)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Myślisz o sobie, że jesteś złą matką? Czujesz się smutna, bezsilna, a może zyjesz w ciągłym strachu i obwinianiu siebie? Obejrzyj mądrą, szczerą rozmowę z jedną z babyboomowych mam na temat depresji poporodowej. Może odnajdziesz w niej siebie i pozwolisz sobie pomóc. A może znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy. Kliknij i zobacz
reklama

Ile mówią wasze 2 latki? Moja dopiero co skończyła 2 lata i nie mówi prawie nic sensownego.

reklama

Aguu

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2008
Postów
3 006
Rozwiązania
5
Co znaczy nic sensownego. Nie musi mówić dorosłymi zdaniami. Pytanie czy np używa słów dzwiekonasladowczych, czasowników choćby "po swojemu" ale jednak tak ze możesz zrozumieć o co jej chodzi.
 

Sopek

Moderator
Dołączył(a)
28 Grudzień 2012
Postów
2 432
Rozwiązania
2
Mój prawie dwulatek (22msce) mówi też niewiele. Mama, tata, nie ma, tu, powie jak robi świnka, krowa, kot, pies, rozumie wszystko. Ale lubi zamiast słów robić "yyyyy" i to w różnorodnej tonacji;) córka w wieku 18mscy mówiła zdaniami. Natomiast starszy syn zaczął fajnie mówić dopiero po skończeniu dwóch lat, miał około 2 lata i 3 msce.
 

kinga30

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Czerwiec 2016
Postów
12 825
Rozwiązania
4
Dzieci sa rozne moja najstarsza jak miala 1.5 roku to juz gadala jak stara kazdy sie dziwil, a synek w wieku dwoch lat byl na etapie laczenia 2,3 slow. Zobaczymy jak najmłodsza w tej chwili ma 13 miesięcy mowi mama, tata, baba, nie, nie ma, łał łał na psa, mniam mniam na jedzenie, nie, baban na balon I pilke bo przypomina jej balon☺
 

Jaasna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Lipiec 2018
Postów
808
Rozwiązania
0
Mówienie "po swojemu" to też mówienie. Jeśli rozumie co do niego mówisz, ma swoje określenia, składa proste wyrazy, używa dźwięków, to pozwól mu się rozwinąć.
P. S. Moja też ma 2 latka i niewiele mówi "po naszemu", a dużo jak u Sopek ;)
Mój syn w tym wieku gadał po angielski i rosyjsku, a po polsku przegadałby polityka :D
Każde dziecko jest inne :)
 

DarkAsterR

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Maj 2018
Postów
995
Rozwiązania
2
Moja tez gada po swojemu tyle, ze głowa boli od słuchania. Chętnie naśladuje, próbuje powtórzyć proste wyrazy. W obu językach bo jest dwujęzyczna. Rozumie oba języki ale gada taka mieszanka, ze patchwork przy niej nie jest żadnym osiągnięciem..
Ma 22 miesiące. Nie ponaglam jej, zacznie gadać jak będzie miała coś do powiedzenia :)
 

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry