reklama

ile trwa ochrona na przy zmniejszonym etacie?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez paulka24, 7 Kwiecień 2011.

1. paulka24

paulka24 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    obecnie pracuje na zmiejszonym etacie 4/5 przez okres 3 m-cy od 1 kwietnia do 1 lipca 2011 r. czy jesli od 1 stycznia 2012 do 30 sierpnia 2012 ponownie zmniejsze etat to bede miała w tym czasie ochronę, czy "wygasnie ona z końcem marca 2012 roku po upływie 12 m-cy od pierwszego zmiejszenia etatu? dodam że mam umowe na czas nieokreslony

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Prawo nie jest utaj precyzyjne.
    Zgodnie z orzecznictwem ochrona obejmuje 12 miesięcy od dnia złożenia pierwszego wniosku.

3. reklama
  4. Mystique

Mystique mama cesarzyka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam serdecznie,
    podłączę się pod istniejący temat ze swoją wątpliwością..

od 12 lutego 2011 przebywam na urlopie wychowawczym.
    Ze względów ekonomicznych zdecydowałam się jednak przerwać urlop i złożyć wniosek o przywrócenie mnie do pracy ze zmniejszonym wymiarem czasu pracy - w moim wypadku 3/4 etatu.
    Pracę powinnam rozpocząć po 30 dniach od złożenia wniosku -czyli 17 maja 2011.

Wiem że, w takim wypadku prawo gwarantuje mi ochronę przez okres 12 miesięcy od ponownego rozpoczęcia pracy.

Co jednak w przypadku, gdy umowa z obecnym pracodawcą wygasa 31.12.2011?
    Czy wówczas okres ochronny trwa tylko do końca umowy?

Proszę o informacje w tej kwestii,

pozdrawiam

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To zalezy w jakim trybie wnioskowała Pani o zmniejszenie wymiaru etatu. jesli w trybie art 186(7) KP (i jest to we wniosku) to tak, jest Pani chroniona. Jesli po prostu wnioskowała Pani o zmniejszenie wymiaru czasu pracy i w drodze porozumienia z pracodawcą wymiar zmniejszono - ochrony nie ma.
    Tak. Będzie Pani pracownikiem do 31.12.2011

Poleć forum