reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile razy karmić kaszką w ciągu dnia

myślę że jeśli dziecko nie ma problemu ze zbyt dużą wagą to spokojnie możesz dodawać do każdego mleka np 2 miarki kaszki ryżowej czy kleiku albo kukurydzianej. Raz zrób na gęsto czyli 3 łyżki (bobovita) lub ok 5-7 (nestle). Ja podaję do każdego mleka właśnie 2-3 ŁYŻECZKI nie łyżki kaszki bo Julka nie wypije samego mleka a poza tym w wieku prawie 10 mcy waży ledwo 7200. Raz dziennie na noc robię gęstą. Dopajaj dziecko wodą lub herbatkami jeśli wprowadzasz kaszki, inaczej sie zapcha i będzie mieć zaparcia.
 
reklama
Probowalam juz kazdego mlaka jakie moze byc i nic,teraz podaje bebiko wypija zawsze troche ale nie tyle ile powinien,maly ma niedowage i dlatego dodaje wlasnie tej kaszki zeby cos wiecej zjadl. Ale poslucham twojej rady i dam mu z 2 razy dziennie mleka z kaszka tak bedzie chyba najlepiej. Dziekuje za pomoc:)
 
A jak ma niedowagę to możesz próbować częściej. Choć wygląda to na taki przypadek jak mój :)) Maks też ma niedowagę i mleka nie pije :) ale tu nie chodzi o smak tylko o to że tak mało potrzebuję. Nam lekarka zasugerowała, żeby mu dodawać na każde 100ml mleka płaską łyżeczkę kleiku kukurydzianego lub ryżowego. Skończyło się na tym, że mały jadł rano 120 ml mleka i następne dopiero wieczorem bo tak go to zapychało no i przestałam dodawać. Więc jak Twój wypija takie mleko z kaszką to ja bym częściej dodawała. Cieszyłabym się że coś wreszcie je :)) Acha piszesz że wypija trochę nie tyle ile powinien. Przeciez nie wiesz ile powinien. Te wskazania na opakowaniu to bzdura :)) Maks nigdy nie pil tyle ile pisali. Teraz niby ma pić 200ml a wypija 120. Jak był w piątym miesiącu to góra 100 wypijał. Rozwija się całkiem prawidłowo. w sobotę stanął w łóżeczku :)) Swoje przeszłam zanim zrozumiałam, że po prostu nie potrzebuje więcej jeść. Więc jakbyś miała pytania to pisz. mam doświadczenie w karmieniu niejadków hahaha.
A i jeszcze nam lekarka zaleciła przejść na mleko następne po 4 miesiącu tak jak było kiedyś. Tłumaczyła, że teraz zrobili po 6 po strasznie dzieci są grube i to po to żeby zapobiegać otyłości. I z tego co tu czytam to rzeczywiście wynika, że te dzieci duże. Beata26 Twoja córcia ma jakąś normalną wagę ale reszta duże. No ale tego mleka dwójki nie podaję bo się okazało, że znów był biedak przejedzony i jadł go połowę mniej czyli wtedy 50 ml co 4 godziny :) Ale może Twój zaakceptuję. kombinuj :))
 
Do góry