reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile śpią wasze maleństwa w ciągu dnia

moja Pola ma 2 drzemki jedna o 11 do 12:30 a druga o 15:30 do 16:30 chodzi spać o 20 i śpi do 7 rano czasami do 7:30.
są dzieci które nie potrzebują tyle snu może Twoja córeczka do takich należy :)
 
reklama
Redan w dzien spi dwa razy, 8-9, czasami do 10, pozniej 1.30,2 - 3, 3.30, na noc idzie spac ok 7 i spi z duzymi przerwami do 5, 6 rano....
Mysle, ze i tak Twoja Mala spi ok, bo w nocy spi duzo....a krzyki sa b. rzadko, najczesciej marudzenie, gdzie jest mama...
 
moj coś jak Twoja - dzis np. jedna drzemka 12-13 i koniec i przed chwila usnal , mysle ze max do 8 rano pośpi oczywiscie z przerwami na cysia ;), a nieraz jak widze że nie wyspał się to też płacze i przez 15 min maruda ale juz usnac nie chce , a tak zazwyczaj dwie drzemki 0,5 - 2 h ale zazwyczaj krocej ;) Max w dzien przesypia 3 h ale to rzadkość
 
Moja Ola chodzi spać około 22-23 i śpi do 8, za dnia ma dwie drzemki ok 11 i potem o 15 po pół godzinki czasami zdaża się dłużej :tak: ale to wyjątek.
Myśle że nie masz się czym martwić widocznie twoja dzidzia tak ma, moja mała też często wstaje z płaczem, jak się obudzi i widzi że do niej nie ide to płacze :tak:
 
moja spi 2x po pół godziny: 11-11:30 i 14:30-15. orientacyjnie oczywiście. spac na noc chodzi około 20 i spi z jedną przerwą na mleko (wersja optymistyczna) do 8-8:30.

ja rozumiem, że poradniki sa po to, żeby je czytać, ale az tak strasznie nie nalezy się nimi sugerować ;-)
 
Już jestem spokojna :-D Dziękuję za wasze odpowiedzi.teraz wiem, że nie ma powodów do niepokoju, bo przecież najważniejsze, by dzieci były szczęśliwe i uśmiechnięte a to że niektóre śpią krócej i budzą się z marudzeniem nie powoduje żadnych zmian w ich psychice :-) przyznam szczerze że jeszcze tydzień temu przez ostatnie 4 miesiące zuzia przebudzała mi się co godzinę dwie i kiedy mnie przy niej nie było to nie usnęła.Wprowadziłam więc metodę Tracy Hogg i mała od 3 dni śpi mi nieprzerwanie po 6-7 h, potem na 5 minut marudzi i dalej zasypia do 7.30 - 8 .00 . no i zasypia sama w łóżeczku a ja mogę spokojnie pospać w drugim pokoju:tak:
 
moja Natalka odkąd skończyła 1,5 roczku w dzień nie śpi w ogóle:no:no chyba że chora:baffled:za to idzie spać ok.19.30 i śpi bez przerwy do 7-7.30:tak:
 
reklama
U nas na szczęście problemów ze spaniem w dzień nie ma. Kuba kładzie się od 14 i wstaje ok 16. Potem ok 21 idzie spać i do 7 wytrzymuje.
Uwielbiam go w ogóle za to, że już od bardzo długiego czasu zasypia sam. Kładzie się, trochę pogada i zaraz go nie ma;-)
 
Do góry