reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile śpią wasze maluchy ??

Ja do 3 miesiaca tylko na cycu i nie bylo spania w lozeczku, potem przylecialam na 3tyg do Polski i moja mam przyzwyczaila ja do zasypiania w wozku, takze mam duzo latwiej. Niestety w lozeczku nie ma mowy, zeby spala, zwlaszcza ze maz na noc pracuje wiec z lenistwa, bo nei chce mi sie wstawac spie z mala:)
 
reklama
zgadnij- a nie obawiasz sie ze mala tak sie przyzwyczai do spania z toba ze pozniej będzie dopiero kłopot??

a ja małego w dzien niestety usypiam na bujawce przy jego ulubionych piosenkach dzieciowych bo niestety maly jest tak uparty ze nie chce sam zasypiac a no noc to juz sam w łóżeczku zasypia to chociaz tyle mam z glowy no i w dalszym ciagu karmie raz w nocy butla i tez sam zasypia.
 
Ola652, Zgadnij- dzieki za podpowiedzi odn usypiania, wyprobuje choc metoda przy cycusiu skutkuje w naszym przypadku tylko do momentu gdy jest przy cycusiu tzn czuje cieplo mamy, bicie serca etc, gdy go odkladam do lozia to od razu oczka sie otwieraja... no poczekamy moze jak podrosnie bedzie latwiej. a taka bujakne to musimy sobie sprawic:)
co do nocnego ssania kciuka/raczki to i u nas tak jest, czasem robi to tak glosno ze trudno mi spac (bo maz to ma mocny sen) i wtedy przekaldam Kajtusia na brzuszek- czasem sie uspokaja a jak nie ma rezulatatow to dopiero wtedy daje piers. pozdrawiam!!
 
i jeszcze słówko o bujawkach ja osobiscie polecam takie montowane na hakach w drzwiach najlepiej sie u nas sprwdzily te na stelażu nie zdaly egzaminu poniewaz maly ciagle chcial za rurki chwytac i balam sie ze w koncu sobie krzywde zrobi noo i latwniej schowac takie male siedzisko na sznurkach bo u nas to by sie przydal kolejny osobny pokój na klamoty małego ;-)
 
dobrze wiedziec, bo mi na mysl przyszly wlasnie takie stojace bujaki a'la lezaczki... a od ktorego miesiaca uzywalas ten bujaczek montowany w dzrzwiach (nasz Kajtek ma 8 tyg)?
 
ola652 no wlasnie obawiam sie i juz od paru dni sie zbieram, zeby zaczac ja odkladac do lozeczka, moze dzis mi sie poszczesci tylko jak ja bez niej zasne;]
meggich u mnie byl ten sam problem, jak tlyko probowalam polozyc mala zaraz sie budzila, wiec wolalam czasem trzymac ja godzine, by sie nie obudzila i odpoczac niz ryzykowac obudzenie- horror! na szczescie to juz za mna trzymam kciuki za Ciebie;)
 
ola652, a jak wygląda Twoja bujawka montowana na hakach. Myślałam o czymś takim, ale widziałam tylko takie w formie krzesłka, w których dziecko siedzi. Takie nie bardzo nie nadają się do usypiania:dry:. Mój synek w ciągu dnia daje się uśpić tylko lulany w wózku. Zaczynam się powoli martwić co będzie dalej, bo mały jest długi i gondolka za chwilę nie starczy:tak:. Dobrze, że chociaż po kąpieli i w nocy usypia sam w łóżeczku:tak:.
 
joanno bujawa wyglada tak jak na zdjęciu i u nas dokladnie ten sam problem maly byl w dzien usypiany w wózku ale w koncu wózek zrobil sie za maly :) tak wiec w dalszym ciągu bujawka, moj maly jeszcze nie uśnie bez swoich piosenek lub wogole muzyki w ostateczności i to dość głośno, dla zaciekawionych polecam muzyczne na you tu be np jedna z ulubionych:
YouTube - Pszczółka Maja - Co się stało z Pszczółką Mają
YouTube - Mini-Mini - Ta Dorotka
YouTube - Holly Dolly Megamix

iii wiele wiele innych :) czasem tylko dzięki temu mam chwile pozdrawaim:-)
 

Załączniki

  • Obraz 005.jpg
    Obraz 005.jpg
    66,2 KB · Wyświetleń: 113
  • DSC01219.JPG
    DSC01219.JPG
    65,4 KB · Wyświetleń: 116
witam
moja córeczka ma 3 miesiące i od narodzin potrafi przespać całą noc. :-) Na początku tak do 1 miesiąca budziła się raz w nocy na karmienie, ale teraz śpi po 11 12 godz. :-). Sama nie wiem czemu tak jest, może dlatego że mała jest na butelce?.
pozdrawiam
 
reklama
Ola652, fajny szkrab :tak:, taki roześmiany:-).
Sądząc ze zdjęć, mały daje radę usnąć na siedząco. Nie myślałam, że to możliwe. Dzieciaczki jeszcze pewnie nie raz mnie zaskoczą ;-).
 
Do góry