reklama
  1. Uwierz, że jesteś ok. Masz prawo mieć gorszy dzień, masz prawo czuć się zmęczona i popełniać błędy. Najważniejsze, że masz prawo być z siebie dumna. Razem z Dove świętujemy Dzień Mamy Świętuj z nami. Konkursowo/

Wybierz zabawkę, która uszczęśliwi twojego maluszka Konkurs/

Zamknij powiadomienie

Ile muszę przepracować, aby iść płatne L4?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez GRYZONKA, 2 Lipiec 2011.

1. GRYZONKA

GRYZONKA

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,

mam pewien problem. Pracowałam przez 3 lata w firmie na pełny etat, następnie gdy skończyła mi się umowa byłam bezrobotna przez 4 miesiące. 3 tygodnie temu znalazłam sobie nową pracę, ale okazało się, że jestem w ciąży i lekarz poinformował mnie, że będę musiał iść na zwolnienie...

Jak długo muszę pracować w obecnej firmie, aby mieć płatne chorobowe? I czy wysokość chorobowego zależy tylko od mojej obecnej pensji czy też liczona jest średnia wynagrodzenia za ostatni rok?

Z góry dziękuje za odpowiedź
    Pozdrawiam
    Gryzonka

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Co do zasady 30 dni. Są jednak sytuacje gdy zasiłek przysługuje wcześniej. Nie znam przebiegu Pani edukacji i pracy zawodowej, więc nie wiem czy taka sytuacja zachodzi.

Z obecnej.

3. reklama
  4. malamii06

malamii06 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,
    Pani E. Słotwińska-Rosłanowska - będę wdzięczna za informację w jakiej wysokości będzie wypłacana pensja na L4 w ciąży, jeśli na L4 pójdę po 1 przepracowanym miesiącu? Czyli obrazowo: przez ostatni rok nie otrzymywałam wynagrodzenia bo byłam na urlopie wychowawczym, potem byłam bezrobotna przez 3 miesiące, aż znalazłam pracę i po miesiącu okazało się, że jestem w ciąży i z powodów zdrowotnych muszę iść na L4. Słyszałam, że wynagrodzenie obliczane jest jako średnia z ostatnich 12 miesięcy. Czy to prawda? Jeśli tak to czy dostanę na L4 1/12 mojej jedynej pensji z nowej pracy?
    Będę wdzięczna za odpowiedź.

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Świadczenie będzie liczone na podstawie Pani obecnej pensji. Dostanie Pani 100% podstawy wymiaru, czyli mniej więcej tyle ile wynosi pani pensja.

6. Aaniula

Aaniula

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzień dobry,

proszę o pomoc eksperta w mojej sprawie. dziękuję.

Mam podobne pytanie, ale odpowiedź powyżej jest z 2012roku, więc chce się upewnić.

Jestem obecnie zatrudniona na umowę o pracę na okres 6 miesięcy. Umowa świeża od 3 listopada 2014r. Okazało się, że jestem w ciąży. Ze względów zdrowotnych jak i ze specyfiki dosyć ciężkiej pracy muszę pójść na L4.

Moje pytanie:
    Po jakim przepracowanym okresie będzie mi się należał zasiłek macierzyński? czytałam, że po 30 dniach, ale jak mam to rozumieć? 30 dni kalendarzowe czy przepracowane?

bardzo dziękuję za odpowiedź.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij powiadomienie