reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile wasze dzieciaczki ważyły/ważą w 36tyg ciąży? 🙂

Ja leżałam na patologii ciąży dokładnie od 34+2 z podejrzeniem hipotrofii płodu. Lekarz na usg zmierzył córkę na 1598g, przy przyjęciu inny lekarz na 1780g, więc przy przyjęciu wychodził bodajże 12 centyl.
Dopatrywali się tez malowodzia albo odplywania wód - były na granicznym poziomie 7. We wcześniej ciąży stwierdzone nadciśnienie (ustabilizowane małą dawką leków), w połowie ciązy kolka nerkowa, wiec wywiad miałam obciążony. Przepływy do końca ciąży były prawidłowe
Zrobili mi planowe Cc (ułożenie miednicowe) dokładnie w 37+1 (czekali byleby córka była odnoszona). Urodziła się z wagą 2540g i 54 cm i wszyscy byli zdziwieni, bo ani hipotrofii, ani innych problemów okołoporodowych - dostała 10 pkt Apgar.

Teraz ma skończone 11 miesięcy, nadal jest drobna (+/- 15 centyl) ale rozwija się prawidłowo 😊
Warto kontrolować, ale nie ma co się na zapas zamartwiać

Widzę, że każda z nas ma inną ciążę i inna historię 🙂
Mam nadzieję,.że moja też zakończy się prawidłowo 🙂
Wizytę mam za 2 tyg chyba, że się będzie coś działo wcześniej to mam przyjść wcześniej.
Więc nie wiem czy nie pójdę za tydzień skontrolować 🙂
 
reklama
Widzę, że każda z nas ma inną ciążę i inna historię 🙂
Mam nadzieję,.że moja też zakończy się prawidłowo 🙂
Wizytę mam za 2 tyg chyba, że się będzie coś działo wcześniej to mam przyjść wcześniej.
Więc nie wiem czy nie pójdę za tydzień skontrolować 🙂
A coś się dzieje, ze chcesz iść za tydzień? :p
 
U mnie w 36+6 córka miała oszacowana wagę na 2300 g, też się martwiłam że będzie malutka i że coś jest nie tak. Urodziłam w 38+2 (że wzgl na nadciśnienie i białko w moczu) i waga urodzeniowa 2470 g (szacowana waga na USG była 2600 g).

Nie martw się, dziecko jeszcze w ostatnich tygodniach może przybrać na wadze :)
 
Dzięki Kochane mamuśki 😍 już dziś lepszy humor po waszych odpowiedziach i nastawienie inne 😀
Myślę pozytywnie i w takim razie nie panikuje 😁
 
Chciała bym sprawdzic czy maly przybrał coś przez tydzień 🙂
Nie warto. Za krótki odstęp czasowy. Tylko się zestresujesz. Syn urodzony z hipotrofią. Kontrolowaliśmy wagę bodajże od 26 tygodnia. Przepływy słabe, kontrolowaliśmy co tydzień, ale wagę najszybciej po dwóch, bo dzieci rosną skokowo🙂 No i powiem tak... 35 tydzień, 1690g. Teraz ma rok. Rozwój prawidłowy. Urodzony z wagą ponizej 10 centyla, obecnie na 60. Głowa do góry🙂
 
Większość hipotrofikow nadrabia po porodzie. Ja jednak na tym etapie kontrolowałabym już częściej co z łożyskiem.
Leżałam 2 msc w szpitalu z ciążą z hipotrofia i o ile sama waga nie ma już super znaczenia na tym etapie bo i tak dużo już się nie zmieni to łożysko po 37tc leci na łeb na szyję, a jeśli już są jakieś problemy z wzrastaniem to dobrze byłoby nie przegapić momentu kiedy trzeba będzie ewakuować Bąbla.
U mnie ktg 3 razy dziennie i raz w tygodniu usg
 
reklama
Ja również uważam, że należy kontrolować. I to lepiej 30 razy za dużo niż raz za mało.
Brak wzrostu wagi może też świadczyć o problemach z przepływami/łożyskiem. A wówczas trzeba czasem wcześniej rozwiązać ciążę.
 
Do góry