reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile płynów powinno wypijać 4 miesięczne niemowlę?

valesca

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Lipiec 2009
Postów
31
Miasto
Kedzierzyn-Kozle
Witam Olek zaczął właśnie 4 mc i zastanawiam się ile ml dziennie powinien pić, zaznaczam, że jest karmiony butlą. Wody pić nie chce, dawałam mu herbatkę rumiankową z Hippa, mogę już dać coś innego? Wypija mi 100 ml dziennie takiej herbatki, pozdrawiam
 
reklama
Zalecenia mówią,że Dziecko ważące do 10 kg powinno przyjąć 100ml na kg masy
ciała na dobę płynów, jeżeli waży powyżej 10kg to 1000ml + 50ml na każdy kg
powyżej 10 na dobę.Jesli karmisz piersia to można ważyć
Dziecko przed i po karmieniu i przyrost wagi będzie nam mówił pośrednio o ilości
wyssanego mleka.
 
czyli co powinien pić ok 670 ml na dobę? ;/ To chyba za dużo no raczej wątpię czy mi tyle wypije ;/ Jak nie chce więcej niż 100-150 ml na dzień a wody to w ogóle no to czego ja mam mu tyle dawać? ;p
 
Też mi sie to wydaje przesada, chyba że do płynów wliczymy tu mleko to wtedy tak. Nasz Karolek od urodzenia mało pił wody i herbatek, a jednak mu wystarcza to co ma. W czasie upałów wypił tylko 200 ml wody lub herbatki na dobę, teraz niewiele wiecej, a oprocz tego mleko około 800 ml, a waży 7600 gr
 
Ostatnia edycja:
Ile mleka to wiem :) A wypija 150 ml po 6 razy, stara się przynajmniej :) Czyli standardowo...

A co do tych herbatek z Hippa - pisze tam na opakowaniu że ich długotrwałe picie z butelki może powodować próchnice i takie tam...Zauważyłam że one zawierają i cukier i glukozę! ;/ To chyba nie dobrze?

Lepiej dawać soczki bez dodatku cukru tylko fruktozę naturalnie występującą? :)

Za niedługo mnie czeka wprowadzanie innych pićków także chciałabym zasięgnąć Waszej rady
 
Zalecenia mówią,że Dziecko ważące do 10 kg powinno przyjąć 100ml na kg masy
ciała na dobę płynów, jeżeli waży powyżej 10kg to 1000ml + 50ml na każdy kg
powyżej 10 na dobę.Jesli karmisz piersia to można ważyć
Dziecko przed i po karmieniu i przyrost wagi będzie nam mówił pośrednio o ilości
wyssanego mleka.

ciekawo które dziecko tak pije:confused:z mlekiem może i tyle by było.ale valesca pytała o inne płyny(woda herbata).te książkowe zalecenia mnie po prostu śmieszą.żadna matka nie wciska dziecku picia czy jedzenia tak jak piszą w książkach.
moja wypija 100ml herbatki koper,anyż,rumianek i 50ml herbatki rumianek,melisa,lipa.czasem tą drugą zastępuję wodą.
a dziecko karmione mlekiem modyfikowanym trzeba dopajać.przecież jemu też się chce pić.
 
Moj maly szczeze mowiac to ma dni, ze nie chce pic nic po za mlekiem :zawstydzona/y: a karmiony jest butla. Probowalismy herbatek i wody i nic :-:)-:)-(
Mysle, ze to zalezy od dziecka bo jak nie chce pic to przeciez na sile nikt mu nie wleje :sorry2:
pozdrawiam
 
Dziewczyny mój Krzyś niedawno skończył pięć miesięcy ale już od czwartego miesiąca wypijał mi do dwóch litrów dziennie herbatki. Butelkę 260ml pochłaniał na raz, przestraszyłam się tym trochę i wspomniałam naszej lekarce zdziwiła się bardzo ale powiedziała że to dziecko decyduje ile chce wypić i jak mój brzdąc chce dwa litry to niech tyle pije.
 
A co zrobić jak dziecko nie chce niczego pić poza mlekiem i to tylko w tedy jak jest głodne?Moja Emilka,jako jedyne moje dziecko,jest karmiona sztucznie i od początku nie chce pić.Niczego,wody,wody z glukozą,soków ani herbatek..Wszystko pluje i aż nią trzepie:szok::szok:.Myślała,że jak będą takie okropne upały to skusi się chociaż ciut ciut do wypicia.Przyznam,że raz sie udało,ale wypiła 30ml i darła się,że chce więcej ale juz mleka:-p(była juz wtedy głodna).
 
reklama
Dziewczyny mój Krzyś niedawno skończył pięć miesięcy ale już od czwartego miesiąca wypijał mi do dwóch litrów dziennie herbatki. Butelkę 260ml pochłaniał na raz, przestraszyłam się tym trochę i wspomniałam naszej lekarce zdziwiła się bardzo ale powiedziała że to dziecko decyduje ile chce wypić i jak mój brzdąc chce dwa litry to niech tyle pije.
Jamajka jestem w szoku! Nawet ja tyle nie piję w ciągu dnia:szok:
 
Do góry