reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile powinno jeść 7 tygodniowe dziecko mleka modyfikowanego?

Dołączył(a)
25 Październik 2013
Postów
3
Witam. Od 7 tygodni jestem szczęśliwą mamą. Niestety nie karmię piersią;-(
Mam problem bo moja córka jest cały czas głodna. Boję się, że dając jej jeść na żądanie rozepcham jej żołądek.
Położna kazała mi dawać jej 90ml co dwie godziny ale ona po godzinie jest już głodna. Więc mam jej dawać ewentualnie po 1-1,5 godzinie 60ml. Na noc dostaje 120ml i po 3godzinach budzi się na następne karmienie.
Dodam, że mała urodziła się z wagą 4100kg. Karmie ją bebilonem i przepajam przegotowaną wodą. Waży już 5500kg.
Mam jej dawać 8 razy po 120ml ?
Doradźcie mi z waszego doświadczenia co mam zrobić żeby było dobrze.
 
reklama
Witaj,

Takie malenstwo jeszcze nie koniecznie ma unormowane pory i ilosci mleczka. Dlatego radzila bym sprobowac i dac 120ml bo te 90ml moze byc za malo dla Twojej coreczki i wtedy moze sama wydluzy sobie przerwy miedzy karmieniami. Nie bez potrzeby jest wskazanie odczekania 3h miedzy posilkami, jezeli karmimy sztucznie. Zoladek dziecka z wiekiem sie zamyka, a przez czeste karmienie nie moze prawidlowo tego robic jak ciagle w niego wlewamy.

Pozdrawiamy
 
To mam jej dawać 120ml co dwie godziny jeśli będzie chciała, tak? Właśnie wiem, że mleko modyfikowane a mleko z cyca to jest różnica i trzeba odczekać dłużej przed następnym karmieniem. Będę jej dawać te 120ml i zobaczymy jak zareaguje. Oby było dobrze. Dziękuję za rade.
Pozdrawiamy
 
Ja tez bym zwiekszyla ilosc ml i jednak nie dawala na zadanie, bo dziecko moze miec sensacje brzuszkowe (dodajesz do jeszcze nie strawionego mleka nastepne). Sztuczne mleko trawi sie dluzej, dlatego lepiej jest odczekac te 3 godziny pomiedzy jednym, a drugim karmieniem. Zrob jej 120ml i zobacz czy wypija i jak sie pozniej zachowuje.
 
Dałam jej 120ml to jeszcze kwękała. Dorobiłam 30ml i zjadła z tego 20ml i cisza. Nie jadła ponad 3godziny i dlatego jej dorobiłam te 30ml. Ładnie bekła i usnęła. A teraz minęła godzina po jedzeniu i jest uśmiechnięta. Zobaczymy ile wytrzyma do następnego karmienia.
 
Do góry