reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile rośnie 3 - letnie dziecko?

scarlet

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Lipiec 2007
Postów
970
Witam.

Zastnawiam się czy to normlne, że moja 3 - latka przez 4 miesiące urosła tylko 1 cm? Czy to nie za mało? Jak jest u waszych 3 - latków?
 
reklama
Witam
Nie wiem czy to normalne to wypadałoby zapytać lekarza ja niestety mam trochę inny problem bo mój Mati ostatnio rośnie 1cm na miesiąc. Przez to że tak szybko rośnie bardzo się poci (stwierdzenie lekarki) i dodatkowo musimy stosować witaminę D. A po za tym waga niestety stoi na tym samym poziomie. Nie wiem czy nie będzie miał z tego powodu jakiś innych komplikacji. Oczywiście my już mamy bo z ubrań to wyrasta w tempie expres.
 
A ile ma Mati?

Mój Krystian ma 2,5 roku
do 2 lat rósł ze średnią 1,5 cm na miesiąc
ale od roku to były takie skoki np. 2 miesiące mniej a potem nagle 4-5 cm.

teraz odkąd skończył 2 lata przez pół roku urósł 4cm.
Ale ciągle jest na 97centylu (ma 98cm).

najlepiej zobaczyć na siatkę centylową (jest w książeczce zdrowia dziecka) i popatrzeć jaki miał wzrost wcześniej czy trzyma sie swojego centyla
jak tak to jest ok, ale jak nagle zleciał lub podskoczył ponad swój centyl to warto przejść się do pediatry i porozmawiać.

Z tego co wyczytałam to między 2 a 3 rokiem (12 miesięcy) dziecko znajdujące się na 3 centylu wzrostu (najniższym) wg siatki centylowej rośnie 5cm
a to znajdujące się na najwyższym (97) ok.8cm
więc pozostałe centyle będzie pośrednio

oczywiście dzieci niekoniecznie zachowują się zgodnie z siatką centylową, ale drastyczne odstępstwa mogą niepokoić.

między 3 a 4 rokiem
dziewczynki (3 centyl) - 6cm
dziewczynki (97centyl) - 8cm
chłopcy (3 centyl) -7cm
chłopcy (97centyl) -11cm

co ciekawsze średnio 3 letnia dziewczynka jest wyższa od 3 letniego chłopca
hmm.
 
Witam

Mati ma 2 lata i 7miesięcy wzrost jak ostatnio go mierzyłam a było to jakiś miesiąc temu to miał 89cm a waga 14kg. Mati nie był duży jak się urodził miał 51cm i 3,2kg. Nie wiem ile ma centyli bo powiem szczerze nigdy się na tym nie znałam i nawet nie wiem jak sprawdzić czy wszystko jest OK. Ale na razie nasz lekarz uspokaja więc nic z tym nie robimy.
 
Wg siatek to Twoja mała ciągle się trzyma 97 centyla
kawał z niej kobiety
chyba nie powinnaś się martwić.
 
Ale się znasz na tych centylach. Ja jak patrze to mi za każdym razem inaczej wychodzi. To może mi jeszcze synka zobaczysz? Ma 82 cm/10 kg
 
Jeśli twój synek ma prawie 10,5 miesiąca
wagę 10kg
i wzrost 82cm

to wzrost ma ponad 97 centyl bo 97 centyl dla tego wieku to 80cm
a waga jest pow 50centyla
 
reklama
no spora

ja bym porozmawiała z pediatrą małego co ona na to
bo jak po za tym mały rozwija się harmonijnie to może taka jego uroda
mój synek zawsze był wzrostem na 97 centylu a wagą na 25
po za tym rozwija się zdrowo i pediatra twierdzi że po prostu taka uroda

ale ja bym np. przy wizycie kontrolnej zapytała pediatrę co ona na to
 
Do góry