reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile ważyło wasze dziecko w 24 tygodniu ciąży??

Ada2222

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Grudzień 2021
Postów
193
Cześć mamuśki, mam takie pytanie ile ważyło wasze dziecko w 24 tygodniu ciąży? Nasz synek ważył dokładnie 784 gram, lekarz powiedział że możemy się spodziewać z mężem że to będzie duży chłopak.

Nie ukrywam że trochę się przestraszyłam bo ja jestem strasznie drobna i trochę zaczynam panikować. Ile wasze dzieci ważyły w 24 tygodniu ciąży a ile jak się urodziły?
 
reklama
Mój w 23+4 ważył 740g. Teraz jestem w 32+5tc i tydzień temu ważył już 2200g. My jesteśmy wysocy - ponad 182cm i same nóżki synka są o 3 tygodnie dłuższe. Od dawna lekarz mówi mi, że mam się nie nastawiać na dziecko mniejsze niż 4kg, a im ciąża jest bardziej zaawansowana, tym bardziej wspomina o CC w 39tc, tym bardziej, że dziecko ma szeroką główkę. Ja sama urodziłam się z masą 3500, ale 3 tygodnie przed terminem.
 
Ile ja razy słyszałam, że komuś lekarz mówił, że urodzi duże dziecko i według usg ważyło niby ponad 4 kg a rodziły się 3,2 kg. W moim przypadku było zawsze odwrotnie syn urodzony w 36Tc +2 mówili ze nie będzie ważył 3kg a urodził się 3,900 i miał 62cm. Kolejna córka urodzona w 34tc również miała ważyć 2 kg a urodziła się 3,040 kg i mierzyła 56 cm. Pomiary usg to nie jest dokładny pomiar masy dziecka i jego błąd jest dość w sporych wahadełkach
 
Mój w 23+4 ważył 740g. Teraz jestem w 32+5tc i tydzień temu ważył już 2200g. My jesteśmy wysocy - ponad 182cm i same nóżki synka są o 3 tygodnie dłuższe. Od dawna lekarz mówi mi, że mam się nie nastawiać na dziecko mniejsze niż 4kg, a im ciąża jest bardziej zaawansowana, tym bardziej wspomina o CC w 39tc, tym bardziej, że dziecko ma szeroką główkę. Ja sama urodziłam się z masą 3500, ale 3 tygodnie przed terminem.
Ja jestem niska 160 ledwo a waga to na początku ciąży 50 kg, mąż za to wysoki prawie 2m
 
Ile ja razy słyszałam, że komuś lekarz mówił, że urodzi duże dziecko i według usg ważyło niby ponad 4 kg a rodziły się 3,2 kg. W moim przypadku było zawsze odwrotnie syn urodzony w 36Tc +2 mówili ze nie będzie ważył 3kg a urodził się 3,900 i miał 62cm. Kolejna córka urodzona w 34tc również miała ważyć 2 kg a urodziła się 3,040 kg i mierzyła 56 cm. Pomiary usg to nie jest dokładny pomiar masy dziecka i jego błąd jest dość w sporych wahadełkach
W moim przypadku ciężko mi uwierzyć w pomyłkę, skoro wszyscy w najbliższej rodzinie w dniu porodu mieli ponad 4kg, a moja babcia, całą szóstkę machnęła powyżej 5kg. Ja wolę nie ryzykowac, że MOŻE moje dziecko jednak będzie mniejsze, bo mój brat dzięki braku decyzji o CC ma dziś niedosłuch - głowa zaklinowała się w kanale rodnym, bo był za duży, żeby przez niego przejść.
 
Polecam załączoną tabelkę z centylami. Moja córka dokładnie w 25+0 ważyła 776g i urodziła się w 38 tc z wagą 3300g.
 

Załączniki

  • Screenshot_20211102-182833_Chrome.jpg
    Screenshot_20211102-182833_Chrome.jpg
    164,7 KB · Wyświetleń: 2 538
Nie pamietam ile wazyly moje dzieci, ale obydwoje mi prognozowali ogromne. Laura miala byc kawalem baby ponad 4 kg. Po cc wyjeli ze mnie 2992. SYn - ciaza prowadzona u innego gina i tez od poczatku bylo gadane pulpet i pulpet. Glowka ze 3 tyg do przodu, tulow ze 2. Jak go ze mnie wyjeli 2900 i byl mniejszy od butelki z wodą.
 
W moim przypadku ciężko mi uwierzyć w pomyłkę, skoro wszyscy w najbliższej rodzinie w dniu porodu mieli ponad 4kg, a moja babcia, całą szóstkę machnęła powyżej 5kg. Ja wolę nie ryzykowac, że MOŻE moje dziecko jednak będzie mniejsze, bo mój brat dzięki braku decyzji o CC ma dziś niedosłuch - głowa zaklinowała się w kanale rodnym, bo był za duży, żeby przez niego przejść.
Napisałam o tym, iż badanie usg nie jest miarodajnym badaniem wagi dziecka i waga jest podawana na podstawie oszacowania , kg w jedna lub w druga to spora różnica. Nigdzie nie napisałam, że masz rodzić SN!🙉 Ani też, że z pewnością urodzisz małe dziecko lecz przytoczyłam błędy pomiarów. Jeśli rodzą się w Waszej rodzinie duże dzieci to zapewne tak może być jak piszesz.Ja też wiedziałam, że będą się rodzic duże dzieci i gdybym rodziła w terminie każde by było ponad 4 kg i również w rodzinie rodzą się dzieci z wagami ok 4,5 kg. Natomiast tak jak wyżej pisałam, znajome były straszone iż urodzą duże dzieci a w 40 tc rodziły i z tych przewidywanych ponad 4 kg robiło sie 3 kg i 56 cm( czyli tyle co mój wcześniak🤣). I nie jest to licytacja pt. Kto urodzi większe i dłuższe. ja mam 164cm waga starowa 52kg więc jestem z tych ,,małych ,, i rodziłam duże dzieci. Życzę szczęśliwego i spokojnego rozwiązania🥰pozdrawiam
 
reklama
Moja w 36+5 miała być 3kg i powiedzieli, że jeśli się taka urodzi nie zakwalifikują jej już do wcześniaków jeśli będzie wszystko ok (była po strydach 10 tyg wcześniej i faktycznie nie wymagała wspomagania oddychania)...
Ale urodziła się o wadze granicznej 2500g (i spadła równo 10% - najmniej ważyła 2250, a wypuścili bas ze szpitala jak ważyła 2300)
 
Do góry