reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile plynów?

mamaczarusia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2009
Postów
380
Ile powinnno wypijac roczne dziecko? Mój synek wypija maksymalnie 100ml herbatki badz soczku dziennie czy to nie za malo???
 
reklama
no wlasnie:tak::tak::tak:sama jestem ciekawa ile "powinno" wypic dziecko?????
Moja mala (9 miesiecy) wypija srednio okolo 250ml. w ciagu dnia. Nie wiem czy to duzo czy malo, ale skoro wiecej nie chce, to chyba bedzie w sam raz dla niej;-).

100ml dla rocznego dziecka to wydaje mi sie malo...Skoro to wystarcza, to chyba nie ma sie czym martwic, choc moze warto by bylo sprubowac dac rozne soczki, wode, moze w koncu cos bardziej zasmakuje i wypije wiecej:happy2:.....
 
Gdzieś czytałam, że dziecko powinno wypijać dziennie 100 ml na każdy kilogram ciała - łącznie z zupką, kaszką itp. Moje dziecko na pewno wypija mniej, ona generalnie rzadko sama upomni się o picie.
 
ja czytalam ze dziecko powinno pic tyle ile ma ochote :tak: i ja sie tego trzmam... moj w takim razie pije duzo bo ok 400ml dziennie a ma tylko 5 msc, no ale przy upalach chce sie wiecej pic
 
Pamiętajcie, że płyny to nie tylko soki/woda/herbatka, ale także mleko, zupki, owoce itp. Moje dzieci piją sporo, ale nie jestem w stanie dokładnie określić ile. Młodsza to głównie mleko i wodę. A starsza to by najchętniej napój jabłko + mięta litrami piła. Nawet wysłałam jej zdjęcie z tym soczkiem na konkurs Hortex Fresz - Orzeźwienie

A jak z jedzeniem u Waszych dzieci? Bo moje w lato drastycznie chudną. Więcej biegają i apetyt raczej marny w upał mają...
 
Mój synek ma 9 mcy i jest jeszcze na piersi. Ale je już dużo stałych posiłków, więc podaję mu też wodę. Wypija 150-250 ml dziennie. Nie wiem czy to dużo czy mało, bo nie umiem też ocenić ile z piersi wypija :) Podaję tylko wodę (żadnych soczków, herbatek) i z kubeczka 360 st. z Chicco, żeby łatwo potem przeszedł na picie ze szklanki - choć już często próbuje i dzięki temu, że ten kubeczek to takie picie "jak ze szklanki", to mu się podoba i ogarnia o co chodzi :)
 

Załączniki

  • 30743574_1865578070141488_1542440523996856320_n.jpg
    30743574_1865578070141488_1542440523996856320_n.jpg
    154 KB · Wyświetleń: 148
reklama
Do góry