reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile wasze pociechy śpią??

Witajcie,

Czyli Sonia wcale tak malo nie spi, woli czesciej, a krocej. Ostatnio zrezygnowala z dzemki po 8 i od 6 rano nie spi do 11 - 12.
 
reklama
Moje dziecko śpi baaardzo różnie, ale może to kwestia tego, że ma dopiero niecałe 2 miesiące. Czasem w dzień uda mu się przespać 2 razy po 1,5h, czasem są to 40 min drzemki, na razie jakoś pory tego spania nie są unormowane, a czasem jest tak, że chce spać a nie może zasnąć, w nocy śpi różnie czasem od 20 do 6 rano z co 3h przerwami na jedzenie. Na spacerze śpi godzinę a czasem jak mam stalowe nerwy i przetrzymam jego wrzaski po przebudzeniu to pośpi jeszcze z 1,5. Jak usłyszałam, że dzieci na spacerach śpią...ech może się coś zmieni po magicznym 3 miesiącu
 
Moje dziecko śpi baaardzo różnie, ale może to kwestia tego, że ma dopiero niecałe 2 miesiące. Czasem w dzień uda mu się przespać 2 razy po 1,5h, czasem są to 40 min drzemki, na razie jakoś pory tego spania nie są unormowane, a czasem jest tak, że chce spać a nie może zasnąć, w nocy śpi różnie czasem od 20 do 6 rano z co 3h przerwami na jedzenie. Na spacerze śpi godzinę a czasem jak mam stalowe nerwy i przetrzymam jego wrzaski po przebudzeniu to pośpi jeszcze z 1,5. Jak usłyszałam, że dzieci na spacerach śpią...ech może się coś zmieni po magicznym 3 miesiącu
Ja ze spacerami mam ten sam problem praktycznie od początku i też myślałam, że po 3 miesiącu coś się zmieni, ale niestety bez rewelacji, czasami jest jeszcze gorzej. Mały potrafi pospać tylko 20 min a resztę spaceru się wydziera, bo mało interesuje go to co się dzieje dookoła. Może nasze dzieci są domatorami :)
 
Moj synus ma nieco ponad tydzien i narazie bylismy na jednym spacerku - to najpierw sie wydzieral a potem zasna i spal caly spacer.
Raz wyszlam z nim na dwor i poprostu ruszalam wozkiem i tez zasna i spal az do pory na karmienie.
A moze u was nie pasuje dzidzi pozycja :confused:

Co do spania to dzis np. w nocy karmilam o 1 a potem obudzil sie dopiero o 5:30, wiec dlugo spal, ale to wyjatek tak to budzi sie jeszcze w srodku nocy. Ale jak spi w dzien to potrafi ze 2-3 godziny przespac.
 
Może faktycznie a może wnerwia je to, że nic nie widza tylko budkę wózka. :)
Mój mały jeździ już w pozycji półsiedzącej, ale mimo to nie bardzo zadowolony jest ze spacerów. Szybko się nudzi i w krzyk. Poza tym nie znosi jak słońce świeci mu w oczy i jak mu wiaterek wieje w twarz. A przecież nie da się go przed tym wszystkim uchronić. Mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni, bo zbliża się lato i nie mam zamiaru kisić się z nim w domu całymi dniami.
 
witam:-)Antoś nigdy nie był śpioszkiem. Teraz ma 9 m-cy i śpi ok 11:00 1,5 godzinki i popoludniu zasypia ok 16-17:00 i spi ok godzinke. teraz chyba zrezygnuje z jednej drzemki bo sie buntuje jak ma isc spac popoludniu:confused: a co do nocy to jeszce nie przespal calej nocy bez przebudzenia a srednio budzi sie ok 3-4 razy :sick: co do tego mam pytanko... czy macie jakies sposoby na budzenie sie malucha w nocy i jakii moze byc powod tak czestego budzenia sie w srodku nocy np. wczoraj nie spal od 1:00-3:00
w nocy!!! macie jakies rady. pozdrawiam
 
AAntos Judyta byla na butli od malego wiec u nas bylo to poprostu przyzwyczajenie na nocne karmienie.ktoregos dnia pow dosc i jak sie obudzialk w nocy jesc nie dalam.dalam smoka poplakala znow sie obudziala dalam smoka i juz.miala wtedy 5 miesiecy.
teraz spi : od 12.30 do 14.00 i czasem jak jest bardzo wykonczona to od 19.30 do 20.30. Zasypia okolo 23 wstaje kolo 9 rano.spi calutka noc.jak sie obudzi bierze sobie smoczka ktory w razie czego jest obok przygotowany i kladzie sie spowrotem.
 
Aha jesli chodzi o to budzienie my w tym okresie mielismy podobnie.Udawalismy ze spimy mala bawila sie sama i szla spac.

A moze cos sie wydarzylo? chodzic zaczol?i bardzo to przezywa...
 
reklama
Mati śpi prawie całą noc, budzi się raz około 4 na jedzenie. W dzień śpi od 10-12 i potem jeszcze od 16-18 czyli przesypia jakieś 14 godz. Ale z niemowlakami to różnie bywa bo one wchodzą w różne etapy i za każdym razem coś się zmienia, więc póki nie podrosną to jeszcze wiele nocek nieprzespanych nas moze czekac :-)
 
Do góry