reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Mamy prawie 500 zgłoszeń! Prosimy o więcej! Wiem, że nie jest najłatwiejsza, ale obiecuję, że zrobimy wszystko, żeby spełnić wasze oczekiwania. Im więcej nam dacie info, tym więcej będziemy mogli zrobić. A ja dziękuję i jeszcze raz dziękuję :) Wypełnij ankietę, proszę. aniaslu - kliknij

    Nowa aplikacja do forum na smartfony

    Ufff. Długo to trwało, ale wreszcie możemy Wam pokazać nową wersję aplikacji na smartfony. Nie jest jeszcze idealna, ale Wasze uwagi pomogą nam doprowadzić ją do perfekcji. Linki i miejsce do wysyłania uwag - w tym wątku.

reklama

Ile powinno ważyć 32 (2 lata 8 m) miesięczne dziecko?

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Dołączył(a)
30 Styczeń 2019
Postów
844
Rozwiązania
0
Ile powinno ważyć dziecko w wieku dwóch lat i 8 miesięcy? Córka już od kilku miesięcy waży 12.5 kg, po przebytej chorobie spadło do 11.9 kg. Pewnie za kilka dni znowu się unormuje do max 12.8 kg. Czy to nie za mało? Czytając poradniki dla mam jest napisane że w tym wieku dziecko powinno ważyć 14 - 16 kg. Wzrost około ( +/-) 90 /92 cm, dokładnie ciężko powiedzieć ponieważ nie daje się mierzyć. Odżywia się normalnie w tym że nie wcina mięsa (po prostu nie lubi). Oprócz tego podaję witaminy Multi Vitamol 24 +. Co o tym myślicie?
 
reklama

littlebabe

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Styczeń 2019
Postów
952
Rozwiązania
0
Ja bym się na Twoim miejscu tak mocno poradnikami nie sugerowała, bardziej wynikami badań krwi i oceną pediatry. Jeśli nie ma niedoborów to bym się nie martwiła. Nie wszystkie dzieci mieszczą się w wyznaczonych normach.
 

Aguu

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2008
Postów
3 945
Rozwiązania
5
Świetna waga. Wzrost z resztą też. Na moje wszystko w normie. Za jakiś czas pewnie będzie skok wzrostowo-wagowy, bo tak to działa. Falami. To już na tyle duże dzieci, że przyrost sprawdza się co dobre kilka miesięcy. Patrzy na rozwój, pewnie ciężko na pupie usiedzieć ;)
955439
 

Aguu

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2008
Postów
3 945
Rozwiązania
5
A ile powinno ważyć dziecko w danym wieku, tego nie da się powiedzieć jednoznacznie. Dziewczynka w wieku Twojej córki może ważyć 10, a może i 17. Co jest prawidłowe zależy od spojrzenia wstecz. Jaka była waga urodzeniowa dziecka, jak przybierało wcześniej. Obie wagi mogą być jak najbardziej prawidłowe w danym, konkretnym przypadku. Mogą też być niepokojące ;)
 
Do góry