reklama

Ile posiłków mlecznych dla 5 miesięczniaka?

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez karolaola, 27 Styczeń 2012.

1. karolaola

karolaola sierpień'11 luty'13

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam!

Boję się, że mój maluch je za mało posiłków mlecznych w ciągu dnia. W nocy jest na piersi i tu różnie od 2-4 karmień o 8.00 jest pierś, koło 11.00 pierś (ale tu kilka łyczków jest) koło 13 obiadek+ woda, woda z sokiem, o 16 łyżka kaszki jaglanej ze słoiczkiem owoców i ok. 19.00-20.00 120-150ml mleka bebilon pepti. Czy w dzień nie je za mało posiłków mlecznych?

Dodam, że w ostatnie 2 tygodnie przybrał 150g i nie wiem czy nie powinnam się martwić. Urodził się z wagą 3370, a obecnie waży 7800.

Z góry dziękuję za odpowiedź

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam jeśli karmi Pani głównie piersią to ilość posiłków, które Pani dziecko już w tym wiekuj je jest duża, zaczęła Pani widać zbyt wcześnie wprowadzać dodatkowe posiłki. W jakim celu podawany jest Bebilon? Dziecko w tym wieku powinno z kasz dostawać jedynie kaszę manną w ekspozycji na gluten ( o tym dużo w poprzednich wątkach) w Pani przypadku dziecka alergicznego być może lekarz zalecił poczekać z wprowadzeniem glutenu, tak przypuszczam. Trudno w karmieniu mieszanym ocenić czy dziecko je odpowiednią ilość bo nie wiemy ile zjada z piersi, ale patrząc na masę ciała i ilość jaką dziecko przybrało to jest ona prawidłowa, nawet większa niż norma. Proszę pamiętać, że mleko jest najważniejszym produktem w pierwszym półroczu życia.

3. reklama
  4. karolaola

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Posiłki dodatkowe wprowadziłam gdyż wracam do pracy za 3 tygodnie. Bebilon podajemy, bo mały z piersi nie wyciągnie na wieczór tyle ile potrzebuje. Niestety, ale ilość pokarmu spadła i zdaję sobie sprawę, że z powodu wprowadzenia posiłków, a te wydawały mi się rozsądniejszym rozwiązaniem po powrocie do pracy niż mm. I koło się zamyka:confused2: Gluten wprowadziłam w 4m. za radą pediatry.

O te posiłki mleczne pytam, bo czytam, że dzieci na mm wypijają ok 4,5 razy po 180/210ml, a u nas z pewnością tyle mały nie wypija z piersi- krótko ciągnie, ale może nocne posiłki mu wystarczają ...

5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zalecenia ze schematu są orientacyjne, w nocy mleko jest bardziej sycące więc na pewno mu wystarcza.
    Pytałam o Bebilon pepti bo to mleko podawane w alergiach czy dziecko ma alergię na białko mleka lub nietolerancję laktozy?
    Mniejszym złem było podanie mleka MM.

6. karolaola

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak mały ma alergię na mleko krowie.
    Chciałam się poradzić odnośnie nocnego karmienia, bo pomimo przejścia na butlę mały budzi się często i zjada spore (jak na swoje możliwości) porcje mleka:

19.00
    - 120-210ml i jak zje 120 to po ok 30-1h budzi się dojeść
    22.30 - 120ml
    2 - 120ml
    4 - 4.30 - 120ml
    7- 60 -120ml
    10-11 90 -120ml
    12.30 - 13.30 obiadek
    sporadycznie mleko o 15 (jak obiadek jest o 12.30)
    16 owoce z kaszką

Nie wiem jak oduczyć małego nocnego jedzenia tak dużej ilości porcji. Woda nie pomaga, a wody z sokiem nie chcę podawać. Dziś o 4. 30 nie podałam mleka to obudził się o 5.30 i już nie było szans nie podać. Proszę o wskazówki.

7. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zdecydowanie za długa jest przerwa między godz 16 a 19, być może lepiej aby owoce były o 15 a następnie porcja mleka o 17.00-18.00 a o 19 kaszka (jeśli pani podaje -nie wiem co ma Pani na myśłi pisząc owoce z kaszką jaką kaszka?).
    5-miesięczne dziecko ma prawo jeść w nocy pisałam o tym wielokrotnie, ja nie widzę potrzeby oduczania dziecka, skąd Pani ma pewność że budzenie się w nocy to zachowanie wyuczone a nie konsekwencja fizjologicznego uczucie głodu.

8. karolaola

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Bardzo dziękuję za uświadomienie. Ja naczytałam się, że jak dziecko jest na butli to nie powinno jeść w nocy. I na mleku- opakowaniu- są wyznaczone tylko 3 karmienia butlą. Stąd moje obawy. Absolutnie nie chcę nic na siłę robić i cieszę się, że zachowanie synka nie jest 'nienormalne' i to, że jest karmiony butlą nie przeszkadza w tym, aby mógł podjadać nocną porą.
    Co do modyfikacji por karmienia to już nad tym myślałam tylko nie wiedziałam jak to zorganizować, ale Pani pomysł wydaje mi się do zorganizowania.
    Owoce z kaszką- słoiczek owoców i 2,3 łyżki kaszki jaglane bądź orkiszowej bezmlecznej.

Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam!

Poleć forum