reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. 29.03 widzimy się o 11:00

Psychiatra odpowie na wasze pytania. Musieliśmy przełożyć z dzisiaj Dołącz .

UWAGA. Link do nagrań ze specjalistami!

Na razie z położną, pediatrą i ginekologiem położnikiem Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzieć.

Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

ile trwa ochrona na przy zmniejszonym etacie?

paulka24

Fanka BB :)
Miasto
warmińsko-mazurskie
Rozwiązania
0
obecnie pracuje na zmiejszonym etacie 4/5 przez okres 3 m-cy od 1 kwietnia do 1 lipca 2011 r. czy jesli od 1 stycznia 2012 do 30 sierpnia 2012 ponownie zmniejsze etat to bede miała w tym czasie ochronę, czy "wygasnie ona z końcem marca 2012 roku po upływie 12 m-cy od pierwszego zmiejszenia etatu? dodam że mam umowe na czas nieokreslony

reklama

Mystique

mama cesarzyka
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
Witam serdecznie,
podłączę się pod istniejący temat ze swoją wątpliwością..

od 12 lutego 2011 przebywam na urlopie wychowawczym.
Ze względów ekonomicznych zdecydowałam się jednak przerwać urlop i złożyć wniosek o przywrócenie mnie do pracy ze zmniejszonym wymiarem czasu pracy - w moim wypadku 3/4 etatu.
Pracę powinnam rozpocząć po 30 dniach od złożenia wniosku -czyli 17 maja 2011.

Wiem że, w takim wypadku prawo gwarantuje mi ochronę przez okres 12 miesięcy od ponownego rozpoczęcia pracy.

Co jednak w przypadku, gdy umowa z obecnym pracodawcą wygasa 31.12.2011?
Czy wówczas okres ochronny trwa tylko do końca umowy?

Proszę o informacje w tej kwestii,

pozdrawiam

E. Słotwińska-Rosłanowska

Ekspert BB. Prawniczka
Rozwiązania
0
Wiem że, w takim wypadku prawo gwarantuje mi ochronę przez okres 12 miesięcy od ponownego rozpoczęcia pracy.
To zalezy w jakim trybie wnioskowała Pani o zmniejszenie wymiaru etatu. jesli w trybie art 186(7) KP (i jest to we wniosku) to tak, jest Pani chroniona. Jesli po prostu wnioskowała Pani o zmniejszenie wymiaru czasu pracy i w drodze porozumienia z pracodawcą wymiar zmniejszono - ochrony nie ma.
Co jednak w przypadku, gdy umowa z obecnym pracodawcą wygasa 31.12.2011?
Czy wówczas okres ochronny trwa tylko do końca umowy?
Tak. Będzie Pani pracownikiem do 31.12.2011

Do góry