reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile twały wasze starania o ciążę?

No tak bo na niepłodność choruję się z braku znajomości swojego ciała i bycia alkoholikiem 🤦🏼‍♀️
Nie powiedziałam tego, pytanie było jak sie przygotowałyśmy więc powiedziałam co zrobiłam osobiście, oczywiście ze można pić alkohol nie obserwować swojego ciała i zajść w ciążę albo w drugą stronę robić wszystko dobrze i nie zajść w ciążę, nie potrzebny atak 😊miłego wieczoru 😊
 
reklama
Ja swojego ciała nie obserwowałam wcale. Nie miałam pojęcia, kiedy mam owulację. Miałam wtedy mocno stresujący okres w życiu, szczerze wątpiłam, że zajdę w tym czasie.
Nie wszystko zależy od nas.
Ja przez długi czas obserwowałam siebie, ciągle testy owulacyjne, myślenie o seksie w te dni bo trzeba i nie udawało się. W obecną ciążę zaszłam w miesiącu kiedy już było mi to obojętne - nie robiłam żadnych obserwacji ani testów a w ciążę zaszłam w dzień kiedy powinnam dostać okresu z jednego jedynego zbliżenia 💁.
I nie mówię tutaj o wspaniałej siłę odpuszczania tylko o tym, że życie na prawdę bywa przewrotne 🍀.
Ja się dużo modliłam i jako osoba wierząca też mam swoje przekonania co do zajścia w ciążę ale też nie będę tutaj tego opisywać. Trzymam kciuki za wszystkie staraczki 🍀
 
Witam. Mam 21, chcemy zacząć z partnerem starania o dzisiusia. Jestem ciekawa ile trwały u was starania ?

W pierwszą ciążę zaszłam mając 23 lata, w pierwszym cyklu starań, bez testów owu, tylko kwas foliowy brałam 3 miesiące wcześniej, niż zaczęliśmy starania.
W drugą ciążę zaszłam mając 27 lat, w drugim cyklu starań, bawiłam się w testy owulacyjne, plus kwas foliowy.
 
Również obserwuje swoje ciało i dobrze znam swoją fizjologie a ciąży od ponad dwóch lat nie ma. Autorko, nie sugeruj się żadnymi odpowiedziami, bo nic to nie wniesie do Twojego życia.

Bardziej mi chodzilo o to, ze czesc dziewczyn nie zna fizjologii i jak wyglada cykl miesieczny. Naprawde. I warto sie tym zainteresowac 😜 nie mialam nic zlego na mysli
 
Bardziej mi chodzilo o to, ze czesc dziewczyn nie zna fizjologii i jak wyglada cykl miesieczny. Naprawde. I warto sie tym zainteresowac 😜 nie mialam nic zlego na mysli
Ja znałam, ale sądziłam ze owu mam wcześniej niż mam rzeczywiście 😂

Tyle ze u mnie nie było większych problemów z zajściem mimo ze progesteron bez szału i nieco obniżone parametry nasienia + mutacje, wiec to zupełnie odmienna sytuacja niż u dziewczyn, które walczącą z niepłodnością z poważniejszych przyczyn niż moje.
 
Do góry