reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile mówią wasze 2 latki? Moja dopiero co skończyła 2 lata i nie mówi prawie nic sensownego.

reklama
Co znaczy nic sensownego. Nie musi mówić dorosłymi zdaniami. Pytanie czy np używa słów dzwiekonasladowczych, czasowników choćby "po swojemu" ale jednak tak ze możesz zrozumieć o co jej chodzi.
 
Mój prawie dwulatek (22msce) mówi też niewiele. Mama, tata, nie ma, tu, powie jak robi świnka, krowa, kot, pies, rozumie wszystko. Ale lubi zamiast słów robić "yyyyy" i to w różnorodnej tonacji;) córka w wieku 18mscy mówiła zdaniami. Natomiast starszy syn zaczął fajnie mówić dopiero po skończeniu dwóch lat, miał około 2 lata i 3 msce.
 
Dzieci sa rozne moja najstarsza jak miala 1.5 roku to juz gadala jak stara kazdy sie dziwil, a synek w wieku dwoch lat byl na etapie laczenia 2,3 slow. Zobaczymy jak najmłodsza w tej chwili ma 13 miesięcy mowi mama, tata, baba, nie, nie ma, łał łał na psa, mniam mniam na jedzenie, nie, baban na balon I pilke bo przypomina jej balon☺
 
Mówienie "po swojemu" to też mówienie. Jeśli rozumie co do niego mówisz, ma swoje określenia, składa proste wyrazy, używa dźwięków, to pozwól mu się rozwinąć.
P. S. Moja też ma 2 latka i niewiele mówi "po naszemu", a dużo jak u Sopek ;)
Mój syn w tym wieku gadał po angielski i rosyjsku, a po polsku przegadałby polityka :D
Każde dziecko jest inne :)
 
Moja tez gada po swojemu tyle, ze głowa boli od słuchania. Chętnie naśladuje, próbuje powtórzyć proste wyrazy. W obu językach bo jest dwujęzyczna. Rozumie oba języki ale gada taka mieszanka, ze patchwork przy niej nie jest żadnym osiągnięciem..
Ma 22 miesiące. Nie ponaglam jej, zacznie gadać jak będzie miała coś do powiedzenia :)
 
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Są określone etapy, teraz jest na etapie wyrazu przechodzącego w zdanie. Warto dużo czytać, pokazywać dziecku otoczenie z nazywaniem przedmiotów/ ludzi/ zdarzeń. U wielu dzieci etapy rozwoju mowy są zaburzone przez środki nowej technologii, takie jak smartfony, TV, tablety. Oczywiście nie piszę, że Pani stosuje to, natomiast chciałabym przestrzec- co za dużo to niezdrowo.
 
reklama
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Są określone etapy, teraz jest na etapie wyrazu przechodzącego w zdanie. Warto dużo czytać, pokazywać dziecku otoczenie z nazywaniem przedmiotów/ ludzi/ zdarzeń. U wielu dzieci etapy rozwoju mowy są zaburzone przez środki nowej technologii, takie jak smartfony, TV, tablety. Oczywiście nie piszę, że Pani stosuje to, natomiast chciałabym przestrzec- co za dużo to niezdrowo.
Ten wątek jest z przed roku
 
reklama
I co z tego?
Tak na marginesie...Gaba już mówi normalnie. Wiadomo, pewnych slow jeszcze nie powie ładnie ale rozumie, mówi, wie jak się wypowiedzieć i jak zasygnalizowac na co ma ochotę a na co nie. Za chwile skonczy trzy latka i od momentu kiedy napisałam swój post w tym wątku do teraz jest ogromny postęp. Dosłownie codziennie mówi coś nowego.
 
Do góry