reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile wydajecie na dziecko?

u nas nie da sie przeliczyc dokladnie wydatkow miesiecznych,roznie to bywa. jednego miesiaca wiecej zuzyjemy pampersoe i chusteczek,drugiego mniej.pamietam ,ze poczatkowo przez pierwszy miesiac maly robil duzo kupek i w tygodniu szly 2 paczki pamperow.teraz na miesiac 2. my mieszkamy w szkocji,wiec tu leki dla dziecka mam za darmo,tak samo kosmetyki wszelkiego rodzaju do skory suchej jak oilatum,emolium,lipikar.i inne natluszczajace czy nawilzajace.tak samo z mlekiem,maly jest alergikiem i jest na nutramigenie,zatem ma za darmo,bo to mleko tylko na recepte.jakbym miala kupowac normalne to co 2 3 dzien puszke.wiec i koszta wieksze. na ciuszki wydaje normalnie,kupuje gdy sa potrzebne,gdy wyrasta lub inne powody sie znajda,nie kupuje by kupowac.wiecej inwestuje w zabawki,ktore pomagaja rozwijac sie brzdacowi motorycznie i psychicznie,ale jak juz wspomniano wczesniej,tu sie nie odczuwa tych wydatkow az tak bardzo, no i to co sie na dziecko dostaje w miesiacu,starcza na podstawowe rzeczy dla niego.tak to u nas wyglada...
 
reklama
2-2,5 paczki pampersów-ok.100zł
ok.10 puszek bebilonu pepti(450g)- 100zł
2-3 kleiki kaszki- ok.20 zł
do tej pory kupowałam małemu słoiczki-2 dziennie(6-7 zł *30 dni)= ok.180 zł.
Ale teraz staram się sama coś ugotować-przynajmniej raz na dwa dni.
Kąpiemy małego w Oilatum (ma suchą skórę)- kupuje 500ml raz na 2,5 miesiąca. Teraz kupiłam Oillan 500 ml-ok 40 zł.
Chusteczki różnie- myśle,ze wystarczy 3-4 op.(15zł)- w tym byłam rozrzutna na początku- teraz wolę małego czasem umyć przegotowaną wodą.
Witaminy D mu nie podajemy,bo ma uczulenie. Teraz kupiłam tran.
Ciuszki -od jakiegoś czasu w większości w lumpeksie-bo mamy taki fajny z bardzo ładnymi ciuszkami. Od czasu do czasu coś nowego-więc nie umiem zliczyć.

Wychodzi,ze dziecko kosztuje sporo. Od kiedy mały sie urodził-jakos straciłam ochote na kupowanie czegoś sobie. Dużo mniej wydaje. No i przestaliśmy wychodzić gdziekolowiek. A wczesniej czesto chodzilismy do kina czy na jakis obiad. Takze w tym znalezliśmy oszczędności. I jakos to idzie. Jelsi dziecko jest zdrowe-to też mniej się wydaje. Ale tego sie nie przewidzi. My musielismy na poczatku bardzo uważać na kosmetyki.
 
Drogie mamy,
Myślimy z mężem o powiększeniu rodziny :happy2: Zastanawiamy się jednak czy na pewno damy radę finansowo, dlatego chciałabym Was zapytać, jako doświadczone w tym temacie - ile przeciętnie wydajecie na maleństwo - miesięcznie? Wiem, że bardzo trudno to okeślić, że to zależy czy się karmi piersią itp, ale będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi :tak:
Pozdrawiam! :-)
Hej-wiedz że na dziecko jdzie dużo pieniędzy-To wszystko zależy ile ma dziecko-na początku kiedyś zmężem liczyliśmy że na miesiąc wydaliśmy ok.500zł.i ciuszki mamy po siostrze męża-ale pieniądze są po to żeby wydawac(śmiejemy się z mężem)...
 
Zawsze można poszukać rozsądnego obcięcia kosztów :) My kupujemy pieluchy w biedronce, które są kilka razy tańsze niż pampersy (ok.28zł/64szt.), chusteczki w bigpackach po kilka opakowań na raz, część ciuszków w lumpeksach, albo używane z allegro. Zupki, obiadki i deserki i soczki można robić samemu, albo za niższą cenę kupić większe ilości (to jeszcze przed nami za jakiś czas).
 
Mój Kacper ma 2 miesiące i na chwilę obecną nie odczuwam specjalnie "ucieczki" pieniędzy. Piersią karmiłam tylko miesiąc. Generalnie wygląda to tak: mleko bebilon comfort (ok. 23 zł/szt) czyli ok 5-6 puszek miesięcznie, pampersy (ok. 55 zł/szt) czyli 2-3 paczki i oczywiście ubranka, ale to już ciężko zliczyć. W zależności od częstotliwości zakupów, sklepu i finansów. Jako, że mój synek sporo je i żeby ułatwić mu trawienie, kupuję mu hermatki HIPP (ok.12 zł/szt) a są różne oraz krople SAB SIMPLEX (ok. 45 zł). Chusteczki kupuję w 4-pakach (ok. 40 zł/miesiąc). Jeżeli chodzi o kwestię szczepień ja biorę dodatkowe czyli za pierwsze szczepienie kosztowało mnie 420 zł. I na koniec wydatki dodatkowe typu: oliwka i Sudocrem. Jeżeli masz pytania to służę pomocą. :)
 
miesiecznie niewiem ile wychodzi ale jak narazie wydaje tygodniowo okolo 10 euro na małego(czyli kolo 40zł) ale to dlatego bo mam kosmetyki do niego i ciuszki na zapas wiec musze tylko raz w tygodniu pieluszki i husteczki do niego kupić. mleko ma z piersi wiec oszczedność jest. dodam że kupuje najtańsze pieluszki (kolo 6euro) i husteczki (w 2 pakach 3 euro) :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
U nas pampersy starczają na dwa miesiące bo zakładamy na noc tylko, bądź na wyjazdy. Wg mnie bardzo dobre są Happy i z lidla te na t ( nigdy nie mogę zapamiętać nazwy:)) i z biedronki dady, chusteczki są czasami w dobrych promocjach a ostatnio odkryłam, że w realu są tomi chyba i też są dobre. Na początku trzeba trzymać otwarciem w dół żeby nawilżenie spłynęło ale są dobre:):) A jeśli chodzi o ubranka to w auchan są super promocje np. jakiś czas temu fajne pajace za ok.20zł z weluru które są super. Body po 3 zł też są dobre i inne rzeczy również. Jak dziecko jest na cycu a mama siedzi w domu to obiadki samemu można gotować, a kaszka raz na jakiś czas to nie duży koszt.
 
reklama
tak z obiadami i kaszkami sie zgodze. lepiej samemu robić. oszczedność i wiesz co dziecku dajesz do jedzienia. u nas są promocje w rossmanie często histeczki za pół ceny tak samo jak płyny do płukania ja lenor kupuje często za 1,50 Euro. a duży i nawet po 2,50 taki 3 litrowy.
Ciuszki akurat mam uzywane od szwagierki. jak mały podrośnie to i tak pewnie rzadko bede nowe kupować szkoda kasy ciucholandy też mają fajne rzeczy. koło mnie jest fajny sklep z urzywanymi rzeczami do dzieci tam połowe wyprawki kupiłam za grosze.
 
Do góry