reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile wasze dzieciaczki ważyły/ważą w 36tyg ciąży? 🙂

reklama
U mnie dzień przed porodem lekarz na podstawie USG wpisał 2600g, a urodziła się 2660g.
U syna 2 dni przed porodem mam wpisane 2450, a urodzony 2490g.
Więc czasem się uda dobrze wagę wyznaczyć ;-)
 
Wszystko w porządku, przepływy dobre, ciśnienie dobre, z wodami płodowymi wszystko dobrze. U Małego też wszystko wporzadku tylko że dr mówi że malutki. I gdzieś z tyłu głowy mam że może być coś nie tak 😑
Ja trafiłam do szpitala w 38tc i córka ważyła niby 2700g po 4 dniach już 4kg a urodziła się 3570g (39+2). Mój prowadzący wyliczał najlepiej bo zgodnie z jego wyliczeń na dzień kiedy się urodziła miała mieć jakieś 3560 😆

Dodam, że ciężko było ją mierzyć. W 38 tygodniu obróciła się na pozycję poprzeczną po 2 dniach znowu główkowa 😂
 
U mnie lekarz wyznaczył wagę co do grama :)

A co do wagi, ostatnio urodziła się córka koledze. W terminie, ciąza bez problemów. Waga urodzeniowa 2500. Po prostu malutka, drobniutka.
 
U mnie lekarz wyznaczył wagę co do grama :)

A co do wagi, ostatnio urodziła się córka koledze. W terminie, ciąza bez problemów. Waga urodzeniowa 2500. Po prostu malutka, drobniutka.

Czyli małe dzieci też się w tych czasach rodzą 🙂 a już się przestraszylam że tylko mój będzie taki mały i że coś jest nie tak 🤔
 
Czyli małe dzieci też się w tych czasach rodzą 🙂 a już się przestraszylam że tylko mój będzie taki mały i że coś jest nie tak 🤔
Oczywiście, że się rodzą :) na spokojnie.

Ja się śmiałam, bo tego samego dnia urodziło się właśnie to dziecko koledze 2500 i rodziła tez druga kolezanka, a u niej było 4800 😂 niesamowite dla mnie jest to, że jest aż taka rozpiętość kilogramowa.
 
Oczywiście, że się rodzą :) na spokojnie.

Ja się śmiałam, bo tego samego dnia urodziło się właśnie to dziecko koledze 2500 i rodziła tez druga kolezanka, a u niej było 4800 😂 niesamowite dla mnie jest to, że jest aż taka rozpiętość kilogramowa.

Dokładnie tak 🙂 różnica ogromna 🙂
teraz dużo maluchow waży ponad 4 kilo więc sama się nastawialam na takiego bobasa.. i dlatego już zaczełam się martwić i zastanawiać.. 🤔
 
reklama
Czyli małe dzieci też się w tych czasach rodzą 🙂 a już się przestraszylam że tylko mój będzie taki mały i że coś jest nie tak 🤔
Ja leżałam na patologii ciąży dokładnie od 34+2 z podejrzeniem hipotrofii płodu. Lekarz na usg zmierzył córkę na 1598g, przy przyjęciu inny lekarz na 1780g, więc przy przyjęciu wychodził bodajże 12 centyl.
Dopatrywali się tez malowodzia albo odplywania wód - były na granicznym poziomie 7. We wcześniej ciąży stwierdzone nadciśnienie (ustabilizowane małą dawką leków), w połowie ciązy kolka nerkowa, wiec wywiad miałam obciążony. Przepływy do końca ciąży były prawidłowe
Zrobili mi planowe Cc (ułożenie miednicowe) dokładnie w 37+1 (czekali byleby córka była odnoszona). Urodziła się z wagą 2540g i 54 cm i wszyscy byli zdziwieni, bo ani hipotrofii, ani innych problemów okołoporodowych - dostała 10 pkt Apgar.

Teraz ma skończone 11 miesięcy, nadal jest drobna (+/- 15 centyl) ale rozwija się prawidłowo 😊
Warto kontrolować, ale nie ma co się na zapas zamartwiać
 
Do góry