reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile wasze pociechy śpią??

Witam;

Moja córeczka kilka dni temu skończyła trzy miesiące. Ze spaniem nie mamy większych kłopotów. Ola zasypia o 20, na dodatek samodzielnie, tzn. po kąpieli dostaje butelkę, po jedzeniu jest kładziona do łóżeczka i słucha sobie kumkania żabek :). Budzi się o 6 rano, nie płacze, tylko szczebiocze i czeka aż ktoś do niej podejdzie i się pouśmiecha :). W ciągu dnia robi sobie dwie krótkie drzemki po 30-45 minut i jedną dłuższą (2-2,5 godziny) na spacerku. Aniołek to mało powiedziane...
 
reklama
Zazdroszczę Ci tego aniołka. Mój Antoś potrafi dać do pieca jeśli chodzi o spanie, sam raczej nie usypia. Przeważnie na rękach i czasami przy cycusiu.
 
Oduczgo szybko tego spania na rekach bo poznije nie dasz rady.a to naprawde nie jest takie trudne szczegolnie ze Antos jest jeszcze malutki!
 
Przyznam, że lubię jak wtula się we mnie przy usypianiu, choć czasem naprawdę nie daję rady. Wiem, że źle robię. Z jednej strony chciałabym, żeby zasypiał sam, a z drugiej nie potrafię zostawić go w łóżeczku i mam chęć go przytulić by usnął w mych ramionach. Może kiedyś się odważę :-).
 
No mi tez bylo ciezko jak mamy pisaly ze dzieci z nimi spia moga sie do nich przytulic itd.ale teraz jak mloda ma juz prawie rok nie zaluje! a spi sama od 2 miesiaca.trudni...rano jak juz wstaje to bierzemy ja do wyrka i sie wyglupiamy:) i ona sobie to bardzo ceni....
ale wiesz kiedys bedziesz chciala juz sie go pozbyc...i maz moze tez juz chciec...
Ale sama najlepiej wiesz co dla was najlepsze!
 
Marysia śpi od 20 do 7.30 z jedną przerwą na karmienie o 23-24. czasem się budzi - jak dzień pełen wrazeń, jak jej się coś przysnie, jak smok jej wypadnie. Nie jest tragicznie ale cudnie te nie jest.
W dzień śpi od 10.00-11.00 i od 15-16 lub 16.00-17.00
 
Ona ogolnie pozno chodzi spac od urodzenia.nam to pasuje bo my takie nocne marki jestesmy:) Normalnie idzie spac kolo 23 i wstaje kolo 9 10 rano.ale dzis to pewnie cos kolo 24...
Teraz jak wstaje o np 9 to idzie na drzemke o 13-15 i potem kladzie sie wlasnie kolo 23.czasem jak jest wykonczona calym dniem spacerow to robi sobie jeszcze jedna kolo 19 do 20.30.
 
reklama
Nasz maluszek idzie spać o 20 ale za to wstaje o 5 :wściekła/y:. Chciałam go trochę przestawić, ale się nie da. Już tak sobie ułożył rytm dnia i jak próbuję coś zmienić to za zwyczaj kończy się histerią i wtedy i tak muszę ustąpić :-D.
 
Do góry