reklama

Ile powinno się karmić dziecko?

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez micek76, 28 Marzec 2014.

 1. micek76

  micek76 Początkująca w BB

  Pytam dlatego gdyż mam znajomą, która karmi 3,5 letniego synka i tłumaczy mu że jak za dwa miesiące urodzi się mu braciszek to będzie się musiał z nim podzielić. Czy uważacie że jest to normalne? Jakie macie zdanie?
   
 2. fiuufiuu

  fiuufiuu a to Iza

  nie ma w tym nic nienaturalnego.
   
 3. reklama
 4. Carla.

  Carla. Fanka BB :)

  Czy normalne? Tak, to przecież naturalne że karmi swoje (dość duże już) dziecko. Ja tak długo pewnie karmić nie będę, ale podziwiam kobiety, które nie odstawiają swych dzieci od piersi "bo już nie wypada karmić".
   
 5. cwietka

  cwietka Fanka BB :)

  Micek jeśli normalne to, takie, które występuje powszechnie, to karmienie piersią dziecka 3 plus nie jest normalne ;-)
  Według mnie nie jest to też naturalne :sorry2: Jeśli uznamy, że naturalne to takie, jakie występuje w przyrodzie ;-) Żaden inny ssak nie karmi swoich młodych tak długo. Jak tylko mała krowa, świnia, czy lew nauczy się jeść "dorosłe" jedzenie, zostaje odstawiony od maminego mleka. A trzyletnie ludzkie dziecko potrafi się już samo "nakarmić" ;-) W świecie zwierząt nie ma sytuacji, że starszy brat pije mleko mamy razem z noworodkiem.
   
 6. milagors

  milagors Fanka BB :)

  Dla mnie to nie jest normalne. Dla dziecka mleko w tym wieku nie ma zadnej wartosci. Zjada sobie na obiad schabowego a potem z piersi...deser? Dla mnie to jest obrzydliwe.
   
 7. Anecia1111

  Anecia1111 Fanka BB :)

  dla mnie to normalne jeśli mama i jej otoczenie to akceptują, chociaz osobiście nie zamierzam aż ak długo karmić piersią :-)
   
 8. Mamaaa_M

  Mamaaa_M Zaciekawiona BB

  Kwestia karmienia jest tak indywidualna, że o tym co jest normalne, a co nienormalne decyduje wyłącznie mama w zgodzie z własnymi i dziecka potrzebami, oczekiwaniami, marzeniami. I moim zdaniem otoczenie nie powinno poddawać matek ocenie, a jedynie wspierać w ich wyborze :)
   
 9. mamanatanielka

  mamanatanielka Zaangażowana w BB

  Moim zdaniem to zdecydowanie za długo. 2,5 roczniak już swobodnie chodzi do przedszkola, przyswaja zasady a tu z cyca ciągnie - po co? w jakim celu?
   
 10. reklama
 11. Megami

  Megami Bóg jest szaleńcem ;)

 12. Megami

  Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Poleć forum