Potrzebuję porady 20
xPola Ile po @ pozytywny test? Potrzebuję porady 29
L.Ewa Ile do porodu Ciąża, poród, połóg 4
M Ile mówią wasze 2 latki? Moja dopiero co skończyła 2 lata i nie mówi prawie nic sensownego. Potrzebuję porady 6
Amixpd Ile trwa krwawienie po łyżeczkowaniu? Potrzebuję porady 1
E Ile pobranych pęcherzyków, a ile gotowych zarodków ? Potrzebuję porady 3
olcia154 Ile mogę zostac w szpitalu? Potrzebuję porady 2
C Ile miesięcy miały wasze dzieci kiedy przeszły kolki Potrzebuję porady 10
Patrycja35 Ile %wzrastala Wam beta w 6 tyg? Ciąża, poród, połóg 8
M Ile się można męczyć z katarem Potrzebuję porady 12
C Ile krwawiłyście po porodzie ? Potrzebuję porady 7
I Ile powinien jesc noworodek ? Potrzebuję porady 3
A Ile moge dzwigac jesli ciaza nie jest zagrozona? Potrzebuję porady 10
A Ile powinno ważyć 32 (2 lata 8 m) miesięczne dziecko? Potrzebuję porady 4
M Tempo wzrostu, wzrost roczniaka, czy to nie za mało? Ile cm ma roczne dziecko Potrzebuję porady 14
M Ile Ciąża po poronieniu 12
M Ile miesięcznie kosztuje dziecko przez pierwszy rok życia. Potrzebuję porady 16
M ile razy na dobę powinno być karmione piersią 4 mc niemowlę? Żywienie 9
Sara.maj Ile są ważne badania morfologii i moczu? Potrzebuję porady 4
J Ile dni leżenia w szpitalu z..? Potrzebuję porady 6
L O ile dni maksymalnie mogą opóźnić się dni płodne Staramy się 16
M Przez ile dni można podawać przeciwgorączkowy Potrzebuję porady 8
willou Ile zjada noworodek? Potrzebuję porady 14
S ile czekac na samoistne poronienie Potrzebuję porady 31