reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile wasze pociechy śpią??

Marta, ja kąpię Oliwkę codziennie w wanience od dnia wyjścia ze szpitala, ale faktycznie początkowo nie używałam żadnych środków myjących. Ale jak mała miała 3 tygodnie to juz zaczęłam używać żel Nivejki. Takie kąpiele gąbką mnie nie przekonują, teraz jest ciepło, maluchy się pocą a od tego do odparzeń bardzo blisko.

bb225, to normalne, w tym okresie zwiększa się zapotrzebowanie energetyczne maluchów, nie wszystkie tak reagują, ale większość tak. Wyczytałam, że zazwyczaj między 4 a 6 miesiącem cycusiowe dzieciaczki zaczynają się częściej w nocy budzić, bo nocny pokarm ma więcej składników mineralnych i energetycznych. Moja Oliwka skończy za tydzień 5 miesięcy i od kilku dni też się częściej w nocy budzi, a już spała mi do 5 rano. Trzeba przeczekać ten trudny okres, nie ma wyjścia.
 
reklama
Marta ja też od wyjścia ze szpitala kąpię małego codziennie w wanience i od początku używałam płynu do kąpieli z oliwką Nivea Baby. Z tym myciem co 3-4 dni to chyba Twój pediatra przesadził zwłaszcza w takie upały. Doktorek chyba sto lat za murzynami, poglądy jak za czasu mojej babci:baffled:.
 
o rany ten doktorek chyba faktycznie jakis z buszu!!! ja dzicie kapie codziennie, bo to w koncu tez przyjemnosc no i ustala jakis rytm dnia, maly wie ze po kapieli sie idzie spac ;-) kiedys go nei wykapalam i nie mogl mi zasnac hehe
 
Czesc dziewczynk mam pytanie z innej beczki.
Moj maly ma miesiac i chce go pzestawic na butelke czy wiecie ile mililitrow formuly powinno wypijac miesiczne dziecko.Wiem ze moje mleko jest wodniste, a formula jest tresciwsza ii troszke gestsza.
 
Marta Tureck a jak sprawdziłaś to, że Twoje mleko jest wodniste?? Mleko u kobiet, z tego co wiem, czytałam, jest dostosowane do wieku maluszka i jego skład zmienia się w zależności od zapotrzebowania dziecka. Wydaje mi się, że Twoje mleko jest w porządku i nie ma konieczności przechodzenia na sztuczne, chyba że po prostu chcesz. a poza tym, najpierw zawsze leci bardziej wodniste, żeby dzieciaczek mógł zaspokoić pragnienie, później jest gęstsze, a na końcu najtłustsze:tak:
 
A ja wroce do kapieli. To naprawde dziwne, ja tez Idke kaie od wyjscia ze szpitala. A moj doktorek powiedzial ostatnio, ze przy upalach powyzej 30 stopni , kapac dzidzie nawet i w ciagu dnia. Zeby sie troszke ochlodzila.
 
Marta,czy Ty przypadkiem nie mieszkasz na Wyspach??:-)
Rzeczywiscie czesc pediatrow jest zdania,zeby przez pierwsze tygodnie powstrzymac sie z kapiela maluszka aby ,,nie naruszyc naturalnej''bariery ochronnej'' ...najlepiej przemywac noworodka wacikami i przegotowana woda...nie powinno stosowac sie gabek,emulsji,szamponow...Kosmetyki zawieraja mnostwo substancji chemicznych,powoduja powstawanie alergii,a juz w szczegolnosci odradzane sa produkty jij:-)...Mieszkam w Irlandii..,,dostalam'' taka samą porade... tutaj stawia sie na ,,nature'':tak:
 
Marta,dla miesiecznego dziecka standardem przy karmieniu mieszanka jest 5 razy dziennie po 120ml...ale to jest bardzo indywidualna sprawa,bo moze potrzebowac wiecej albo nieco mniej.
Moj dzieciaczek ma 5 miesiecy i przesypia 10 godzin ;-)
 
reklama
bb225 a czy Hubert dlugo spi w dzien?
Bardzo możliwe,ze jest glodny..moze bedziesz musiala pomyslec o wprowadzeniu dodatkowego posilku z mleka modyfikowanego?moja szwagierka tak robila,bo jej synek sie nie najadal..wiec na noc podawala mu mieszanke.
A moze to nadchodzace zeby daja sie we znaki?:-)
Pozdrrowienia
 
reklama
Do góry