reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile razy karmić kaszką w ciągu dnia

Dołączył(a)
9 Luty 2009
Postów
1
Proszę o pomoc. Mój synek ma teraz 3,5 miesiąca. Karmię go mlekiem modyfikowanym NAN 1 i widzę iż mimo że zjada 180 ml na raz nie najada się. Dlatego też gdy skończył 3 miesiące podałam mu kleik ryżowy a w odstępie 3 dni podałam mu kaszkę ryżową z bananami. Bardzo dobrze przyją je i widać że się wkońcu najada. Teraz chcę mu podać kaszkę mleczno-ryżową z morelami. Ze względu na to że jest na mleku modyfikowanym 2 czy mogę mu podać NAN 2. W między czasie podaje mu mleko NAN 1 ale to dla niego mało. Pomóżcie
 
reklama
Mleko modyfikowane następne , czyli 2 jest po skończonym 4 mieisącu życia-teraz WHO zmienia to i ma być dopiero po 6miesiącu życia.Więc nie jest wskazane
Dodawaj do kazdego mleka 2,3 miarki kaszki ryżowej lub kleiku...........ale z 2 i z kaszką mleczno - ryżową sie jeszcze wstrzymaj.Albo zrób więcej mleka.A i kaszki mleczno-ryzowe są po skończonym 5 lub 6 miesiącu
Możesz tez robić kaszkę ryżową na mleku NAN1 na gesto i podawać ją łyżeczką
Tak ze 2 rayz na dobę np.Ale stosuj zmaiennie z kliikiem, bo kaszki zawieraja cuo cukru i
Oczywiście dzieci karmione sztucznie dopajamy najlepiej wodą przegotowaną
Zresztą poradź się pediatry..........skoro on się nie najada to może warto mu już wprowadzić jakieś zupki.Ale o tym to decyduje pediatra
 
Ostatnia edycja:
paulina- mój mały dzisiaj kończy 5 miesiecy. ze względu na to że mało wazy pediatra kazala mi podawać już małemu mleko 2 chociaż jest od 6 miesięcy. twoje dziecko jest mniejsze wiec nie wiem. wydaje mi się że te mleka po 6 miesiącu nie mają zmienionego składu w porównaniu z tymi co były po 4 miesiącu więc jeśli kiedyś nie szkodziły maluchom to teraz też nie powinny. ja też dosypuje małemu do każdego meka dwie miarki kaszki. narazie je dobrze. twój synek niedługo skończy 4 miesiące więc możesz spróbować podać mu już jakiś obiadek ze słoiczka- oczywiście najpierw w małych ilościach
 
O kaszkach:
https://www.babyboom.pl/forum/niemowlaki-f16/kaszka-ryzowa-jak-podawac-17712/
https://www.babyboom.pl/forum/niemowlaki-f16/kaszka-kiedy-moge-ja-podac-i-jak-20765/

O kaszkach i mleku modyfikowanym:
https://www.babyboom.pl/forum/niemowlaki-f16/o-co-chodzi-z-kaszkami-na-mleku-na-wodzie-pomocy-11279/

A także plan żywieniowy z kaszką:
https://www.babyboom.pl/forum/niemowlaki-f16/plan-jedzeniowy-dla-maluszka-dajcie-swoje-rady-20722/

A najwięcej na ten temat znajdziesz we właściwym rozdziale o żywieniu malucha:
Jedzeniowe ABC - Forum BabyBoom

Dlatego proszę Was bardzo o kontynuowanie kaszkowo-mlecznych perypetii w odpowiednich wątkach:-). Pozdrawiam
 
z tego co wiem, jest cała gama kaszek bezmlecznych, które można zrobić na mleku początkowym i po problemie, zresztą sama tak robię ;-)
saly kurcze blaszka piszę tu, bo czuję, ze tam nikt nie zajrzy
 
Rapunzel , i to mnie właśnie przeraża. Z uporem maniaka przeszukuje forum żeby znaleść odpowiedni wątek a i tak czuje się jak Don Kichot....
 
z tego co wiem, jest cała gama kaszek bezmlecznych, które można zrobić na mleku początkowym i po problemie, zresztą sama tak robię ;-)
saly kurcze blaszka piszę tu, bo czuję, ze tam nikt nie zajrzy

Jak napiszesz na jakims starym watku to przecież automatycznie wskoczy on na poczatek , to napewno ktoś napisze .. :)
Co i tak nie powstrzyma niektórych od założenia 10-ciu następnych podobnych :tak:;-)
 
aniam oczywiście, ze masz rację, wiem, ze wyskoczy, tyle że pewnie osoba pytająca tam nie zajrzy niestety :baffled:, bo będzie szukać w swoim wątku i w ten sposób powstaje błędne koło...
 
Niech mi ktos powie ile razy mozna dodawac do mleka modyfikowanego kaszke,na kaszce pisze ze 3 lyzki stolowe na 150 ml ale czy to mozna na dzien czy za kazdym razem moge tak mieszac mleko. Maly ma 4 miesiace i samego mleka nie wypije mi czy moge mieszac za kazdym razem tak z mlekiem kaszke
 
reklama
jak dodasz te 3 łyżki to Ci wyjdzie gęsta do podawanie łyżeczką. Ile razy? zależy od dziecka jaki ma apetyt, wagę. A mały mleka nie wypije bo nie lubi czy jak? Może trzeba zmienić na inne one mają różne smaki. jakie mleko podajesz? Ja od wczoraj dodaję kaszkę do mleka jedną miarkę mleka zastępuję dwoma kaszki wieczorem o 23 nie chcę wtedy karmić łyżeczką a drugą kaszkę podaję na śniadanie i ta jest gęściejsza - łyżeczką. Jak podasz za każdym razem kaszkę to mały może być gruby, chyba że jest drobniutki i mu nie grozi. Może mieć też duże potrzeby bo jest właśnie duży i wtedy częściej zagęścisz ale wydaje mi się, że każde karmienie to jednak za dużo. Choć jak nie ma wyjścia ...
 
Do góry