reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile mleka powinnam dac ?

kiciA2016

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2016
Postów
36
noworodek ma 7 dni . jest karmiony mm . podaje mu bebiko pro +1 . Noworodek duzo spi i rzadko domaga mleka . Daje mu co 3 h mleka ale pije tylko po 30 ml w sumie 7 razy dziennie w nocy nie budzi sie . Czy moj noworodek malo je ? czy mam mu budzic tez w nocy i dawac mu mleko ? Prosze o poradę
 
reklama
Przede wszystkim gratulacje niech maluszek zdrowo się chowa.

Jak masz napisane na opakowaniu mleka ?
Ja się nie znam bo my nadal na piersi jestesmy.
Na opakowaniu powinno być napisane ile maluch powinien wypijac. Pamiętaj że takie maleństwo ma malusienki zoladek i dużo się w niego nie zmieści.
Maluszka karmimy na żądanie chyba że nie domaagaa się to budzimy.

Jak u niego/niej z zoltaczka ? Dzieci z podwyższonym poziomem bilirubiny często przesypiaja karmienia i trzeba je budzić

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przede wszystkim gratulacje niech maluszek zdrowo się chowa.

Jak masz napisane na opakowaniu mleka ?
Ja się nie znam bo my nadal na piersi jestesmy.
Na opakowaniu powinno być napisane ile maluch powinien wypijac. Pamiętaj że takie maleństwo ma malusienki zoladek i dużo się w niego nie zmieści.
Maluszka karmimy na żądanie chyba że nie domaagaa się to budzimy.

Jak u niego/niej z zoltaczka ? Dzieci z podwyższonym poziomem bilirubiny często przesypiaja karmienia i trzeba je budzić

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
dziecko będące na mm, nie karmi się na żądanie, bo jest ciężkostrawne, jeżeli po zjedzeniu MM okazuje się że po 1 h dziecko nadal jest głodne powinno sie skonsultować z lekarzem jeśli chodzi o zmianę mleka.
 
noworodek ma 7 dni . jest karmiony mm . podaje mu bebiko pro +1 . Noworodek duzo spi i rzadko domaga mleka . Daje mu co 3 h mleka ale pije tylko po 30 ml w sumie 7 razy dziennie w nocy nie budzi sie . Czy moj noworodek malo je ? czy mam mu budzic tez w nocy i dawac mu mleko ? Prosze o poradę
Ja mogę doradzić tyle żebyś przeszła sie do przychodni i by dziecko Ci zważyli, jęsli waga poszła w górę będzie dobrze, jeśli sama masz specjalną wagę niemowlęcą to możesz sama sprawdzać.
 
dziecko będące na mm, nie karmi się na żądanie, bo jest ciężkostrawne, jeżeli po zjedzeniu MM okazuje się że po 1 h dziecko nadal jest głodne powinno sie skonsultować z lekarzem jeśli chodzi o zmianę mleka.
Haha no widzisz już polecialam jak z kp [emoji23]

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moim zdaniem powinnaś budzić w nocy na karmienie ze 2 razy.
Nam w szpitalu mówili jak i położna że w dzień karmienie co 3h max a w nocy co 4h max. Do miesiąca czasu trzeba wybudzac, bo takiemu dziecku szybko spada cukier gdy długo nie je i może być problem w wybudzeniem go

Hubert 18.02.2015 [emoji65]
Wiktoria 06.06.2017[emoji64]
 
Ostatnia edycja:
Gratuluję maluszka :)

Noworodki pierwszych dobach życia jedzą ok 20 - 30 ml na jedno karmienie. Wiem, że takie właśnie ilości MM były podawane w szpitalu. Po pierwszym tygodniu ilość wypijanego mleka zwiększa się do ok 40 - 60 ml na jedno karmienie. To oczywiście tylko teoria, bo w praktyce jedno dziecko zje 20 ml a inne 40 ml, a jeszcze inne 60 ml.

Duża była różnica w wadze dzidzi przy wypisie ? Jeśli mieszkasz w PL na pewno będzie odwiedzała Cię położna środowiskowa, więc zważy dziecko i będziesz mogła z nią porozmawiać na temat karmienia i wybudzania.

Powodzenia :)
 
Moge tylko podpisac sie po tym co pisza dziewczyny. Sprawdz na opakowaniu mleka ile dawac dziecku, a dziecko zje i tak tyle ile bedzie chcialo/potrzebowalo :)
Jak nie ma klopotow z waga i nie wola jesc to mleko co 3 godziny w dzien i w nocy co 4 i trzeba obudzic na karmienie takiego malucha.
 
Też uważam, ze taki maleństwo trzeba wybudzić. Mi mówiono, ze mozna zrobić jedną przerwę 6 godzin, ale pewnie nie kazdy lekarz sie z tym zgodzi, tak to juz jest. Można orientacyjnie patrzeć na opakowanie, ale moja zawsze zjadała mniej i przybierała ładnie (też się na początku stresowałam bo chyba pisało, ze powinna 60ml, a ona góra 30-40). Własnie kluczowa sprawa to przybieranie na wadze. I tu mozesz albo porosić, zeby położna do Ciebie przyjechała, albo udać sie do przychodni. Chyba ta pierwsza wersja jest na poczatek lepsza, zeby niepotrzebnie dziecka nie targać. Chociaz i tak mieliśmy wizyte u lekarza, taka kontrolną, chyba po tygodniu od wyjścia ze szpitala., chyba zawsze jest taka wizyta.
 
reklama
Do mnie położna przyjeżdżala 6 razy. Co tydzień i za każdym razem ważyła mlodego. Z tym że on na piersi jest.
Niektóre dzieciaczki mm z naszej grupy zjadaly po 20-30 ml co 2 godz bo tak potrzebowały/chciały. Więc najważniejsza jest obserwacja i to żeby maluszek zdrowo rósl.
A i czasem nieprzynoeranie na wadze to nie dlatego że maluszek się nie najada a np infekcja.

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry